1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Продолжено траење на менструација

Дискусија во 'Интимни прашања и проблеми' започната од Balint, 7 ноември 2011.

  1. Balint

    Balint Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2011
    Пораки:
    72
    Допаѓања:
    61
    Пол:
    Женски
    Значи прв пат ми се случува, не знам дали од стрес или од што е, ама овојпат ми трае 2 недели. Освен тоа, наместо да ми се намалува крварењето, ми се засилува уште повеќе :( Јес дека бев ептен под стрес месецов, имав некои глупави испити за кои имав краен рок да ги положам оваа сесија, али сепак сум во мала паника... :?:
     
  2. ell

    ell Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2010
    Пораки:
    352
    Допаѓања:
    606
    Менструацијата ми трае скоро 2 недели....хелп!!!

    Оди одма на гинеколог. Тука не можеме да кажеме што е проблемот. И јас сум имала огромен стрес..ама 2 недели крвавење не е нормално... Јави се, и кажи дека е итно, ќе те примат одма...
     
  3. Balint

    Balint Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2011
    Пораки:
    72
    Допаѓања:
    61
    Пол:
    Женски
    Менструацијата ми трае скоро 2 недели....хелп!!!

    :( сакам да го избегнам гинекологот пошо знам дека ќе ми рече од нервоза е :emo: ко и увек што ми вика! првата недела не крварев многу, онака само исцедок колку да не си раат да не можеш без влошка...али сеа вторава недела ми се засили... мислев да не има некоја од вас вакво слично искуство да сподели, да не паничам :D :D
     
  4. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Менструацијата ми трае скоро 2 недели....хелп!!!

    Да ти кажам искрено, за паничење е работава. Незнам како можеш да си мирна без да отидеш на гинеколог. Ние тука немжеме да кажеме што ти е, се надевам дека не е ништо страшно, ама сепак трк на гинеколог. :!:
     
    На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. kadifka1

    kadifka1 Активен член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2011
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    zdravo se izvinuvam da mi kazete vase mislene imam problem so mestruacijata trebase da mi dojdi na 25 noemvri ama dve nedeli ima kaj sto mi linee po malce krv a uste ne mi e dojdeno kazetemi ve molam vase mislene
     
  6. Jowe

    Jowe Активен член

    Се зачлени на:
    29 август 2012
    Пораки:
    91
    Допаѓања:
    14
    и мене ми се има случено да ми трае околу 2 недели, 1 недела ме болеше, а и ми течеше многу малку (по неколку капки на ден), а 2 недела менував влошки на секој час.и кажав на мајка ми и ме однесе на гинеколог, а тој ми рече дека тоа е нормално кај мене бидејки циклусот не ми е постојан, а тогаш имав 10 години, така да не ти е моево мислење од голема корист, но те советувам да одиш на гинеколог
     
  7. EdNo DeTe

    EdNo DeTe Активен член

    Се зачлени на:
    13 декември 2014
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски
    Значи вака на 8ти јануари имавме односи со дечко ми а на 9ти ми ,,дојде'' и сега е 16ти уште имам дали е можно да има проблем или да сум бремена.
     
  8. angelche16

    angelche16 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    2.370
    Допаѓања:
    9.306
    Пол:
    Женски
    А со заштита или без?
     
  9. EdNo DeTe

    EdNo DeTe Активен член

    Се зачлени на:
    13 декември 2014
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски
    без заштита
     
  10. atala

    atala Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    1.163
    Допаѓања:
    940
    Пол:
    Женски
    Без разлика дали е со заштита или не треба да одиш под итно на гинеколог затоа што ако порано менструацијата не ти траела 8 дена или повеќе како оваа тогаш тоа е знак дека нешто не е во ред со твојот организам.Оди под итно на гинеколог штом веќе си станала сексуално активна,не чекај повеќе,здравјето ти е во прашање.
     
    На angelche16 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. EdNo DeTe

    EdNo DeTe Активен член

    Се зачлени на:
    13 декември 2014
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски
    Знам ама неможам да одам на гинеколог затоа што сега сум го германија и треба да имаш закажано пред да отидеш а јас не знам да зборувам убаво германски имам тетка таа може да ми закаже ама дома на мајка ми и на татко ми што да кажам а и немам време до 4 часот сум на факултет уфф стварно незнам што да правам
     
  12. atala

    atala Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    1.163
    Допаѓања:
    940
    Пол:
    Женски
    Ако е така тогаш со дечко ти рака под рака после факултетот отидете заедно на гинеколог,или,пак,прескокни неколку часови на факултетот,и со дечко ти заедно отидете на гинеколог,треба и него да го вклучиш бидејќи за односи двајца се потребни,а не на него гајле да му е,само да гледа потребите и нагоните да си ги задоволи,а ти да се мислиш дали си бремена или дали си болна нешто,нека биде машко на дела,а не само на зборови и нека ја преземе и тој одговорноста за вашиот интимен живот.Јас друго чаре не гледам.
     
  13. WORRIED.BT

    WORRIED.BT Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 декември 2012
    Пораки:
    4.755
    Допаѓања:
    137.553
    Пол:
    Женски
    ne ja panici....moze da se sluci da bide podolgotrajno krvarenjeto...obilno krvaris@EdNodete?t
     
  14. EdNo DeTe

    EdNo DeTe Активен член

    Се зачлени на:
    13 декември 2014
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски
    Не,последните 2-3 дена не многу само 5-6 капки така една влошка ја носам цел ден и не изгледа како менструација а и мирисот е различен не е како обично
     
  15. WORRIED.BT

    WORRIED.BT Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 декември 2012
    Пораки:
    4.755
    Допаѓања:
    137.553
    Пол:
    Женски
    ke ti zavrsi ne se sekiraj...pocni da zemas vitamin c pogolema dnevna doza....minatiot meseci jsas imav takov problem i so vit. se sredi
     
  16. danichap

    danichap Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    15.996
    Допаѓања:
    279.332
    Ако ти не знаеш германски, они знаат англиски. Лично помини при закажување на прегледот, ќе имаш многу подобри шанси за да се разберете одколку по телефон.
    НЕ знам какво ти е осигурувањето, кај некои е бесплатно само ако имаш болки, обичен прегелд не е вклучен во основната тарифа па ќе мора да се рече дека се чуствува некоја непријатност.
     
  17. EdNo DeTe

    EdNo DeTe Активен член

    Се зачлени на:
    13 декември 2014
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски
    WORRIED:BT# фала ти многу. Малку ми олесни :) :*:*
     
    На WORRIED.BT му/ѝ се допаѓа ова.
  18. EdNo DeTe

    EdNo DeTe Активен член

    Се зачлени на:
    13 декември 2014
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски

    Да ама треба со абтобус да одам а незнам со кој тука сум малку време и незнам каде има гинеколог добро до понеделник ако не завраши ќе одам некако ќе средам сепак фала
     
    На WORRIED.BT му/ѝ се допаѓа ова.
  19. danichap

    danichap Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    15.996
    Допаѓања:
    279.332
    Еве корисна интернет страница.
    http://www.jameda.de/aerzte/frauenaerzte-gynaekologen/fachgebiet/
    Горе во празните полиња каде што стои
    WAS : (внеси)Frauenarzt
    WO: внеси го твојот град

    Стои улица на докторот.

    Овој сајт е корисен за јавен превоз.

    http://efa.vrr.de/vrrstd/XSLT_TRIP_REQUEST2?language=de&itdLPxx_transpCompany=vr

    Ќе зададеш твојот град. твојата улица, и град улица каде сакаш да отидеш. Ќе ти покаже опции за поврзаност.
     
  20. EdNo DeTe

    EdNo DeTe Активен член

    Се зачлени на:
    13 декември 2014
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски
    фала :):)