1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што ако ви го згреши името?

Дискусија во 'Врски' започната од Unfaithful18, 23 јули 2010.

  1. vivaldi

    vivaldi Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 август 2011
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    1
    :devil: :lol: Раскинувам одма.
     
  2. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Ми има речено и многу му се налутив потоа ми викаше извини срцеееее моееее немој да ми се лутиш, тоа траеше една вечер.... јас памти па врати ]:) ]:) ]:)
     
  3. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.449
    Ќе лета како куфер од мојов живот... :devil:
     
  4. The-Queen

    The-Queen Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    2.139
    Допаѓања:
    2.424
    Ако ми го згреши :devil: ќе си добие клоца во меѓу ножјето, па ќе си заминам и ќе бидам лута, ден два зависи од расположение :)
     
  5. Ammy.Lee

    Ammy.Lee Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2011
    Пораки:
    1.995
    Допаѓања:
    2.279
    Пол:
    Женски
    :lol: :lol: Че му влепам 94573489758439 шамари... :headbang: :lol: :punch: :punch:
     
  6. Gunshine

    Gunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    818
    Допаѓања:
    666
    Нема да ме види повеќе.
     
    На Ammy.Lee му/ѝ се допаѓа ова.
  7. vlubena

    vlubena Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    767
    Допаѓања:
    627
    Не знам искрено што би сторила никогаш не сум размислувала сигурно дека многу би се налутила и би го прашувала која е таа и би посумнала дека или ме изневеува или некоја друга сака 3 нема и кога ќе ми признае би го оствила ама пред тоа би го исплукала во фаца бидеќи такви лицомерни личности најмногу мразам ми се гади од такви :puke:
     
  8. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.346
    Ме има измешано со внука му и сестра му и секако дека не се налутив, цел ден беше со нив тој ден :)
    Е сега, ако ме измеша со некоја бивша или некое име што прв пат го слушам, секако дека ќе се замислам и ќе истражувам :D Нему ќе му се правам на мутава :)
     
  9. XxXxM

    XxXxM Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 август 2011
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    1
    леле мене ми се има случено такво нештоо :^) ама беше почеток на врска и некако ме заболе ама не толку мн ,, збореше дечко ми со една моја другарка и наместо моето име го кажува името на негова бивша :devil: ауууу.. сеа ми доаѓа после 2 год да го убијам :D излегов од кола и си отидов дома, не му дигав на тел, и др ден цвекиња, чоколади , молење и некако ... :worried: преминав покрај тоа ..
     
  10. firequeenn

    firequeenn Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    2.019
    Допаѓања:
    5.938
    Досега ова ми се нема случено но ако некогаш ми се случи прво ќе сакам да верувам дека е рассеан , а кога ќе се вратам во реалноста би се запрашала дали тој е вистинскиот :)
     
  11. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Отиде јабана!
    Нека ми го згреши еднаш па ќе се погрижам никогаш да не го заборави! :devil:
     
    На srcekrsacka и Breezy им се допаѓа ова.
  12. Saya

    Saya Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2011
    Пораки:
    1.190
    Допаѓања:
    5.551
    Оправдано е само ако глумиме во сапуница, он Диего, јас Долорес, па да ме згреши за чистачката Хуанита. Или ако има 90 години, ама тогаш и јас би имала отприлика толку па нема ни да го чујам дури ни со Супер Ухо.

    А вака за везден си наоѓам фраери со добра меморија.
     
    На srcekrsacka и ludoto19 им се допаѓа ова.
  13. princez

    princez Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 март 2010
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    0
    ц.ц.ц мене ми го има згрешено името со неговата бивша , јас не изреагирав никако он само се смееше а 2 год сме заедно но неговата бивша се омажи можеби затоа не изреагирав бурно .Уште тогаш можеби требаше да прекинам а не сега пред една недела да му дозволам пак да си поигра со мене , однемал чувства спрема мене и други ред работи шо ми искажа .Не знам како може и уште да го сакам и да ми недостига , ама кога ги читам вашите совети секогаш ми е подобро .Можеби самата треба да се срамам од тоа што го сакам сепак тие 2 год. ке ги преболам не е малку ама не можеш со сила никој да натераш да биде твој тешка е вистината кога ја дознаеш криво ми е што ја гледав иднината со него
     
  14. Marilyn-Monroe

    Marilyn-Monroe Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2010
    Пораки:
    1.805
    Допаѓања:
    5.894
    Сите слатко ќе се изнасмееме. :lol:
    |(
    Се греши де, кој ненадејно, кој надејно... јас од трапавост „Мамооу“ сум викнала по професорка на факултет, а не за дечко... мислам...?! :^) Не од толкава љубов, туку заради несреќен случај. :| Некој едноставно има потреба или е создаден за да се најде во лоша ситуација.
    Ако ми го згреши името - никому ништо. Сепак најважно е да се оѕвивам на неговото ословување. Нели? :wasntme:
    Па и да ме вика „крава“ не ќе згреши. ]:)
     
  15. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    има да добие еден :punch: у фаца и раскрварен нос, па нема да му текне да ми го заборави :D :rofl:
     
  16. sparkle.q

    sparkle.q Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 септември 2011
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    15
    Промаршувањето на името не можи да е чиста случајност или грешка како што многу машки би можеле да се оправдаат. Ако дечко ми би ми го промаршил името со друга девојка особено да е негова бивша значи дека се уште мисли на неа.Исто така има влијание и моментот кога се случило тоа.Ако сме правеле муабет за бивши или пак конкретно за неа би можела да ги разгледам можностите да му простам но ако сме на средина од некои романтични и интимни моменти може слободно да се прости од мене! :) Бајдавеј тоа чувал господ ми се нема случено! :D
     
    На miss.ella му/ѝ се допаѓа ова.
  17. NoellePage

    NoellePage Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    910
    Допаѓања:
    1.767
    Тешко нему...И верувајте, не може да стане збор за грешка или случајност во никој поглед
    Бегајте од оние што не се трудат ни името да ви го запаметат, дека името на секој човек, е нему најслаткиот звук
     
    На sparkle.q му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Miss.Ricci

    Miss.Ricci Популарен член

    Се зачлени на:
    29 август 2011
    Пораки:
    945
    Допаѓања:
    5.744
    Пол:
    Женски
    Ќе го згреши ама после грешен ќе шета :devil:
     
    На miss.ella му/ѝ се допаѓа ова.
  19. lucky-girl

    lucky-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 септември 2011
    Пораки:
    70
    Допаѓања:
    16
    ни под услов да сонува хахахаха...нема да ме види втор пат :devil:
     
  20. anastasijaki

    anastasijaki Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2011
    Пораки:
    5.154
    Допаѓања:
    46.949
    Пол:
    Женски
    И мене еден бивши ме нарече со името на неговата предходна девојка :devil: не обрнав внимание баш , бидејќи имињата ни беа слични, а он ме нарече со нејзиното име коа се каравме нешто, онака во брзање и нервоза :envy: ваљда :?: