1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Роденденско изненадување

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од lovelife, 6 август 2011.

  1. lovelife

    lovelife Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    526
    Допаѓања:
    1.722
    Значи врска неам дали има ваква тема или нема зашо искрено ме мрзеше да барам низ фемина ...Па ако има слободно префрлете ме таму :) Како и да е сакав да прашам какви роденденски изненадувања сте приредиле за да добијам идеа и јас :)
     
  2. CupCake

    CupCake Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2010
    Пораки:
    211
    Допаѓања:
    165
    Изненадување мене ми приредиле..Бев на депилација дента :) И кога се вратив дома собата ми беше преполна со балони,имаше закачено HAPPY BIRTHDAY на целиот ѕид,убаво украсен подарок на маса со честитка.До подарокот торта со преубави свеќички..И тука бакнежи прегратки ово оно.

    А мојата најдобра другарка за нејзиниот роденден ја разбудив со колаче на кое што имаше свеќа во форма на срце на која пишуваше исто така HAPPY BIRTHDAY и мала честитка со преубав текст(на кој подоцна се расплака).Мало изненадување али не се сомневам дека премногу и значеше.Друга другарка и дојде со 583495 розеви балони.

    Знам и за еден случај каде што девојката ја чекаа пред врата 3 нејзини другарки со милион балони и посебно направена торта за да добие во фаца..ова е малку полудо изненадување.
     
  3. Cookiemonster

    Cookiemonster Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јули 2011
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    70
    Сега ми текна за мојот 12 роденден,дома ме разбудија другарките со колаче и свеќа ми честитаја се исгушкавме и ми ги врзуваат оците и сеа ме носат мене негде,јас цело време ги прашуваам тие не ми кажуваа, и сеа стигаме и само ми а одврзуваат шарпата и пошнува песната Happy B-day и од шталата излегува коњ со голема црвена панделка и таму сите мајка ми,татко ми ,поблиски пријатели,баба ми и дедо ми.Јас кога го видов почнав од среќа да плачам :')
    Tоа нешто нема никогаш да го заборавам!
     
  4. Kristinna1

    Kristinna1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 август 2011
    Пораки:
    274
    Допаѓања:
    125
    Ме изнедуваат поклони како за роденден
    две другарки ми дадоја рамбовка и многу ми се допаднаа
    и другите две другарки ми дадоа паричник и тоа ми се допадна
    навистина бев пре прее среќна
    <33 :* :$ :inlove:
     
  5. rak4estip

    rak4estip Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 март 2012
    Пораки:
    167
    Допаѓања:
    228
    оваа година добив прекрасно изненадување бидејки многу сакам џипови и мојте другарки кога дував свекички ми рекоа да ги затворам очите и ми го ставиа џипчето црвено бмв од многу срка дури и се расплакав
     
  6. The-Queen

    The-Queen Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    2.139
    Допаѓања:
    2.424
    Најдобрата другарка за мојот 19 ти роденден ми приреди преубаво изненадување. Бевме договорени да одиме на коктели, но ми се јави дента и најде изговор за да отидам кај неа демек нешто требало да направиме заедно, бла бла. Се сомневав дека ќе ми направи изненадување, и отпрвин викав не не, ама беше упорна и отидов вечерта кај неа, само што влегов ми ги врза очите и ме одвлече во нејзината соба, само што влеговме почна Happy birthday и ми ја тргна марамата, а што да видам на масичката, две тортички со свеќи, а до нив прекрасно завитканиот поклон. Ми се насолзија очите, беше рекрасно навистина. Ти благодарам мила моја :*
     
  7. 7.7

    7.7 Активен член

    Се зачлени на:
    25 септември 2012
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    1
    Роденденско изненадување за најдобра другарка !!

    Луге дај кажете ми некое роденденско изненадување за мојата најдобра другарка. Во сабота и е роденден и со една другарка сакаме да и направиме некакво изненадување само некое по скромно .. Ве молам давајте идеиии !! Фалаа однапред. :* :angel:
     
  8. Butterfly-Girl

    Butterfly-Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2013
    Пораки:
    957
    Допаѓања:
    513
    Пол:
    Женски
    Како да ја изненадам?

    Здраво. Овој месец мојата најдобра другарка има роденден. Сакам да ја изненадам, но незнам како :| Може ли да ми дадете идеи како да ја изненадам? :?:
     
  9. LadyDPC

    LadyDPC Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2013
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    3
    Како да ја изненадам?

    vcera i bese rodenden na edna moja drugarka i mnogu vreme se mislev sto da i kupam, nisto ne mi tekna i na kraj se setiv deka mi se pozali deka nemala doma casi, site i bile razlicni i i kupiv casi od jambo vo vero... na kraj izleze deka taa na poveke luge se pozalila pa dobi uste nekolku :D
    ne vikam da i kupis casi na drugarka ti :) samo razmisli sigurno ti kazala sto i fali ili pak na sto se raduva
     
  10. girlonfire

    girlonfire Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 април 2013
    Пораки:
    66
    Допаѓања:
    62
    На една моја другарка и е роденден наскоро па незнаеме што да и направиме за изненадување. Таа е во “криза„ за бакнување со машко па незнаеме што да и наравиме па ве молам искрено за совет ве молам да ми дадете предлог сто да и направиме за да ја изненадиме. :inlove: :D :) поздрав феминки
     
  11. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    ^е само едно не ми е јасно, ова кризава што ја спомнуваш каква врска има со изненадувањето? :^)
     
  12. levely

    levely Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јуни 2011
    Пораки:
    914
    Допаѓања:
    902
    И мене ме збуни :?: . Изгледа сакаат нешто во врска со тоа да биде изненадувањето :rofl:
     
  13. Tiki-lolipop

    Tiki-lolipop Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2013
    Пораки:
    936
    Допаѓања:
    1.284
    Феминкиии ми треба некоја оргинална идејааа. За неколку дена на најдобра другарка и е роденден и сакавме нешто пооргинално и пооткачено да и спремиме..она не е некој романтичен тип,прази патетики.. ако имате некоја идеја пишете ми лп .. :D :D
     
  14. LikeDomino

    LikeDomino Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 мај 2012
    Пораки:
    119
    Допаѓања:
    25
    јаооо
     
  15. Dog-lover

    Dog-lover Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2013
    Пораки:
    1.510
    Допаѓања:
    3.743
    Пол:
    Женски
    Лани за мојот роденден другарките ми спремија преубаво изненадување :inlove: , еден месец пред роденденот немаше ден да не им зборам за Мануел Ноер, ги отеков значи и ми купија дрес,стегач од баерн, чаша и полно балони,навистина ме изненадија, 4 дена во дресот спиев не го соблакав значи :rofl:
     
  16. Moonstone.17

    Moonstone.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2013
    Пораки:
    592
    Допаѓања:
    1.862
    Пол:
    Женски
    Точно не ми текнува дали беше ова пред една или две години, ама не е битно. И' беше роденден на една другарка и да ја изненадиме, собиравме пеперутки во тегла (т.е две тегли) и кога стигнавме кај неа ги пуштивме пеперутките да летаат (една нејќеше да излезе ама ја избуткаа и излезе :lol: ) и и' го дадовме подарокот. Интересно беше, само требаше повеќе пеперутки да собереме. :rofl:
     
    На karenin му/ѝ се допаѓа ова.
  17. summer-lover

    summer-lover Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2013
    Пораки:
    382
    Допаѓања:
    1.259
    Пол:
    Женски
    Па ние оној пат на другарка ми и приредивме изненадување.И купивме подарок,купивме роденденски капи,балони и секакви ситници .Отидовме кај неа,таа не беше дома,се скривме и одеднаш изрипивме. :party:
     
  18. Forko

    Forko Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 септември 2012
    Пораки:
    954
    Допаѓања:
    586
    Роденденско изненадување!

    На мојот сопруг му се ближи роденденот...
    Сакам да му приредам некое изненадување ама искрено немам идеја што.. :?:
    Тој секогаш ме изненадува дали без повод или не ..па ете сакам овој пат јас да го изненадам..
    Не планирам да викам гости тоа го направив минатата фодина..Сакам да сме само јас,тој и бебенцето..
    ама ете не ми текнува како :lol: Скапите поклони не му се пасија во животот многу повеќе го цени гестот затоа ќе ве замолам да ми дадете некоја интересна идеја :)
     
  19. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Роденденско изненадување!

    ^направи убава фото сесија со тебе и бебушко, и на крај како некој мини фото бук.
     
    На Umbrella22, Cliona и Nati.P им се допаѓа ова.
  20. sara3

    sara3 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 септември 2012
    Пораки:
    505
    Допаѓања:
    383
    Meне ми направија преубаво изненадување оваа година школските..
    Бевме на училиште откако помина првиот час овие се собраа со наставничката и нешто промрморија јас не ги ни забележав онака, а патем тука беше и директорката и педагогот.
    Мојата најверна другарка дојде до мене и ми рече дојди малце долу те барало некое дете и јас поверував се симнав долу.. Потоа еден школски само свиркаше со устата(тоа да ти биди знак за “готово е“) и другарка ми ми вели еееј заборавив нешто горе в училница иди да го земам пак ќе се вратиме.. и влегуваме во училница гледам хамер со мои слики и слики од другарки ми и другарите на него различни пораки и happy birthday најгоре, имаше и торта срце со свеќа... Почнаа сите да ми пеат happy birthday.. ( се расплакав од среќа, изненадување само мене ми направија во сите тие години прва бев јас ) После иди директорката ајде среќен роденден ми вика, после педагогот, наставничката и потоа сите другите се изредија :D
    Ми го направија денот најсреќен... Никогаш нема ова да му го заборавам :inlove: :*
     
    На karenin му/ѝ се допаѓа ова.