1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Течна пудра за лице

Дискусија во 'Лице' започната од angel, 23 ноември 2009.

  1. Krisi

    Krisi Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    408
    Допаѓања:
    152
    Ја поружна пудра од Affinitone у зивот немам пробано. Уште стои како си ја купив, секој мопжен недостаток ми го истакнува на лицето,па и таму ај што нема се појавуваат ккао суво лицето,исперутано,воопшто не можеш да ја размачкаш како нормална пудра подеднакво,се познава секој потег.Ужас.јас имам сува ,па може да кажам и мешана кожа,ама пудрава е стварно без везе барем на моја кожа.Течна пудра,ама се претвора во прав кога ја нанесуваш.таква беше и таа Wonder Finish ,ама таа беше преубава.
    А ова дали јас добро разбрав дека пудра Диор е околу 1000.Многу евтоно тоа, со оглед на тоа дека Max factor има пудри 900 ден, а е средна класа. :?:
     
  2. Scarlet88

    Scarlet88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    753
    Допаѓања:
    328
    Miss Sporty, dnevna i Carlo di Roma za nojke!
     
  3. valenTina.bT

    valenTina.bT Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 март 2010
    Пораки:
    77
    Допаѓања:
    10
    Околу 400 денари и не е мрсна и многу ми одговара бидејки јас на челото и носот имам мрсна кожа .Така и се вика Ideal Balance.Пробај ја ако имаш мрсна кожа не е скапа :) :) ;)
     
  4. Desperate

    Desperate Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 мај 2010
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    3
    Јас ја користам Deline и супер е плус не е скапа :)
     
  5. IvanaIvanchica

    IvanaIvanchica Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 април 2010
    Пораки:
    257
    Допаѓања:
    82
    Јас имам мрсна и проблематична кожа и до сега најзадоволна сум од Deborah-Color copy. Исто и на Revlon не се лоши пудрите.
    Позз до сите :)
     
  6. plavusaaa

    plavusaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2010
    Пораки:
    338
    Допаѓања:
    45
    еее супер ич не е скапа баш ке ја купам да ја пробам се надевам дека ке бидам задоволна :) ;) фала ти за информацијава :*
     
  7. emce-kremce

    emce-kremce Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    1.161
    Допаѓања:
    99
    Јас мислам дека мозолчињата ти се појавуваат од кремата што ја ставаш под пудрата. Затоа што пудрите од менхетен се антибактериски и секој козметичар ги препорачува на тие со проблематично лице, затоа што не предизвикуваат ништо. Сепак сега е многу топло, а кремата ги затвара порите и не дозволува да дишат, па и пудрата одозгора кога ќе ја ставиш го фиксираш лицето и не му даваш да дише, па како резултат на тоа се појавуваат мозолчиња. Пробај со пудрите на севантин, тие се полесни а покриваат. Јас сега користам таква и задоволна сум.

    Овие пудри се убави да, но ги препорачуваат над 25год, барем јас кога сакав да купам, така ми кажаа. Но не покриваат многу, повеќе се хидратантни, за оние со стакло чисти лица.
     
    На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Miss-Independent

    Miss-Independent Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2010
    Пораки:
    2.292
    Допаѓања:
    5.649
    Овие пудри се убави да, но ги препорачуваат над 25год, барем јас кога сакав да купам, така ми кажаа. Но не покриваат многу, повеќе се хидратантни, за оние со стакло чисти лица.[/quote]

    epa koj ti kazal te izlazal ,zasto bas tie se preporacuvaat za pomladi zosto se lesni pudri a i helaty mix-ot prekriva odlicno ;)
     
  9. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Девојки, пред извесно време си купив камена пудра од дебора, и искрено многу ми се погоди. Долго време експериментирав, па еве оваа ја препорачувам на тие што имаат мрсна-комбинирана кожа, убаво покрива, не се лепи одма, не свети лицето, подолго време трае, убава е навистина.
    Само колку да ви кажам ,ако на некој сега му треба ваква, мислам дека нема да згреши. А и не е многу скапа, 310 денари ја купив.
     
    На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Nina24

    Nina24 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    667
    Допаѓања:
    339
    Малку оф топик, ама прашањево е во врска со пудра, па тука ќе го ставам. Ме интересира како ја нанесувате камената пудра? Врз течна или само камената директно врз лицето (нормално секојдневниот крем како подлога). Јас немам навика да користам камена, само течна, а знам дека е убаво да се стави малку, ја прави по трајна шминката нели? Па кажете ми како ја нанесувате, само таа или прво течна па камена? Фала... :)
     
  11. girl23

    girl23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2010
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    31
    Јас ставам прво крем за лице,...па течна пудра....и на крај камена меѓутоа само на помрсните делови т.е на Т-зоната.....плус руж на јаболкниците за изразување...... :)
     
  12. Nina24

    Nina24 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    667
    Допаѓања:
    339
    Фала за одговорот Грл23. Не сум користела до сега камена, па ми беше страв да не изгледа премногу камено :D како восочна фигура, но ако ставам по малку на одредени делови, како што викаш, сигурно нема да делува гипсано. :)
     
  13. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Пудра никогаш во живот не сум користела. Сега пред матурата купив една баш за таа намена. Impala е пудрата и ја имам само два пати употребено. Али ок е, иста боја е со бојата на мојата кожа, па кога ќе се размачка убаво не се приметува разлика.
     
  14. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Добро, не дека јас нон-стоп ставам пудра, ама сега ај за навечер или за посебни прилики ставам ама по малку, никогаш не се малтарам, да ми изгледа како со брашно да сум се натапкала. Понекогаш ставам прво малку течна и коректор, ако има нешто да се покрие, најгоре по малку камена. Често пати знам и само да поминам со камената, колку да се рече дека сум ставила пудра. е во лето, речиси и не ставам пудра, топло е, ми се масти и онака лицето, нема потреба од оптеретување со тешки пудри.
     
  15. snake

    snake Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    877
    Допаѓања:
    124
    каде може да се купи менхетен пудрата и која цена е
     
  16. viki44e

    viki44e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    1.988
    Допаѓања:
    1.087
    па јас ја купив ск во Unique,мат пудрата е 420 денари а другите видови незнам колку се...Али тука некаде се движат цените а пудрата е мн добра...
     
  17. snake

    snake Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    877
    Допаѓања:
    124
    вики44е фала за одговорот
     
  18. viki44e

    viki44e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    1.988
    Допаѓања:
    1.087
    ноу проблем пиши како ќе ти се допадне ,покрива СЕ :)
     
  19. catty

    catty Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2010
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    19
    и јас ја земав истата од Unique иста цена,но мозе да се најде и во други парфимерии ;)
     
  20. snake

    snake Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    877
    Допаѓања:
    124
    баш сакам да ја пробам пудрава зошто не можам да си најдам асална пудра секави има пробано али нуту една не ми одговара или бојата нема да ја погодам или од кога ке ја ставам ми прави лишаи зошто имам сува кожа.оваа н а менхетен мора да се проба