1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Разделба поради различни карактери

Дискусија во 'Разделби' започната од emilijakaraivanova, 18 јануари 2010.

  1. emilijakaraivanova

    emilijakaraivanova Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    4
    epa vaka zamina bivsiot na pat i sum mn tazna od novata godina pa navaki bevme postojano zaedno i sega toj ke si ide na 2-3 meseca nemozam da se smiram mnogu mi e tesko postojano milsam na nego i placam sinoka otekov placejki a i toj so mene ama ne se smiruvame bideki toj veli deka ne si odgovarame vo krakterite a se sakme premnogu dali mislite zaradi ovaa prici9na da ne sme zaedno ...da ja potisneme ljubovta za ponataki da ne stradame bideki ke bide poloso jas mu velam nikoj ne znae sto i kako ke bidi i deka ovaa dalecina megu nas ovaa odalecenost ke mu pomogne da svati sto navistina saka trebase da se trudam da go zaboravam ama ete...se sluci toa povtorno zaminav so nego i sega e mnogu potesko sovet molammmmmm
     
    На Marija1517 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. mamicka

    mamicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    27
    emicke moja mila zarem razlicnite stavovi i razmisluvanja ne gi pravat lugeto srecni ,imas pricina da razgovaras da debatiras za nesto sto ti znaci za nesto vo koe veruvas.
    dusicke moe licno razmisluvanje e deka tvoeto bivso momce se plasi od vrska na dalecina sto da se sekira stoprais ti ovde koga moze koga ce se vraca da bide sotebe (bez navreda) ti si mu priznala dekago sakas (najgolema greska) i mislam deka vaka pojse mu odgovara sto voopsto ne e fer sprema tebe ti ovdeka se nadevas a toj te dribla so ''RAZLICNI KARAKTERI''
    zlato moe kulturno odje....go nevredi
    cim nesaka da se bori zatebe NE TE ZASLUZUVA
    iskreno tvoja mamicka
    P.S. izvini ako so nesto te povrediv
     
  3. emilijakaraivanova

    emilijakaraivanova Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    4
    da tocno e deka se plasi od vrska od dalecina mi veli mene mi epotesko ti si tuka so site a jas tamu sam i mi veli ne sakam da bidam so tebe ama pa nesakam da te dadam na drug i zatoa mu kazav vremeto ke pokaze a tocno e toa deka en si odgovarame so karakterite bideki toj saka sekogas da bide po negovo a jas nemozam taka i se raspravame a vo posledno vreme i imase premnogu ljubomora i zatoa resivme da prekineme ama sega svativ deka nemozam bez negooooooo go sakammmmmmmmmm najmnogu i nemozam i ne mi e nisto vaznodrugo osven toj
     
  4. mamicka

    mamicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    27
    aj be zlato moe pa ti si se zatreskala bajagi!!!
    ama sega kazimi najiskreno vredi li da si so licnost koja non stop saka da dominira i sekogas se da bide po negovo?
    i na kraj ste prekinale be zlato ne se potrudil da se smirite i sto sega , ce places za neko koj saka da e ima kako gjoker povikaj prijatel ,aj be mila moja ti zasluzuvas nekoj sto ce ceznee do vaseto naredno viduvanje , nekoj koj ce ti pisuva romanticni poraki a ne vakov. pozdrav
     
  5. emilijakaraivanova

    emilijakaraivanova Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    4
    fala mamaicke znam deka ne vrede ama sakam da se boram za taa licnost bideki se poznavam sebesi iz anm deka nema da poglednam nikoj drug
     
  6. mamicka

    mamicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    27
    TOGAS TI POSAKUVAM SRECA PISIMI AKO IMA NESTO NOVO
     
  7. emilijakaraivanova

    emilijakaraivanova Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    4
    fala mamicke ne me navredi nisto jas se si svakam kako sovet od povozrasen samo navistina mi e tesko premnogu i nz sto da pravam
     
  8. ivani

    ivani Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2009
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    7

    Najtesko e da sakas a da znaes deka poradi edno ili drugo nemozes da bides so partnerot.Bi sakala da ti dadam sovet najiskren kako na prijatel ne znam kako ke me svatis i ne znam ni kolku godini imas no edno da znaes toa sto e tvoe ke si dojde.nemoj da vlozuvas emocii vo vrska koja sto na kraj moze i da zavrsi.Sepak deckoto e tamu,ti si ovde hemijata se rastrga.....Potrudi se da ne ostanuvas sama,druzise so prijateli,izleguvaj .................mozebi k enajdes nekoj mir ,
     
  9. emilijakaraivanova

    emilijakaraivanova Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    4
    fala na sovetite no jas nemozam da se resam da isp ekade taka postojano mislam na nego odam samo kaj drugarki i sekogas isto samo na nego mislam jas vo ovaa vrska sum vlozila so se pa zatoa seustehttp://forum.femina.mk/posting.ph ... =14&t=626# se nadevam deka nema da propadne ;(
     
  10. ludicka

    ludicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 март 2010
    Пораки:
    58
    Допаѓања:
    27


    Toj samo ti dava izgovori ako saka da bide so tebe ke bide bidejki nema vrska ako ste na dalecina,bas tuka ima nekoja prednost-poveke da si nedostigate i da go cekas momentot koga ke go vidis,neizvesnost malce,ama ima i nekoja negativna strana-sto ne mozes vo kompletnost da mu gi doznaes manite:)bez gajle ke svati koga togas ama moze togas ke mu bide kasno....samo ne se sekiraj i ostani si pri sebe;)
     
  11. zvezdakoska

    zvezdakoska Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    777
    Допаѓања:
    60
    карактери. знам еден пар и дваајцата имаат сосема различни карактери а одлично функцонираат. така да не секогаш се карактерите изговор. тој можеби не сакал да те повреди и затоа ти го рекол тоа, но како и да е, никој нема да очекува од тебе,а и ни самата ти да го заборавиш за брзо. Единствено што треба да направиш е да се убедиш дека не е само тој на овој свет и да погледнеш околу тебе. Така сигурно ќе најдеш некој кој многу повеќе ќе ти одговара со кој ќе се чувствуваш поубаво, ќе го заборавиш тој стариот и повторно ќе се вљубиш.Па на крајот на краиштата не секоја врска треба да заврши со брак.
    :*