1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Продукти кои не ги препорачувате

Дискусија во 'Канта' започната од Primadonna, 22 февруари 2017.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. Primadonna

    Primadonna Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    1.341
    Допаѓања:
    2.163
    Пол:
    Женски
    Бидејќи постои тема „Омилени продукти на месецот“,ова нека биде негативната страна на таа тема т.е овде да кажеме кои продукти не ни се допаднале и зошто.Мислам дека темава би била од голема помош за тие што се двоумат при купувањето на одреден продукт.
    Еве јас ќе почнам прва
    [​IMG]
    Ми ја мрси косата,и добивам уште толку првут од него,иако е против првут.Има многу подобри шампони во маркетите за таа цена.
    [​IMG] [​IMG]
    На многу девојки им се допаѓаат но за мене едноставно никогаш нема да бидат добри.На почетокот го прошетав целиот град барајќи соодветна острилка,потоа кога го ставив се размачкуваше и се пресликуваше насекаде (вилушка,лажица,чаша па дури и облека),башка што бојата не е иста како на пластиката на долниот дел.Течните кармини се одлични но за мене овие не се доволно добри.
    [​IMG]
    Премногу лоша и тешка текстура,тешко се размачкува,лицето ми го прави мрсно...
    [​IMG]
    Висока цена,а за мене не прави ништо повеќе од обична крема за лице.Тие што користат креми од Орифлејм и што ја имаат пробано подлогата знаат дека имаат скоро ист мирис.Не е толку лошо ама залудно потрошени пари.

    Ако има ваква тема,се извинувам :)
     
  2. sweet-cherry

    sweet-cherry Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 јануари 2011
    Пораки:
    3.535
    Допаѓања:
    28.741
    Пол:
    Женски
    На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.