1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Широки стапала

Дискусија во 'Тело' започната од MejkApGirl, 23 октомври 2011.

  1. MejkApGirl

    MejkApGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2011
    Пораки:
    335
    Допаѓања:
    58
    Не најдов ваква тема, затоа ја отворив, ако има затворете ја.
    Значи вака, имам широчки стапала, притоа носам број 40.. Не можам штикли да си облечам и некои чизми. Едноставно нога не влегува! Имам широки листови можеби од тоа е. Не можам само сандали да носам. Сакам да сменам! Ако знаете, кажете ми начин да ги ослабнам инаку не можам да продолжам со патики па веќе голема сум ! :/
     
  2. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.831
    Пол:
    Женски
    На MejkApGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Jojoba

    Jojoba Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2011
    Пораки:
    868
    Допаѓања:
    718
    Не можеш да си ги прошириш стапалата, нема начин за тоа. Едноставно ќе си бараш широки обувки, мајка ми има широки стапала и ретко ретко да и се погодат некои, ама на пример за една вечер може да се издржи,ако ти е за излегување, иако после е цела со плускавци.
     
    На MejkApGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  4. La.Reina.Del.Sur

    La.Reina.Del.Sur Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 мај 2011
    Пораки:
    1.508
    Допаѓања:
    3.878
    и јас носам 39/40-ка и имам големи листови па ногата ми е преслаба, до листовите биди сигурна не е дебелината на ногата...
    јас едвај наоѓам тесна салонка и сл бидејќи се ми е огромно од страна.
    и обично салонките се широи во страна, или мене ми се чини :?:
     
    На MejkApGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  5. MejkApGirl

    MejkApGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2011
    Пораки:
    335
    Допаѓања:
    58
    Па што знам.. инаку знам дека некогаш не ме собира во некои патики, а за штикли да не правиме муабет :/
     
  6. Beauchamp

    Beauchamp Популарен член

    Се зачлени на:
    4 септември 2011
    Пораки:
    1.930
    Допаѓања:
    5.607
    Пол:
    Женски
    се најдов и јас |( значи исто имам проблем со широкиве стапала,боље кажано ШЛАПАТАРКИ. :^)
    за патики немам проблем,носам 37/38. И скоро секоја патика ме фаќа. Ама штикли.. онака широка бабинска 40ка,друга форма никако,само со полиција |( епа,нема чаре од ова,свашта сум пробувала.А колку се нервирам кога ќе видам убава штикла,пробувам и никако не иде :worried: греотка. 8)
     
    На MejkApGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  7. anina

    anina Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2011
    Пораки:
    1.141
    Допаѓања:
    5.238
    Пол:
    Женски
    И јас имам широки стапала и имам проблем со обувките. Секогаш земам еден број поголем но да не бидат отворени во позадината. Тоа е што да се прави.
     
  8. Smileeee

    Smileeee Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2011
    Пораки:
    342
    Допаѓања:
    75
    Уфф и јас имам широки стапала мн мн ме нервираат :@
    Честопати земам поголем број од тој што го носам :devil:
     
  9. song

    song Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2012
    Пораки:
    123
    Допаѓања:
    46
    Девојки немојте да се навредите,јас мразам широки стапала,нема посебна причина само од себе ми е така,ама не се секирајте не ги оценувам луѓето според стапалата. :D
     
  10. CosmoGirl

    CosmoGirl Активен член

    Се зачлени на:
    5 март 2012
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    4
    Ќе си правиш вежби за стапала, горе-доле, лево-десно, стегни ваму, стегни таму... Редовно за да си ги затегнеш мускулите, па со текот на времето покомпактни ќе ти бидат.
     
  11. tigerlady

    tigerlady Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    1.651
    Допаѓања:
    5.420
    Многу ме интересира, како тоа покомпактини ќе ти бидат??? Од нога 40, 37 не се прави со вежби!!!

    Факт е дека со текот на годините стапалата посебно кај жените се зголемени. Генетика тука си има голема улога ама и онаа фазата кога сите бевме во широки патики не ни помогна многу. Начин да се стеснат стапала нема, освен ако не изигравате маќеата од Пепелашка, па сецни палче ваму, сецни пета таму.

    И јас немам мала нога, носат 40-41 зависи од калап, ама луѓе бре па се наоѓаат броеви барем денес. Најбитно е да не ги мачите нозете, да ги пикате во ненормално тесни кондури. И за девојки со поголеми стапала денес може да се најде апсолутно се од чизма, до штикла и сандала.
     
  12. thegirl2

    thegirl2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2011
    Пораки:
    155
    Допаѓања:
    39
    кажете ми каде може да се најде? ..сандалки нигде неможам да најдам се е до 40 а јас носам 41 ств сум загрижена незнам што ќе правам ://
     
  13. MejkApGirl

    MejkApGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2011
    Пораки:
    335
    Допаѓања:
    58
    Како ли ќе носам штикли ова лето? :sweat: Имам еден пар од нова година, обична црна салонка и тие на среќа ги најдов во кои ме собра.
    За брзо ќе одам по нови сандали а и штикли по можност од ониее на полна пета високите во една боја што се, али тешко да влезе во тие моево ноџиште, а баш ми е криво дека нема да ги имам :(