1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Фоликули на кожата на главата

Дискусија во 'Коса' започната од adrijans, 9 мај 2011.

  1. adrijans

    adrijans Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2011
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    1
    Порано имав многу убава цврста и здрава коса,не знам што се случи,дали од пеглање дали од менување шампони,пубертет или се заедно,последниве месеци забележувам како ми се прават фоликули,тоа е нешто како првут околу влакното на некои места не секаде...кога ќе поминам со прсти низ косата ги осеќам,што е најстрашно ги корнам...си викам може не сум изрод па може некоја ќе знае да ми каже дали имала ваков проблем и како го решила...сигурно е некој привремен дисбаланс па не е за на кожен лекар... благодарност :*
     
  2. agirl17

    agirl17 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 април 2011
    Пораки:
    526
    Допаѓања:
    165
    Пол:
    Женски
    хммм пробај со чичково масло... :)
     
  3. teddybear

    teddybear Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    2.679
    Допаѓања:
    10.370
    Јас патам од истиот проблем. Како коричка е пример како кај бебињата што им се корне така и кај мене. И јас само корнам вадам и кога ќе се видам снегче низ коса.

    Пробај користи бебешки шампон. Јас користам таков, и купив маска за цела коса што се користи а не само за врвовите. Плус фризерката ми рече кога се миеш ќе чешаш силно пресилно. Од тоа пресилно дури црпката ме боли понекогаш.

    Ама во последно време го немам тој проблем. Ми се изчисти скалпот.

    Можеби бладам ама се си мислам таа појава е ептен јака кога се менува годишно време. Ова можеби е тотална глупост не гарантирам.

    Јас пијам и едни апчиња за коса, и ептен ретко ја пеглам во последно време.

    Да си се пофалам де, сега сум горда на косава, после триста маки.
     
  4. adrijans

    adrijans Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2011
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    1
    не знам,немам забележано дали од промена на годишно време..ќе пробам со бебешки,фала...а маслото не знам како се користи,ако помага би зела зошто да не :wasntme: