1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Хулахопки и сандали. Да или не?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Gerberce, 20 јануари 2011.

  1. najubava2010

    najubava2010 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    1.619
    Допаѓања:
    4.653
    Ваква комбинација не би ставила на себе па макар ако треба да се смрзнам или ќе облечам салонки.
    Ми се допаѓа кога дебели дизајнирани хулахопки се искомбинирани со штосни сандали кои самиот модел им е таков да дозволат со нив да се носат хулахопки.
    А оние сандалине цели со цркони и некои други светљуцави моменти на нив во никој случај не се за со хулахопки, ако некој сака сјај на нозете има креми и други препарати а не опни се во сандали и под нив хулахопки. :devil:
     
    На Kolumbo му/ѝ се допаѓа ова.
  2. LadyN

    LadyN Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2010
    Пораки:
    265
    Допаѓања:
    124
    Не не не и НЕ.... не идат бе жени летни сандали со холохопки., крајно невкусно ми е.. се знае сандала на гола нога стои! Веќе може да се направи исклучок за чевли со оној мал отвор.
     
  3. ivushh

    ivushh Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2011
    Пораки:
    77
    Допаѓања:
    8
    нее воопшто не одговараатт.не би облеклаа па ако сака крај на свет нека е!!
     
  4. Lady-PinkHeart

    Lady-PinkHeart Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2010
    Пораки:
    295
    Допаѓања:
    135
    НЕ, никако не ми се допаѓа комбинацијата хулахопки и сандали... и никогаш не би облекла, затоа што би се чувствувала смешно... Бидејќи нели сандалите се за во лето, а хулахопки сигурно не би носела во лето, и обратно, ако носам хулахопки кога е постудено, тогаш сигурно нема да облечам сандали...
    Сепак, секој како се чувствува така нека си се облекува.. :)
     
  5. marina.baby

    marina.baby Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2011
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    44
    Нормално :D
     
  6. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    Никогаш не би облекла сандали и хулахопки, некако не ми баш оди таа комбинација а и во принцип мразам да носам хулахопки освен ако мора.
     
  7. Avril.09

    Avril.09 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    737
    Допаѓања:
    892
    Можеби би носела ако и сандалите и хулахопките се црни, ама да не се гледа таа линијата на прстите :tmi:
    Значи многу претпазливо би носела.
    Нешто вака:
     

    Прикачени фајлови:

    • images.jpgiuy.jpg
      images.jpgiuy.jpg
      Големина на фајлот:
      9,4 KB
      Прегледи:
      209
    • images.jpg
      images.jpg
      Големина на фајлот:
      7,3 KB
      Прегледи:
      209
    На Kolumbo му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Gerberce

    Gerberce Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2011
    Пораки:
    83
    Допаѓања:
    65
    А на која линија на прстите мислиш? На хулахопки што имаат појачани прсти (на таа линија) или на шавот од шиењето? Ако е шавот тогаш ќе си го подгазиш малце, не е тоа некој проблем, а со појачани прсти секако не иде...
     
  9. The-Queen

    The-Queen Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    2.139
    Допаѓања:
    2.424
    НЕ НЕ и НЕ!!! толку ефтино и одвратно ми изгледа тоа, никогаш не би го облекла тоа!!
     
  10. xxAngelxx

    xxAngelxx Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2010
    Пораки:
    1.516
    Допаѓања:
    968
    Пол:
    Женски
    никогаш!
     
  11. baby.90

    baby.90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2011
    Пораки:
    457
    Допаѓања:
    197
    Од сликите што ги видов ми се допаѓа како стои сандала со хулахопка. Ама јас лично никогаш не би облекла хулахопка и да носам сандала, НЕМАТ ЧАНЦИ (ко што вика еден професор) :D :D :D
     
  12. soncicko

    soncicko Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    336
    Допаѓања:
    73
    со месо боја хулахопки никако или со дизајнирани а особено не со цветови секако не би носела,
    но модата со дебели хулахопки црни или во боја контрасна на сандалата ми се допаѓа а дали би носела незнам можеби ако би живеела во некоја земја како шветска или финска каде сандали може да облечес 5 пати во годината сигурно би се одлучила за оваа варијанта а за во македонија сеуште се сум сигурна но ми изгледа некако шик
     
  13. beached

    beached Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    624
    Допаѓања:
    1.697
    Грозно , многу грозно.
    Кога ќе видам девојка со сандали и хулахопки , посебно прозирни хулахопки автоматски имам слика за неа дека е оперирана од вкус.

    А со хулахопки во различна боја од сандалите... :puke: па нели не треба да се биде роб на модата .
     
  14. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    Имам носено дебели црни хулахопки и црни сандали. Убаво и складно изгледаа. (само еднаш ми се случи тоа, а и не баш се сеќавам зошто. Изгледа сум сакала да експериментирам нешто :D )
    Не секоја хулахопка одговара со секоја сандала. Така да, во глобала не сум за оваа комбинација, но сепак секогаш постои исклучок.
    А за овие обичните, свилените хулахопки па воопшто не сум :x И онака не ги сакам (не дека воопшто не ги носам, кога морам, морам) , па уште и со сандала да ги комбинирам. |(
     
  15. Blanca

    Blanca Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    725
    Допаѓања:
    505
    Некои сандали ми се свиѓаат како стојат на хулахопка, некои не. Порано и јас мислев дека е селски, но веќе не мислам, дури мислам и дека e секси. Е сега, не би носела на +30 степени, ниту кога мрзне, но пролет и есен- зошто да не. Исто и чевлите со отворени прсти ги носам со хулахопки или интересни тенки чорапи на фармерки/панталони. Најважно од се е да знаеш да ги носиш :!:

    Еве овие ми се свиѓаат:

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    На Kolumbo му/ѝ се допаѓа ова.
  16. meruska

    meruska Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2010
    Пораки:
    472
    Допаѓања:
    103
    ма нема шанси!бруки :D
     
  17. Butterfliess

    Butterfliess Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 март 2011
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    0
    mene iskreno toa ne mi se dopagja i nikogas ne bi nosela :/
    [mod-kirilica:24ycmajx][/mod-kirilica:24ycmajx]
     
  18. sweet.woman

    sweet.woman Популарен член

    Се зачлени на:
    30 декември 2010
    Пораки:
    1.225
    Допаѓања:
    744
    јас
    никогаш се немам облечено така со хулахопќи и сандали мислам дека и ногата ќе ми се лизга во сандаливе ако облечам хулахопка а и некако не ми се допаѓа..............али секој си има свој избор
     
  19. Shana

    Shana Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2011
    Пораки:
    794
    Допаѓања:
    1.505
    Сандали со хулахопки не ми се допаѓа како изгледа и никогаш не сум носела. Ако е ладно до степен да ми требаат хулахопки, тогаш не е сезона за сандали.

    Ако зборуваме за чорапа како детал, сум видела слатки комбинации со доколенки, како на сликата од Blanca погоре. John Galliano вадеше вакви комбинации сандала со чорапи за Dior во колекцијата пролет/лето 2010. Таква комбинација треба да знаеш да ја носиш. Убаво изгледа на младо девојче кое е fashion forward. Не ми паѓа на ум да облечам такво нешто на моите години и мојата килажа :x :puke:

    А сега малку хард кор, внимавајте:

     

    Прикачени фајлови:

    • ghtr.JPG
      ghtr.JPG
      Големина на фајлот:
      30,4 KB
      Прегледи:
      178
    • ghts.JPG
      ghts.JPG
      Големина на фајлот:
      47,8 KB
      Прегледи:
      178
    • ghtp.JPG
      ghtp.JPG
      Големина на фајлот:
      27,7 KB
      Прегледи:
      178
  20. Airsolid

    Airsolid Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Ne, ne, ne!