1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Се плашите ли од неверство?

Дискусија во 'Врски' започната од ladymici, 9 април 2011.

  1. peperutka.95

    peperutka.95 Активен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2015
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    25
    Пол:
    Женски
    nikoj ne saka da bide izneveren, no samo toj shto go dozivel toa iskustvo znae i kako da se spravi so nego..what doesn't kill you, makes you stronger..
    :muscle:
     
    На kvkviki и Boni top им се допаѓа ова.
  2. Anon

    Anon Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2011
    Пораки:
    830
    Допаѓања:
    1.789
    Пол:
    Машки
    Порано многу повеќе се секирав за тоа. Сега некако ми се чини и дека подобро би можел да го поднесам тоа и да ми се деси.
     
  3. bernadett

    bernadett Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2011
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    43
    Пол:
    Женски
    Да. И тоа ми пречи во почнување на нова врска :/
     
  4. Oscar Lady

    Oscar Lady Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2015
    Пораки:
    1.170
    Допаѓања:
    6.347
    Пол:
    Женски
    da..nedajbozhe :(
     
  5. peperutka.95

    peperutka.95 Активен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2015
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    25
    Пол:
    Женски
    toa e dobrata strana na iskustvoto.. sega veke znaesh kako da postapish i kako da go podnesish istoto :)
     
    На Anon му/ѝ се допаѓа ова.
  6. poenta

    poenta Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 ноември 2013
    Пораки:
    5.012
    Допаѓања:
    35.978
    Пол:
    Женски
    Секој од нас се соочува со она што го носи реалноста.
    А таа не е ни најмалку обоена во светла и нежна боја за да ги додаме и хипотетичките прашања како што е именувана темата. Доволни ни се сите перипетии што ни го растргнуваат мозокот за да размислуваме во насока "Што би било кога би било".
    Најмудро е да реагираме сега и тука за тоа што не тишти и ни прави препрека во животот. Дополнителнен психички товар на никој не му е потребен.
     
    На eliesaab и anni93 им се допаѓа ова.
  7. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.048
    Допаѓања:
    76.042
    Пол:
    Женски
    Страв некако не ми е соодветен збор за оваа ситуација. Нема зошто да се плашам. Ништо нема да ми се случи за да се плашам. Нему може да му се случи :P
     
  8. Punk girl

    Punk girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2015
    Пораки:
    218
    Допаѓања:
    435
    Пол:
    Женски
    Не , ама ако ме изневери ќе ги тепам и него и неа. Ама него повеќе :devil::devil::devil::devil::devil::devil::devil::devil::devil: . Никогаш до сега не сум изневерила затоа што знам како е да бидаш изневеруван
     
    На Meddy му/ѝ се допаѓа ова.
  9. piksooki

    piksooki Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2015
    Пораки:
    1.806
    Допаѓања:
    10.921
    Пол:
    Женски
    Сексот е многу битен во една врска.Еве и јас не сакам монотон секс,постојано сакам да испробувам нешто ново.Но нема да направам се само за да задржам машко.Ќе го направам тоа ако јас така сакам.Има девојќи кои сакаат монотон секс и тоа е во ред,они го саакаат тоа.Тој што сака да си оди ќе си оди секако.Но не мислам дека љубовта избледува и дека тој е најбитен.Љубовта е најбитна.Ако нема љубов нема ни среќа.Ќе имаш секс но нема да го имаш тоа сјај што го имаш кога си со некој кој навистина го сакаш.
     
    На hermosa, bebaa и hunter26 им се допаѓа ова.
  10. Slatkish255

    Slatkish255 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 мај 2016
    Пораки:
    475
    Допаѓања:
    785
    Пол:
    Женски
    Не се плашам од причина што ако некој ме изневери тоа ми значи дека толку ме ценел и почитувал штом можел да го направи. Плус постојат многу полоши работи од неверство, непочитување лошо однесување, изживување па и затоа неверството го ставам на крај.
    Сметам дека луѓето што изневеруваат се слаби личности кои се незадоволни од самите себе. Подобро раскини па прави што сакаш. Ако некој сакаш/ си сакал никогаш нема да дозволиш да го повредиш на било каков начин. Никогаш не би простила неверство, иако сум зборела со повозрасни од мене и ми кажале дека работите се менуваат кога сте во брак, не е толку лесно да се остави некој и сл, и би прошле преку тоа. Што мислите за ова? Точно ли е?
     
    На hermosa, jasbi, piksooki и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  11. MonikaM113

    MonikaM113 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2018
    Пораки:
    91
    Допаѓања:
    76
    Пол:
    Женски
    Не. Не се плашам поради тоа што доколку некој ме изневери тоа не е моја вина. Јас секогаш во врските сум коректна и искрена и премногу се трудам така да сигурно не би бил проблемот во мене. Сигурно не би ми било сеедно но секако нема ништо да изгубам. И да, нрма оправдување за невердтво:)
     
    На piksooki му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Tokyo.

    Tokyo. Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2019
    Пораки:
    89
    Допаѓања:
    1.962
    Пол:
    Машки
    Не, иако сум бил изневеруван кога и верувам нема простор за страв. Сепак не се сите девојки исти :angel:
     
    На cresa-jagoda, marija305 и piksooki им се допаѓа ова.
  13. Ostaveniot

    Ostaveniot Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2018
    Пораки:
    205
    Допаѓања:
    1.905
    Пол:
    Машки
    Не. Зошто верувам во неа и нејзината љубов и знам дека нема да ме изневери.
     
    На Indiegurl, Milobebence, cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  14. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.803
    Допаѓања:
    25.068
    Пол:
    Женски
    Зошто јас да се плашам ? Нека се плаши тој што изневерува , да не дознаам :devil: .


    Се шегувам :D .

    Не се плашам , бидејќи знам дека ме сака . Но , дури и да дојде до ситуација да ме изневери , постои начин да се реши тоа . Едноставно си се разведуваш по правен пат , децата се знае , двајцата родители ќе си ги гледаат . Јас , би се потрудила да бидам во пријателски однос со таткото на децата , заради воспитувањето и растењето на децата . Најважно е тие да растат во здрава средина , дури иако двајцата сопружници не живеат заедно повеќе . Но , неверство не простувам . За жал , по природа сум таква , ќе му станам стражар на партнерот . Деноноќно ќе следам што прави , каде и со кого оди ... Ама тоа е што е . Ако има љубов и почит кон мене , нема да ме изневери . Ако ме изневери , значи дека љубовта и почитта кон мене му згаснале , но немал храброст да ми признае .
     
    На Indiegurl, cresa-jagoda, jasbi и 2 други им се допаѓа ова.
  15. butterflu

    butterflu Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2017
    Пораки:
    749
    Допаѓања:
    563
    Пол:
    Женски
    Od nego ne se plasam mu veruvam, od zenskite poveke me stra haah
     
  16. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    13.706
    Допаѓања:
    42.925
    Пол:
    Женски
    Не се плашам од неверство, него од тоа што ќе напраам после неверството.Затоа не сакам да ме изневери некој, мене после проблем на глава ќе ми качи
     
    На Meddy му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Meddy

    Meddy Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2021
    Пораки:
    582
    Допаѓања:
    449
  18. kikikikirika

    kikikikirika Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    4.481
    Пол:
    Женски
    Не се плашам.

    Ако ме изневери, тој губи.
    Ни е прв, ни е последен.
     
  19. anggell

    anggell Популарен член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2011
    Пораки:
    4.624
    Допаѓања:
    8.509
    Пол:
    Женски
    Не!
    Во брак сум, има полоши работи од изневерување, не значи дека ќе му простам, или останам со него ама не значи дека и ќе
    ,, боледувам" со години по него. Најверојатно ако не можам да поминам преку тоа, во срцето ќе дојде друг. Не можам животот да си го поминам во страв и стрес молејки се да не ме изневери. Како па да не, светот може само околу децата да ми се врти, околу некој друг тешко.
     
  20. Jana06

    Jana06 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 април 2016
    Пораки:
    9.167
    Допаѓања:
    28.784
    Пол:
    Женски
    Да, се плашам.
    Премногу се имаме вложено во врската и сега во брак, заедно изградивме доста и тек имаме огромни планови, созреавме заедно, поминавме ужасни моменти и сопки од блиските, сме плачеле и сме скокале од среќа заедно.
    Имаме прекрасно дете за кое го планираме секој ден, секоја активност, иднината. Премногу сме расеани последната година, двајцата на сите страни трчаме да постигнеме се сами, се надевам оваа 'оддалеченост' ќе резултира само во подобра иднина. Не би сакала да се изгубиме во овие лавиринти и да се случи нешто попатно како неверство од било која страна. Светот ќе ми се сруши на глава.
     
    На MrenaRiba му/ѝ се допаѓа ова.