1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Секс во плодни денови

Дискусија во 'Секс' започната од strawberry18, 4 декември 2009.

  1. strawberry18

    strawberry18 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2009
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    25
    zenski pak mene mi treba sovet. :)
    bevme skarani so deckoto, se smirivme srekja se bidna kako sto treba, ama ne sme se videle vekje mnogu vreme toj ne e tuka, a ke si dojde za 3 dena, i normalno i dvajcata sakame da imame sex posle tolku vreme.
    strav mi e zasto bas toj den ke mi e ploden, i e najrizicno za sex. sekako ne planiram bez kondom, ama ima li sansa i so kondom da zabremenam(zasto nejcam da se nerviram kako minatiot mesec)? so kje mi preporacate da pravam? da imame ili da odlozam. a ako go odbilam ke go sfati deka ne sakam ili kako izgovor, ama jas navistina se plasam. inaku do sega sme imale i vo plodni denovi so kondom i nisto ne se slucilo ...ama od ova poslednovo nerviranje vekje se plasam i so kondom.
    aj pisete sto miliste?
     
  2. sexymama

    sexymama Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    149
    Допаѓања:
    84
    pisav i na druga tema , samo so prezervativ i toa proverena marka
     
  3. bluberry

    bluberry Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.114
    Допаѓања:
    341
    strawberry18 mislam deka premnogu se sekiras ,zosto si tolku panicarka.Pa jbg toa e toa so ni e pisano.Inaku ne sekogas plodniot den ni e ploden ponekogas e pokasno nekogas porano,ako imate sex so kondom so se sekiras,treba samo da pazete da ne se skine.
    A inaku kolku god.imas?
     
  4. strawberry18

    strawberry18 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2009
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    25
    19 uste nekoj den :)))
     
  5. Vanity

    Vanity Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 декември 2009
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    3
    Дефинитивно заштитен секс. Покрај тоа што презервативот заштитува од бременост, заштитува и од многу други сексуално преносливи болести.
    Понекогаш ми е чудно како може тие работи да ги немате во предвид...
     
  6. strawberry18

    strawberry18 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2009
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    25
    da sekako deka perzervativ. no prasanjeto mi e dali da imam voopsto, duri i so perzervativ zasto mi e strav da ne pukne ili nesto slicno...
     
  7. soledad

    soledad Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    418
    Допаѓања:
    251
    pa ke bidete vnimatelni eve jas da ti kazam od koga pocnav so seksualni odnosi ima 2 godini sekogas go imam toj strav sex bez kondom nikogas sum nemala i sekogas koga imam sex go proveruvam kondomot da ne slucajno e skinat a isto i decko mi pazi i zemete si kvalitetni kondomi. i uste nesto sakav da ti kazam procitav deka tebe ti e strav i deka ne sakas da imas sex ako ne sakas nemoj samo za da mu ugodus nego misli i na sebe i pravi toa sto tebe te pravi srekna pozzz
     
  8. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.792
    Допаѓања:
    65.501
    Пол:
    Женски
    Potpolno se soglasuvam so tebe. A i spored nekoi najnovi naucni istrazuvanja nema plodni ili neplodni denovi. Sansata da se zabremeni sekogas e tuka...zatoa samo so zastita i mirna glava. Pozdravce
     
  9. strawberry18

    strawberry18 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2009
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    25
    fala vi na sovetite, kje pazime pa se nadevam deka nema da se sluci nesakanoto. a soledad ti si me pogresno razbrala, jas sakam da imame odnosi zasto mnogu mi fali ne sum go videla, em bevme skarani, taka sto ne veruvam, deka ke uspeeme da si odoleeme koga ke se vidime. strav mi e, ama ne od samoit cin, tuku od moznite nesakani posledici(bremenost), zaso kje mi bide 12ti den vo ciklus(so po nekoi presmetki e ploden, iako mene mi ide na 31 dena taka sto moze i da ne mi e ploden). sekako ke koristime zastita pa se nadevam deka kje bide ok.....
     
  10. soledad

    soledad Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    418
    Допаѓања:
    251
    е па штом е така опушти се и уживај во моментите минати со дечко ти кондом обавезно и немате гајле :D позз
     
  11. newring86

    newring86 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    678
    Допаѓања:
    882
    ja samo ke iskomentiram na ona-bas toj den mi e ploden. spored mene toa e cista glupost. na 20 godini site denovi ti se plotini
     
  12. strawberry18

    strawberry18 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2009
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    25
    da jasno mi e toa, vo sekoj slucaj ke koristime zastita, samo se plasam da ne se sluci nesto zasto pogolema e verojatnosta 12ti da e ploden, od 6ti ili 25ti den...sekako deka nemozeme da presmetame tocno koi ni se plodni denovi :) so mislite da imam li odnosi ?
     
  13. kikica

    kikica Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    1
    JAS MISLAM DEKA NAJDOBRO E DA SE IMA SEX SO KONDOM, NE TREBA DA APSTINIRAS SAMO ZATOA STO TI E STRAV DA NE OSTANES BREMENA, PA KONDOMOT STO POSTO CE TE ZASTITI, SAMO VNIMAVAJ SEXSOT DA NE BIDE PREGRUB PA DA SE SKINE KONDOMOT. INAKU JAS SUM VO DOLGOGODISNA VRSKA I POSTOJANO IMAM SEX BEZ PREZERVATIV ,SE RAZBIRA SAMO SO EDEN PARTNER-MOJOT DECKO KOJ GO SAKAM NAJMNOGU NA CEL SVET I NAJMNOGU SAKAM DA OSTANAM BREMENA, NO TOA NIKAKO DA SE SLUCI, A PRAKTIKUVAME POSTOJANO I VO PLODNI I VO NEPLODNI DENOVI.ZNACI NEMOJ DA SE SEKIRAS UPOTREBI KONDOM I UZIVAJ SO TVOJOT DECKO.
     
  14. Suzeto

    Suzeto Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    272
    Допаѓања:
    19
    jas go nemam toj problem,kaj mene nikako ne fajcat jas ne znam sto e toa kondom :lol: :lol: mene kazetemi kako da zabremenem se umoriv,masmi veli jas neznam sto e da go istajs nadvor da svrsis :lol: :lol: :lol: ama i toa ne cini koga sakas nikako ne mozit da zabremenis :roll: :roll: ;( :(
     
  15. Suzeto

    Suzeto Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    272
    Допаѓања:
    19
    nikako da gi pogodam plodnite denovi,se umoriv :lol: cela godina nikako da fatit,jas mislam deka imaat sreca nekoj od prva i op bremena
     
  16. queen88

    queen88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 март 2010
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    4
    Seks za vreme na plodni denovi ???

    Vaka sakam da prasam dali ima sansi da se zabremeni ako se ima seks za vreme na plodni denovi no da se koristi kondom?
    Ne znam dali da praktikuvam ili ne zosto edni mi kazuvaa da izbegnuvam a dr ne, i malku sum zamislena , a vo tie denovi barem jas ne znam za vas drugite, imam pogolema zelba za seks no se plasam da pristapam, i zatoa sakam da prasam dali e sigurno da se ima seks za vreme na tie denovi so kondom? Fala vi zenski mnogu ke mi pomognete!
     
  17. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.013
    Допаѓања:
    198.827
    Пол:
    Женски
    Па кондомот освен што штити од сексуално преносливи болести, штити и од бременост, па тогаш зошто да немаш секс во плодни денови ако користиш кондом? Е сега, ако си малер па да пукне кондомот :?: ама и не пука толку често...
     
  18. queen88

    queen88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 март 2010
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    4
    Fala ti premnogu :)
     
  19. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.013
    Допаѓања:
    198.827
    Пол:
    Женски
    Нема зошто ;)
     
  20. princessofthedark

    princessofthedark Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2010
    Пораки:
    1.018
    Допаѓања:
    149
    ние имаме но само со кондом за сваки случај де :P