1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Убава мисла, поема за Св. Валентин

Дискусија во 'Врски' започната од AvatarkaTa, 3 февруари 2010.

  1. AvatarkaTa

    AvatarkaTa Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2010
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    2
    Заљубени до гуша....е ова е правилната изрека за мене и мојот партнер...Се надевам дека има мнооогу такви како нас...
    Од мене еве некои англиски поеми што лани за свети Валентин му ги пишав на срце на мојот дечко :arrow:

    We give on this day candy and flowers,
    But we never stop to say thank you for the many hours.
    You have stood by my side and gave a smile,
    As if to tell our hearts it's been worth every mile.
    No need to buy a teddy bear or even a card,
    It's pretty simple and not at all hard.
    Just put your arms around me and hold me tight,
    And say without words that in your heart all is right.
    You may say I Love You throughout the year,
    But on this day you need to make sure.
    The words so sweet and straight from your heart,
    That your life would be lonely without my part.
    So put forth the effort and take the time,
    Look me in the eye and say I`M GLAD YOU`RE MINE!!!
    <3
     
    На delvi му/ѝ се допаѓа ова.
  2. AvatarkaTa

    AvatarkaTa Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2010
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    2
    I Love You a lot...
    These words are not enough to express you how much I Love u.
    You come in my life as an angel of the GOD and make my life so brightful, colorful and full of love. I always pray to God to tie us in a sacred knot soon so that we spend each and every moment together. You always support me, care me, love me.. I m always thankful to GOD who gave me such a true & loving heart person in my life...
    Happy Valentines Day!! My Love of Life...
    Miss U...
    и да ви кажам право дечко ми беше трогнат :P
    Се надевам ви дадов некоја идеја,не ја сокривајте љубовта,доколку ја чувствувате...искажете ја со убави мисли...изреки...поеми...Верувајте...само така се чувствува вистинската љубов!
    Помогнете ми и пишете нешто слатко...љубовно...
    mwaaaaah :) :up:
     
    На delvi му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Lovely

    Lovely Популарен член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2009
    Пораки:
    1.262
    Допаѓања:
    1.057
    Пол:
    Женски
    Порака за Св. Валентајн

    Ве молам кажете ми некои добри пораки за Св. Валентајн бидејки дечко ми не е тука и неможам да му подарам ништо. Значи единствен излез ми е романтична порака, но бидејки не сум добра во составување и искажување чуства понудете ми вие некоја!
    Однапред Благодарна
     
  4. zverka

    zverka Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2010
    Пораки:
    274
    Допаѓања:
    31
    КРАТКО И ЈАСНО ТЕ САКАМ :up: НЕМОРА ДА СЕ ФИЛОЗОФИРА И ДА СЕ СОСТАВУВААТ РОМАНТИЧНИ ПОРАКИ !! ЗОШТО КОГА ЧИТАМ ТАКВИ ПОРАКИ ПОНЕКОГАШ СЕ ЕЖААААММ :oops:
     
  5. soledad

    soledad Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    418
    Допаѓања:
    251
    jas poveke gi sakam porakite sto se napisano onaka od srce sekogas mu pisuvam na decko toa sto go cuvstvuvam vo momentot i tie poraki se najiskreni
     
  6. Barbie-mwa

    Barbie-mwa Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    1.237
    Допаѓања:
    528
    Пол:
    Женски
    Порака за Св. Валентајн

    ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥
    U r unique
    U r caring and
    U r the Best.
    And I am d luckiest to have U in my life!
    HAPPY VALENTINE'S DAY MY SWEET HEART!
    ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥
    Without Love -- days are sad day, moan day, tears day, waste day, thirst day, fright day, shatter day. So be in love everyday...Wish you a Happy Valentines Day.
    ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥
    If I could die early I would ask God if I could be your guardian angel, so I could wrap my wings around you and embrace you whenever you feel alone.
    ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥
    Here is my heart, it is yours so take it,
    Treat it gently, please do not break it.
    Its full of love thats good and true,
    So please keep it always close to u.
    ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥
    May this Valentine bless us with the cupid of love and warmth of romance. Happy Valentine's Day Honey!
    ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥
    Love can be expressed in many ways. One way I know is to send it across the distance to the person who is reading this.
    ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥
    When you love someone, it's nothing. When someone loves you, it's somthing. When u luv someone & they luv you back, it's everything.
    ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥
































    * Love is a game
    that two can play
    and both win
    by loosing their heart...

    *Love is not finding someone to live with,
    it is finding someone you cant live without...

    *Loving is not just looking at each other,
    it is looking in the same direction...

    *Love is an irresistible desire to be irresistibly desired...

    *The love that lasts longest is the love that is never returned....

    *Love that we can not have
    is the one that lasts the longest,
    hurts the deepest and feels the strongest...







    Биде среќен, сакај, на љубовта со љубов враќај ти никогаш не спаѓаш во осамените нека ти е среќен денот на вљубените!!
     
  7. meredith

    meredith Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    363
    Допаѓања:
    78
    Порака за Св. Валентајн

    Ти праќам една гушка затоа што те нема до мене, ти праќам еден бакнеж бидејќи си далеку од мене, ти ја праќам оваа порака за да сватиш дека мислам на тебе.

    Кога ми беше најтешко , тогаш кога мислев дека љубовта е само стих во баладите се појави ти, ми го отвори срцето , ме опсипа со нежа љубов и среќа.

    Помисли на убавите нешта и верувај дека животот вреди да се живее, затоа што постои некој на кој навистина му недостасуваш и кој мисли на тебе иако е далеку :inlove: :inlove: :inlove:
     
  8. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Леле празников ми е за превртување очи ама ајде да помогнам :)

    Имав еден бивш дечко (тој што ме возеше со точак де) креативец, и знаеше дека го презирам празников ама еднаш ме изненади. Спиев и си најдов на креветот кога станав цртеж и врз него црвена ружа. Во негов некој минималистички и модерен стил додека сум спиела ме нацртал и под очите залепил парче од проѕирно ќесе и искинал страница од планерот токму каде што е датумот 14 февруари. Датумот беше заокружен со црвен фломастер и под него имаше напишано - „Не те сакам кога си тажна и кога плачеш. Те сакам насмеана. Уствари јас секако те сакам. А ти продолжи и понатаму да го мразиш празников. Среќен факинг Валентајн.“

    Ништо поубаво во животот немам добиено! А цртежот каков беше?! На ништо не личев - модерна уметност! Не личев на себеси, ама сепак ми предизвика блага насмевка на лицето и ова ми е останато како еден прекрасен далечен спомен :)

    Значи поентата е дека треба да тргнеш од него, размисли што е специфично само за вас двајцата, нешто што само нему би му се допаднало. Не мора да е слатка, ниту лигава пораката, гледај да е од срце и оригинална, специфична. Пораки по нарачка имаш еден куп ама оригиналот е еден и единствен особено кога е мислена од се срце ;) Сигурна сум дека самата ќе измислиш нешто убаво. Ако си сеуште без инспирација може нешто да ти смислиме ама верувам дека нема да е тоа - тоа нели? ;)
     
    На Lovely, rozita.5000 и LivingGlam им се допаѓа ова.
  9. wolf4e

    wolf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.894
    Пораки за Св.Валентин!

    Jас оваа му ја напишав и му ја ставив во неговата ташна и кога плакал сабајле паркинг ја видел :D
    I love being married.Its so great to find one special person you want to annoy for the rest of your life :lol:

    A еве уште една Cоme live in my heart,and pay no rent :D
     
  10. awee

    awee Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2011
    Пораки:
    295
    Допаѓања:
    117
    Пораки за Св.Валентин!

    Доволно е и едно ТЕ САКАМ. :inlove:
    еве некои пораки:

    Here is my heart, it is yours so take it,
    Treat it gently, please do not break it.
    Its full of love thats good and true,
    So please keep it always close to u.

    My heart for you will never break. My smile for you will never fade. My love for you will never end. I love you!

    U r unique
    U r caring and
    U r the Best.And I am d luckiest to have U in my life!
    Happy Valentine's Day my sweet heart!

    May this Valentine bless us with the cupid of love and warmth of romance. Happy Valentine's Day Honey!

    Овие најубави ми се на мене... :)
    П.С-Се извинувам што сите се на англиски. :*
     
  11. Steff.Unique

    Steff.Unique Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    564
    Допаѓања:
    270
    Пол:
    Женски
    Пораки за Св.Валентин!

    ~ Мојата душа е разнишана без твоите раце да ме држат.
    Како огледало без одраз. I love you My Valentine.
    :angel:

    ~ Сум видела ангели на небото,
    Сум видела снежни врнежи во јули,
    Но, не сум видела ништо помило од тебе.
    Честит Валентин со единствената моја, вистинска љубов.
    :)

    ~ Понекогаш, твоето присуство ми го одзема здивот и сите нешта што сакам да ги кажам не можат да го пронајдат својот глас. Тогаш, во молк, можам само да се надевам дека моите очи ќе зборуваат место моето срце.

    ~ Најдобрите и најубавите нешта во светот, не можат да се видат ниту да се допрат. Mожат само да се почувствуваат.

    ~ Ако знам што е тоа љубов, тоа е поради тебе.

    ~ Најголемата љубов е онаа која ја буди душата и те тера да се бориш за повеќе, онаа која разгорува оган во срцето и носи мир во мислите. Тоа е она што ти ми го подари мене. И тоа е она за кое се надевам дека ќе можам вечно јас да ти го дарувам тебе.

    ~ Те сакам значи, те сакам повеќе од било кој друг што те сака, те сакал или ќе те сака, и исто така, те сакам на начин на кој што никој друг не те сака, ниту те сакал, ниту ќе те сака, и исто така, те сакам така како што никој друг, никогаш сакал ниту ќе сака некого.

    ~ Мојата иднина е всушност решено прашање од минатото. Ти беше мојата прва љубов и ти ќе бидеш мојата последна.

    Се надевам дека помогнав малце девојки! :*
     
  12. stetoskop

    stetoskop Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    5.388
    Допаѓања:
    171.341
    Пораки за Св.Валентин!

    Пустимо да очи говоре!

    Живот пише романе,а судбине се преплиќу?


    :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
     
    На Abeja му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.314
    Пол:
    Женски
    Пораки за Св.Валентин!

    Заеби валентајн и дојди да се напиеме винце, јас одам да наточам од бурето ти облечи чипка, те чекам за пола саат (од љубениот до љубената)
    [​IMG]
     
    На delvi му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Acerola

    Acerola Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2011
    Пораки:
    537
    Допаѓања:
    630
    Пораки за Св.Валентин!

    Еве една која датира од моите средношколски денови :D

    Нека коработ на твојата среќа те однесе до саканиот брег
    каде што те чека среќа,радост и весела младост.

    А кога ќе се спојат стрелките две
    јас ти посакувам најубаво се.

    И тогаш...сакам да се претворам во солза
    да паднам по твојот нежен образ,
    да допрам до твоите врели усни,
    и со бакнеж да ти го честитам денот на вљубените.
    Среќен Св.Валентин!

    Пак ќе кажам св.Валентин не е наш празник и нема никаква улога ни врска во нашата вера и обичаи.Ама младост-лудост,кога ќе ви поминат тинејџерските години ќе сфатите :D Во меѓувреме убав провод и барем залијте го со винце!