1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Убаво место за состанок

Дискусија во 'Слободно време' започната од PinUp-Girl, 31 јануари 2010.

  1. PinUp-Girl

    PinUp-Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    13
    Hm...Bi ve zamolila ako mozete da mi pomognete so izbor na mesto...za date...da bid eintimno mestoto so poseriozna muzika...kako jazz smooth,chill.....znaci vo nieden slucaj house rnb rap neso i tie evtini zvuci..Znaci moze da bide kako caffe bar-restoraunt itn..Mi padna na pamet za La Luna vo ramstore....sto mislite?? Vi blagodaram odnapred...
     
  2. LaRagazza

    LaRagazza Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2009
    Пораки:
    203
    Допаѓања:
    121
    Па ок е лалуна ако сакате турска музика,а храната таму дефинитивно ми е најубава во цело Скопје. Поинтимно место е Аја позади буњаковец се наоѓа, во ориентален стил е,а имаат многу убаво варено вино и салеп. New Age исто е интимно,таму може да си пушите наргиле,закон е! Се наоѓа во уличките спроти кафичот Бенетон... се надевам дека ти помогнав,со среќа па пиши што си направила ;)
     
  3. PinUp-Girl

    PinUp-Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    13
    Blagodaaram.... Inaku mislev nesto poblisku i polegeantno..sepak ke izlezam so povozrasen eleganten covek...ke ima stikli korseti kosuli ovo ono.Ne ide u New Age da ideme takvi..Sepak kazi mi sto mislis za La Luna vnatre poso e golemo i temno i e mng intimno i ima interesna muzika....I kazi mi cenite kako se dvizat :)
     
  4. LaRagazza

    LaRagazza Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2009
    Пораки:
    203
    Допаѓања:
    121
    Епа мене искрено ла луна ми е најубаво место.Цените се прифатливи,нормални.За јадење ти препорачувам да земеш Пиде,тоа е нешто како пастрмајлија ама многу поубаво. Исто така езме салатата ми е многу убава,има специфичен вкус.
     
  5. PinUp-Girl

    PinUp-Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    13
    A kazi mi ako znaes otprilika cenite za nekoi pointeresni pijalaci....Na primer malibu liker itn :) i na primer znam deka moram da rezerviram..dali bi bilo sramota pri rezervacija da si kazam na koja masa itn :D izvini so te napnav
     
  6. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Средно Водно навечер, кафичите на ул. Македонија, во Паркот на Езерцата во Аеродром, Градски парк.
     
    На edna_malecka му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Queen8

    Queen8 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2018
    Пораки:
    4.279
    Допаѓања:
    20.711
    Пол:
    Женски
    Венето во Сити мол.
     
    На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 3 други им се допаѓа ова.
  8. edna_malecka

    edna_malecka Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2018
    Пораки:
    3.894
    Допаѓања:
    14.690
    Пол:
    Женски
    Градски парк кај лавиринтот :rofl:
    Жена парк
    Водно под летниковец:rofl:
     
  9. firequeenn

    firequeenn Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    1.981
    Допаѓања:
    5.714
    Гледам погоре сите пишувате некои места за излегување кафичи,таверни.
    Сега да треба да излезам со некој би ценела ако го створи местото со свој труд а не да носи негде кај што сум била тоа ми е веч видено.
    Сакам да е тоа кај него во двор масичка една да постави,бел чаршав и два стола. Од домашото вино да донеси. И рустикално да изгледа би ми било убаво.Нека му проработи фантазијата па нека стави мали ламбички наоколу, и секако ако е вечера нека ги покаже неговите вештини.
    Тоа би било голем плус за него.
    Не ми игра улога местото а првпат би излегла на состанок со типот. Не ќе ме грабни, сум проценила дека е на место штом излегувам со него.
     
    На eliesaab му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Snowflake99

    Snowflake99 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 мај 2022
    Пораки:
    1.447
    Допаѓања:
    5.709
    Пол:
    Женски
    Кога бевме дечко и девојка, често одевме на Козјак, Матка, Водно, Градски парк кога беше убаво времето. :inlove: Пикник си правевме или уживавме во сонцето и денот со кафе во термос што си носевме. Кога беше поладно одевме во кино, на некои друштвени игри или по ресторани, кафичи. Каде и да бевме, секаде ми беше убаво кога сме заедно.
    Од животот пред брак ми недостасуваат само тие долги дејтови и шетање :D
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.