1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Шепотење со духови (Ghost Whisperer)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Leeloo, 20 февруари 2011.

  1. Leeloo

    Leeloo Популарен член

    Се зачлени на:
    11 декември 2010
    Пораки:
    645
    Допаѓања:
    290
    Серијата се однесува на животот на Мелинда Гордон која има дар со кој може да ги гледа и комуницира со духовите. Таа се обидува да живее нормален живот што е можно повеќе но нејзината задача во која таа мора да им помогне на духовите да ги решат нивните проблеми и истовремено да преминат во светлината се повеќе и го отежнува животот.

    Серијата има 5 сезони и неодамна завршија со снимање, почнав да ја гледам на Fox Life прво, али некако ич нередовно ми ги даваа сериите и ги повторуваа. Искрено ми се допадна, има некои епизоди доста интересни и дефитивно сум заљубена во куќата од серијата на Џенифер Лаф Хјуит како и стилот на облекување :lol:, али некако се разочарав од крајот.. ми беше премногу едноставен.



    П.С. колку што разгледав нема отворена ваква тема. И доколку некој знае како ке дојде точниот превод слободно може да се преправи. :)
     

    Прикачени фајлови:

    На XstrongerX, BeYourself и GeorGinnA им се допаѓа ова.
  2. Barbie-mwa

    Barbie-mwa Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    1.237
    Допаѓања:
    528
    Пол:
    Женски
    Леле серијата :inlove: :inlove:
    Не пропуштам ниту една епизода. Мелинда ми е преубава и многу си ја сакам.
    Прекрасна серија.
     
  3. viki44e

    viki44e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    1.988
    Допаѓања:
    1.087
    И јас си ја гледам серијата на Фокс Лајф..
    Интересна ми е..и актерката ми е многу симпатична..
    Инаку за насловот..мислам дека некаде имав прочитано дека е Шепотот на духовите.. :?:
    Неможам да најдам логичен превод :wasntme:
     
  4. TinaM25

    TinaM25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2009
    Пораки:
    230
    Допаѓања:
    40
    Пол:
    Женски
    Обожавам серии со ваква тематика, а оваа серија е една од моите најомилени. Обожавам да ги гледам епизодите и по повеќе пати, никогаш не ми се здодевни. А љубовта помеѓу Мелинда и мажот и' е неодолива, ме исполнува со надеж (иако се работи само за филм) :$
     
  5. lolyta777

    lolyta777 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    2.337
    Допаѓања:
    6.899
    Пол:
    Женски
    Мислам дека има уште 2 снимени сезони, побарај на некој од сајтовите за симнување, и јас ја следам серијата, ама само кога даваат на ТВ, немам време да симнувам од нет...инаку разбрав дека
    ќе имаат синче и натамошните епизоди ќе бидат за и околу него, и дететцето ќе комуницира со духови...
     
  6. Leeloo

    Leeloo Популарен член

    Се зачлени на:
    11 декември 2010
    Пораки:
    645
    Допаѓања:
    290
    Каков шо видов јас, на википедија и imdb.com вкупно се 5, и ова шо рече дека
    се имаат син и тој ке гледа духови е во последната 5-та сезона. :)
     
  7. sweet-cherry

    sweet-cherry Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 јануари 2011
    Пораки:
    3.537
    Допаѓања:
    28.788
    Пол:
    Женски
    Серијава ја гледав на FoxLife омилена ми беше, ги немам изгледано сите сезони, планирам да ги симнам :) Инаку одлична серија!
     
  8. spellbound

    spellbound Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2010
    Пораки:
    916
    Допаѓања:
    1.482
    Леле колку си ја обожавав серијава..не ја пропуштав ама ;( сега ;( немам foxlife ;( ;( ;( ;( ;(
     
  9. lolyta777

    lolyta777 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    2.337
    Допаѓања:
    6.899
    Пол:
    Женски
    Не тагувај, на Fox life сега ја репризираат третата сезона, претпоставувам веќе си ја гледала :)
    Точно така моја грешка, јас мислев дека тоа е 6-та сезона, се извинувам..грешно сум видела..
     
  10. aaleksaandraa

    aaleksaandraa Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2011
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    34
    Ја обожавам серија ,само нејзе ја гледам ,едноставно најдобра ,нема плачки и глупости кој на кој му е татко ,ово оно.
    Комотно да седнеш и да уживаш.Многу ми е симпатична и глумицава,а и одговара улогата.
     
  11. tinkerbelll

    tinkerbelll Популарен член

    Се зачлени на:
    15 мај 2010
    Пораки:
    2.096
    Допаѓања:
    5.017
    Пол:
    Женски
    Многу добра серија,уживам додека ја гледам.Не е типична духови чуда,баш е интересна.Глумицата ми е супер за улогата баш и одговара,природно глуми воопшто не е вештачка.
     
  12. MacaLove

    MacaLove Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    2.399
    Допаѓања:
    6.337
    Мноогу интересна серија,глумицата е исто така прекрасна.
    Ја гледав цело време,но почнаа да се репризираат епизодите,и ја баталив.
    Не е досадна серија,успева да ти го задржи вниманието дефинитивно.
     
  13. MissCupcake

    MissCupcake Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 мај 2011
    Пораки:
    369
    Допаѓања:
    263
    Ова е мојата омилена серија :inlove: обожавам серии со нешто со натприродна сила,а особено вакви кгоа се изгледа толку вообичаено, обична жена(во ред ние си знаеме не е баш обична) со антикварница,пријатели,семејство,сопруг,толку реално,но сепак нереално :D , навистина ја обожавам серијата инаку на фокс лајф ме изнервираа па даваа кога беше Мелинда бремена со поголем стомак така :lol: (извинете ен знам како да ви објаснам) и после одма се од почеток кога Џим се префрли во телото до Сем се истите... :(
     
  14. Avril.09

    Avril.09 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    737
    Допаѓања:
    892
    Значи серијава е нешто неверојатно.
    Дишам само на реклами и кога ќе заврши! :lol:
    Епизодите со Bloody Mary и тој адвокатот кој ја следеше Мелинда ми беа најстрашни.
    Срцето ќе ми застанеше. :whew:

    А јас мислам дека тоа ја прави една серија успешна. ;)
     
    На eutixismena му/ѝ се допаѓа ова.
  15. GreenEyedBabe

    GreenEyedBabe Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 август 2010
    Пораки:
    149
    Допаѓања:
    23
    Изгледа само мене ми е патетична серијава, убава е замислата али искрено ко да не ја погодиле. Глумицата многу ужасно глуми според мене а и доби „признание“ за најлоша актерка, заедно со се Чак Норис...
     
  16. eutixismena

    eutixismena Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 мај 2011
    Пораки:
    408
    Допаѓања:
    1.414
    И мене ми се допаѓа серијава и глумицата особено. Порано ја следев кога ќе ја начекав ама сега и го зедов редот на фокс лајф таман даваат репризи секој ден уживанција :)
    Морам да се согласам со Аврил дека
     
    На Avril.09 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. SexyLady

    SexyLady Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2010
    Пораки:
    2.792
    Допаѓања:
    3.262
    Пол:
    Женски
    Ghost Whisperer колку што знам е како професија, т.е. работа. На пр. како бајачка, предвидувачка итн.
    Буквално ако сакаме да го преведеме на мк би било шепкач со(на) духови. Не ми е логично ghost whisperer да се преведе шепотење со духови или шепот на духовите - тогаш би било Ghost Whispering.

    Инаку некаде имам прочитано дека глумицава е прогласена за најлошата глумица во цел свет. :D
    Мене баш ми е фина
    (ко од Финска :D )

    Инаку серијата ми е многу интересна, не ја гледам редовно, ама секогаш кога ќе ја фатам ја гледам.
    Воглавно има интересни случки, нели секоја епизода си е своја приказна, ама има и такви кои малку ме разочарале, досадни и монотони испаднале.
     
  18. Cacy

    Cacy Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2010
    Пораки:
    2.244
    Допаѓања:
    1.546
    Ја гледам серијава на Fox Life и многу ми се допаѓа :D
    Само незнам во колку точно ја дават :^)
    Јас кога ќе вклучам ТВ гледам :lol:
     
  19. CharmedGirl

    CharmedGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2011
    Пораки:
    1.420
    Допаѓања:
    1.662
    Пол:
    Женски
    И мене ми е супер серијава, ја гледав на Фокс, ама сите епизоди што ги даваат веќе сум ги гледала, па сега ќе ги гледам новите на нет.Глумицата е супер и не знам зошто ја прогласиле за најлоша глумица :@
     
  20. GeorGinnA

    GeorGinnA Популарен член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2010
    Пораки:
    667
    Допаѓања:
    2.007
    ...Фокс лајф - место каде што се одвива курс за учење на омилените филмски реплики :D

    Дајте бре луѓе, јас озбилно не знам нив како не им здосади да ги репризираат истите серии, истите сезони...овер енд овер аген |(

    Туку, што се однесува на серијава ме бендисува, интересен концепт, убава замисла, солидна екипа, се на се, пополнети услови за квалитетно време потрошено пред ТВ.

    Искрено Џенифер ми е створена за вакви улоги, појма неам зашто ја прогласиле за најлоша глумица :^)
    Можеби зашто одбегнува деколте до папук...кој знае :?: