1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Слабеење со чај

Дискусија во 'Диети' започната од The-Queen, 13 февруари 2011.

  1. Lina24

    Lina24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    2.230
    Допаѓања:
    438
    точно е тоа дека не се забележува кило и пол на фармерки, ама со оглед на тоа дека за 4 дена си симнал кило и пол за 10 дена 3 кила а за месец супер ќе биде ако се достигне 5 килограми помалку,тоа е постепено слабеење без никакви сроги диети. што е убавао за организмот без никакво измачување
     
  2. butterflyyy

    butterflyyy Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2010
    Пораки:
    116
    Допаѓања:
    59
    Сакам да прашам од каде го наоѓате чајот од магдонос, бидејќи не можев да најдам по продавнициве.
     
  3. pumpkin

    pumpkin Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2011
    Пораки:
    240
    Допаѓања:
    119
    Вака: за femina90
    првите три кила што ги симнуваш обично се вода, а натаму веќе ти се мрсните наслаги и слабееш во обем :) дури и мајка ми денеска ми рече дека сум ослабела, особено во горниот дел од телото, но јас чувствувам разлика и на нозете, приметив дека малце ми се рашириле фармеркте :) Нормално, кај секого е различно, па можеби кај тебе повеќе ќе делува на друго место, тоа си е индивидуално
    А за butterflyyy мора да го има во продавница, бидејќи јас го купувам од една мноогу малечка...Ако не па побарај го во Tinex, Vero...Во некој маркет... ;)
     
  4. MSkorpionka

    MSkorpionka Популарен член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2011
    Пораки:
    1.972
    Допаѓања:
    4.096
    Го пијам чајот Кирколина веќе 2 месеци и кај мене нема ефект. Кога ќе си скратам на јадење ослабнувам кило, две...а кога си јадам нормално килажата ми останува иста. Така беше и пред да почнам да го пијам така е и сега...но јас сум си упорна уште си го пијам, кој знае може еден ден ќе се разбудам без тие 6-7 кг што ми прават проблем? ;)
     
  5. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    имам пиено Kирколина ништо |(
    инхуа чај-пак ништо

    може ќе пробам со овој со лимониве :)
    инаку имаше еден чај на A1 го рекламираа...Aј ако знае некоја нека пише :?: колку пари е, и дали има ефект? :)
     
  6. soncka2

    soncka2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2011
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    6
    Почнав да го пијам чајов, денеска ми е четврти ден и мора да се пофалам!!! КОНЕЧНО успеав да мрднам малку со килограмите...Држев ригорозни диети и со нив успеав да ослабам 5 кила, ама тоа беше се...
    Потоа две недели гладував и ништо, немаше резултат, само ми се вртеше и многу ми беше лошо....И си реков дека не се замарам со не знам какви диети, туку едноставно ќе го променам начинот на исхрана...И си ја почнав диетата на Обединети нации, ама со мала разлика што кога нешто ми се јаде, не се лишувам од тоа....Е сега, не е дека се прејадувам, туку само да ми помине желбата за таа храна....и поминаа 15 дена а јас ни едно килце не симнав....па решив да пробам со чајов....И не згрешив воопшто....Само што, наместо 1.5 литри, јас пиев литар
    ама и вака симнав кило и пол :) Ептен тера за во wc, исто како кога сум пиела и по 3 литра течност дневно :D
    Ќе ве известам за резултатите после неколку дена, се надевам дека ќе бидат позитивни :)[/quм
    мене ме интересира дали додека го пиете чајот сте на диета или си јадите нормално во текот на денот ,сакам и јас да почнам со чајот па пишете ми ...
     
  7. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    ^pumpkin
    само напред, во најбрзо време јас те придружувам :lol: :lol: 1.5 кило, а се нормално си јадеш???TOO GOOD TO BE TRUE :rofl: :rofl: :rofl: пробачу :D
     
  8. pumpkin

    pumpkin Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2011
    Пораки:
    240
    Допаѓања:
    119
    Си пазам на исхрана, односно се водам според УН диетата, не јадам леб, ама штом видам нешто интересно, обавезно си каснувам...Значи, битно е да имаш три оброка на ден и количински да не внесуваш премногу...Според мене ова е формулата за правилно и ефикасно слабеење...И нормално, физичка активност, што во последно време, за жал, не практикувам, но се надевам дека деновиве ќе почнам да вежбам нешто...

    Слободно пишете ако можам да ви помогнам ;)
     
  9. del-fin

    del-fin Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 октомври 2010
    Пораки:
    82
    Допаѓања:
    20
    Дали е здраво ова да се пие, или само ако сакас да ослабнис ,и дали cе јаде нормалмо?
     
  10. pumpkin

    pumpkin Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2011
    Пораки:
    240
    Допаѓања:
    119

    За здраво, здраво е...Пиеш зелен чај, има мед, витамин Ц од лимонот...Во основа секој од чаевите е добар... а за тоа дали се јаде нормално, читни го постот над тебе ;)
     
  11. del-fin

    del-fin Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 октомври 2010
    Пораки:
    82
    Допаѓања:
    20
    Леле никаде не можев да најдам Чај од магденос ....... ;( ;( ;( Можели некој друк место него.
     
  12. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    магдонос обичен вариш ;)
     
  13. kuc

    kuc Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 август 2010
    Пораки:
    2.076
    Допаѓања:
    81.888
    Пол:
    Женски
    сигурно можи и со обичен јас со таков ќе варам
     
  14. del-fin

    del-fin Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 октомври 2010
    Пораки:
    82
    Допаѓања:
    20
    Благодарам :D
     
  15. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    ^ бар мајка ми така прави :D цел магдонос става, го вари! и јас така ќе правам :D
    куц може бре, магдонос си е магдонос :)
     
  16. kuc

    kuc Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 август 2010
    Пораки:
    2.076
    Допаѓања:
    81.888
    Пол:
    Женски
    магдоносот ми е сушен во лето го сушам и го собирам ама можи и не сушен ако немаш сепак е магдонос
     
  17. Dafnee

    Dafnee Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2010
    Пораки:
    340
    Допаѓања:
    1.927
    А дали некој слушнал за апчиња за слабеење на природна база... и дали делуваат?

    И дали се штетни..?
     
  18. kuc

    kuc Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 август 2010
    Пораки:
    2.076
    Допаѓања:
    81.888
    Пол:
    Женски
    ај не си прави експерименти оти кога тогаш пак ќе си ги вратиш килограмите пии си чајце
     
  19. SOVRSENSTVO

    SOVRSENSTVO Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    1.556
    И јас би те посоветувала слабеј си на природна база ( мислам без апчиња) најдобро ти е не ризикувај. А овој чајов супер ми изгледа и ептен е здрав вреди да се проба ама и сигурна сум дека ќе има резултати со оглед на тоа што внесуваш во организмот литро ипол чај и тоа те заситува, ти се намалува потрбата за храна
     
  20. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.711
    Допаѓања:
    150.504
    |(
    Што ќе слабееш па ти...у мањак си.