1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Распоред на собите во домот

Дискусија во 'Дом' започната од TheSecret, 3 ноември 2012.

  1. TheSecret

    TheSecret Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    4.179
    Допаѓања:
    7.868
    Пол:
    Женски
    Епа вакааааа :rofl: не сретнав ваква тема ако грешам делит со вереникот планираме после свадбата да живееме сами (тој има стан, скоро го купија) но распоредот воопшто не ни одговара. Значи има две големи соби, кујна и wc нормално :) е сега терасите се попуштени така да има простор за уште една соба и комотна тераса. Со оглед на тоа што планираме 3 соби да имаме треба да направиме некаков распоред и сето тоа да почне веќе да се средува, но немаме никаква идеја како сето тоа да го направиме :fubar: Би ми биле добредојдени вашите совети и вашиот распоред на собите. :*
     
  2. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.010
    Пол:
    Женски
    Радо би ти помогнала, но те молам макар груб нацрт на расоредот да ни дадеш, зошто вака ништо не правиме.
     
  3. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.754
    Допаѓања:
    32.125
    Пол:
    Женски
    Станот ми е двособен. Плус кујна. Има и две тераси. На едната тераса се излегува од кујната, а на другата од спалната и дневната. Собите се големи. Купатилото е мало, ама тоа ич не ми е проблем. Дневната и кујната ги дели врата. Ходникот е голем. Задоволна сум од распоредот.
     
  4. Anita Nikoloska

    Anita Nikoloska Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2021
    Пораки:
    378
    Допаѓања:
    496
    Пол:
    Женски
    Јас во станот имам кујна и трпезарија во една соба, дневна во друга и спална и вц.
    А во куќата нова трпезарија и кујна и дневна ми се пуштени со полу круг и имам спална и детска соба салон вц и тераса исто се и двата ката истиот распоред го имаат само што во долниот кат има плус уште една соба односно подрум.

    Поздрав.
     
    На Arjanit2021 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Nikolina35

    Nikolina35 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 февруари 2021
    Пораки:
    971
    Допаѓања:
    12.968
    Пол:
    Женски
    Јас би платила архитект да ми направи план и распоред. Братучед ми така направи, ко кутивче го средија станчето.