1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Чудни чувства во стомакот

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од Marija343, 29 август 2019.

  1. Marija343

    Marija343 Нов член

    Се зачлени на:
    29 август 2019
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Девојки Здраво,

    Сакам да ве прашам дали некој го имал овој проблем или можеби знае што ми се случува.
    Веќе 2 месеци чувствувам во стомакот декс нешто ми чука постојано и не престанува ден и ноќ,како да пулсира.Последава недела чувствувам како да имам некоја топка во стомакот и во неа како да се собираат гасови.На почетокот мислев дека сум бремена и направив тест испадна негативен.3 теста од тогаш сум направила и сите испаднаа негативни.Дали се работи за некоја болест или што ми се случува,ве молам помогнете ми.

    Фала ви однапред <3
     
  2. Dina valerry

    Dina valerry Нов член

    Се зачлени на:
    29 август 2019
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Со Такво чувство несум имала искуство.. Но мислам најдобро отиди кај добар интернист кажи што осекаш и нека ти направи ехо на, абдоменот. Можеш и комплетна крвна, слика и требаш за, да полесно постави дијагноза според резултатите. Така ке ја разрешиш дилемата. Негрижи се.. Може некоја, циста можи нешто со цревата, ке провериш и гинеколошки не е лошо.. И ке дознаеш вака само ке ти пише некој и ке се мислиш и читаш по форум. Појди неплаши се за, да си раат. Срекно и побргу да, ти олесни и помине шо и да, е.
     
    На piksooki му/ѝ се допаѓа ова.
  3. ♡BuBaLe♡

    ♡BuBaLe♡ Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 мај 2015
    Пораки:
    5.169
    Допаѓања:
    105.778
    Пол:
    Женски
    Одма на интернист. На ехо, на ртг, на компјутер ако треба. Не е за занемарување оваа појава.
     
  4. Nigredo Odor

    Nigredo Odor Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2016
    Пораки:
    3.549
    Допаѓања:
    19.459
    Каде е лоцирано лупањето, над или под папокот?
    Можно е да се работи за желудечна кила или хијатална хернија. Ништо страшно, само не се прејадувај, и за секој случај оди на интернист.
     
  5. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.704
    Допаѓања:
    72.598
    Пол:
    Женски
    И јас имам така, имам папочна кила ама и проблем кога ке внесам производи со лактоза. Тоа мрдање ми е особено лево и малку погоре од папокот, таму е тенкото црево и во него ми се собираат гасови, имам и грчеви... дури и видливо ми мрда стомакот сам (т.е цревата се...)
    Да не ти е од храна и тебе?

    Јас бев на интернист и освен килата која рекоа дека и не ми била страшна, немам друго. И што си имам мака со млечни производи, ги избегавам колку можам и без нив поарно ми е..
     
  6. jarec6

    jarec6 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2010
    Пораки:
    2.734
    Допаѓања:
    17.901
    Пол:
    Женски
    Јас имав болки кај папокот страшни цели 7 месеци, не знам каков лекар не посетив,од лекариве секакви фикс идеи добивав, се снимав на ехо, компјутерска и се по 100 пати, за на крај да излезе иритабилни црева, се на психичка база.
    Оди направи си едно ехо не те кошта ништо, и ако нема ништо на ехото опушти си ја психата зошто мене ме мрднаа по тие лекари и снимања без конкретна дијагноза и си навлеков анксиозност со која се борам еве веќе 3 години.
     
  7. Marti96th

    Marti96th Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2019
    Пораки:
    131
    Допаѓања:
    52
    Пол:
    Женски
    Веќе 2 дена ми какп да ми кркорат цревата ама не горе туку во долниот дел пд стпмакот кај јаниците матката. Осеќјаж мрдање како кога кркпрат цревата ама нема звук. Некое слично искуство. А имам многѕ стресен период и не сум имала односи до сега