1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што би му кажале...

Дискусија во 'Врски' започната од Lilit, 13 декември 2009.

  1. sweet-cherry

    sweet-cherry Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 јануари 2011
    Пораки:
    3.535
    Допаѓања:
    28.742
    Пол:
    Женски
    Ме уништи целосно и се чувствувам како срцево да ми го откорна. Тоа ли ти беше поентата? 40 и нешто денови да плачам и да се грижам и да ме боли, а ти да играш на карта дека не си океј? Да не можеш минута да одвоиш за да ми вратиш на порака а дремеш онлајн, да не дигнеш еднаш слушалка? Ова веќе е надвор од граници на нормала и не можам повеќе. Ти губиш, губиш личност која што се ќе направеше за тебе, која што имаше толку многу љубов дури и кога ме буткаше. Ќе ти кажев со среќа нека ти е понатаму, ама не го заслужуваш ни тоа.
     
    На Ang_ela, KateKane, Dust и 18 други им се допаѓа ова.
  2. Slatkata00

    Slatkata00 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 септември 2019
    Пораки:
    328
    Допаѓања:
    1.558
    Пол:
    Женски
    Сакам да си до мене да те гушнам... најсилно де :hug:
     
    На Next, KateKane, nevermet18 и 10 други им се допаѓа ова.
  3. prominent

    prominent Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 март 2014
    Пораки:
    5.399
    Допаѓања:
    61.218
    Песнава што ми е врти цел ден на repeat многу ме потсетува на тебе, на нас:inlove:
     
    На KateKane, waterllady, Brinetka и 10 други им се допаѓа ова.
  4. MeAfterYou

    MeAfterYou Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2018
    Пораки:
    151
    Допаѓања:
    767
    Пол:
    Женски
    Немој..
     
    На Ang_ela, stetoskop, Brinetka и 5 други им се допаѓа ова.
  5. MilaP

    MilaP Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2015
    Пораки:
    2.150
    Допаѓања:
    53.143
    Пол:
    Женски
    Бев во право.
    Секоја ден го докажуваш тоа со своите постапки.
     
    На Brinetka, IM.TMKQ, Hellobeautiful и 4 други им се допаѓа ова.
  6. Tan4ence

    Tan4ence Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 октомври 2011
    Пораки:
    5.082
    Допаѓања:
    27.321
    Од тебе се осеќам толку валкано и искористено. Но не е твоја вина, моја е.
     
    На hope12, Sejfullai, Brinetka и 3 други им се допаѓа ова.
  7. Ostaveniot

    Ostaveniot Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2018
    Пораки:
    205
    Допаѓања:
    1.905
    Пол:
    Машки
    Едвај чекам утре да се симнам од авион, да те здогледам тебе, да се стрчам кон тебе, да те гушнам најсилно на свет, да те кренам во раце, и да ти шепнам
    ,,Тука сум балерино, твој сум,,
    Зошто волку бавно поминува времето??
     
    На Dadusicka, Ang_ela, hope12 и 12 други им се допаѓа ова.
  8. Chopard

    Chopard Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2016
    Пораки:
    230
    Допаѓања:
    622
    Пол:
    Женски
    Иако се договоривме дека нема на ниедно наредно недоразбирање, на ниту една кавга, да се блокираме јас те блокирав. Ако сакаш да знаеш зошто ете ги причините:
    1. Сакам душевен мир
    2. Не сакам да гледам како се брукаш и лајкаш wanna be старлети
    3. Кога ти можеше да ме блокираш, можам и јас
    4. Иако звучи детски, воопшто не е
    Остани си ти верен лајкач, емотовно недостпен гомнар, што намерно не сака да се потруди, што никогаш не беше задоволен и секогаш бараше причина за кавга. Биди и остани жртва на сопствените грешки.
    Не ми е криво што ме сметаш за манипуаторка, јас за тебе уште полошо мислам.
    Не сакам да те видам, не сакам ни да слушнам за тебе. Срам ми е од себе, што сметав дека си поинаков, што мислев ќе се сакаме и ќе се трудиш да успееме.
    Срам ми е од тебе, психопату еден опседнат со социјални мрежи, сексуално исфрустрирано копиле што уште пати по бившата што немала доверба во него.
    Научи се да преболиш и порасни си пар ма****, да имаш некоја машка карактеристика. Моментално чувствувам гнев, но после неколку месеци ќе биде рамнодушност.
    Подалеку од мене, не сакам да се ставам во незгодна ситуација и во живо да ти упатувам погрдни зборови.
     
    На Salome, Ang_ela, Bruce10 и 7 други им се допаѓа ова.
  9. Blue.Sky

    Blue.Sky Популарен член

    Се зачлени на:
    8 август 2013
    Пораки:
    941
    Допаѓања:
    11.403
    Пол:
    Женски
    Во секое лошо има и нешто добро. Среќна сум што те најдов во тој бурен период. И не, нема да престанам да те прашувам како се вљуби. :P
     
    На Dadusicka, Purplelilac, Next и 9 други им се допаѓа ова.
  10. st2007

    st2007 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2014
    Пораки:
    315
    Допаѓања:
    797
    Пол:
    Женски
    Знам дека си силен и ќе го пребродиш ова, но сепак се плашам. Се плашам да не ме оставиш сама, затоа ако не мислиш на себе, мисли барем на мене. Бори се, те молам.:hug:
     
    На Dadusicka, Purplelilac, Next и 8 други им се допаѓа ова.
  11. Brinetka

    Brinetka Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2018
    Пораки:
    614
    Допаѓања:
    7.898
    Пол:
    Женски
    Кажав, осеќам дека ќе ни се сретнат погледите во скоро време.
    Епа да и тоа се случи, како топла вода да ме обли низ телото, и дојде се поздрави со мене и почна сериозно да разговараш после 2 ипол месеци...
    Знаеш што премногу сум ти благодарна што така си замина од мојот живот, сега виде колку сум среќна и позитивна, кога ме гледаше ми рече како одново да си ме запознал, за само неколку часа разговор ти сфана дека не сум истата.
    Фала ти што беше искрен со мене, може сега ќе биде се како што треба..., ама со новата јас.
     
    На Ang_ela, hope12, Hellobeautiful и 4 други им се допаѓа ова.
  12. Larichka8

    Larichka8 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2018
    Пораки:
    72
    Допаѓања:
    144
    Пол:
    Женски
    Нема да те лажам, многу сакав да успееме. Знам дека на некој твој начин, сакаше и ти. Знам дека не мислеше и уште не мислиш дека ќе завршиме. Знам дека претерав многу пати, кажував премногу кога требаше да молчам, а премалку кога требаше да викам. Правев грешки повторно и повторно. Свесна сум за сето тоа. Но, ти не признаваш за ниедна твоја грешка, за ниеден лош збор кажан спрема мене, за ниедна моја солза исплакана заради тебе. Премногу навреди си имаме кажано за да некогаш можеме да имаме здрава врска. Премногу немир во нас, а премалку разбирање еден за друг.
    Се плашев од ова многу, си велев 4 години се премногу за да заврши тукутака. Имав 17 години кога те запознав, сега имам 21. Не сум веќе дете, морам да пораснам. Се уништив себеси, се изгубив со врскава. Немам мир, немам спокој, немам среќа, немам љубов кон себеси, се немам себе, немам ништо. И се полошо и полошо е. Ништо не се подобрува, ништо не се менува, ниту јас ниту ти. Чувствувам дека мора да заврши, дека никогаш нема да биде подобро, дека ќе биде само полошо. Ме боли многу, но не верувам дека крајот ќе боли повеќе отколку цел живот да го поминам покрај тебе, тоа би било многу многу болно. Знам дека ќе ме побараш, дали утре, дали за 3 дена, дали за недела дена...Знам дека тогаш ќе сакам да се смириме, но се надевам дека овој пат нема да попуштам. Неизбежно е да те оставам, да поминам низ сето ова заради себеси. Мора да бидам силна за потоа конечно да можам вистински да бидам среќна. Со тебе никогаш не бев. Нема ни некогаш да бидам. Премногу сме токсични и комплицирани. Не го сакам ова. Мислев дека те сакам без оглед на се, но не било така. Сакам само да почувствувам душевен мир и среќа. Тоа ми треба, а не ти.
     
    На Ang_ela, Purplelilac, hope12 и 9 други им се допаѓа ова.
  13. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.921
     
    На honey.11, Brinetka, VoodooGirl и 3 други им се допаѓа ова.
  14. nevermet18

    nevermet18 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 мај 2014
    Пораки:
    5.208
    Допаѓања:
    13.034
    Пол:
    Женски
    Ги бројам деновите. Едвај чекам да те видам, да те гушнам, да те бакнам. :inlove::inlove::inlove:
     
    На honey.11, cresa-jagoda, Brinetka и 8 други им се допаѓа ова.
  15. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.558
    Допаѓања:
    171.457
    Пол:
    Женски
    Љубави.... :)
    ..да ме удреше ќе ти простев.. ама зборовите не ти ги простувам додека дишам..
    Ниту заборавам, ниту простувам..
    Вечерва изгуби нешто што никогаш нема да го вратиш назад..
    ..изгуби неколку проценти од мене...
    И знам дека се водиш од она - ако нешто сум изгубил значи не требало ни да го имам..ама..АМА ... никогаш нема да станеш свесен за тоа што го имаш.. затоа што не си свесен ни за тоа што го губиш... ја губиш таа што те сака повеќе и од мајка ти... ама ако.. затоа што тоа е само еднострано..
     
    На Dadusicka, Ang_ela, Love 83 и 22 други им се допаѓа ова.
  16. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.281
    Пол:
    Женски
    Малку треба за среќа :hug:
    FB_IMG_1569803170748.jpg
     
    На buba4e89, Ang_ela, hope12 и 17 други им се допаѓа ова.
  17. Sejfullai

    Sejfullai Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2019
    Пораки:
    1.008
    Допаѓања:
    14.788
    Пол:
    Женски
    Ѓубре. Не ми се верува како и зашто уште сум толку зависна од тебе. Ама јас сум крива што си го дозволувам ова.
     
    На Ang_ela, Purplelilac, Herrera и 8 други им се допаѓа ова.
  18. Hellobeautiful

    Hellobeautiful Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 мај 2012
    Пораки:
    3.289
    Допаѓања:
    20.743
    Пол:
    Женски
    Лошо е ова што ќе го пишам. Ама вчера си вратив некои филмови и сфатив неколку клучни работи. И сфатив дека не ти посакувам ништо убаво. Да беше сега до мене ќе те пцуев со саати. Ама ќе ми помине нервозава денес, али тоа што ти си говедо ќе остане засекогаш.
     
    На Ang_ela, LittleChili, prominent и 9 други им се допаѓа ова.
  19. angelche16

    angelche16 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    2.369
    Допаѓања:
    9.304
    Пол:
    Женски
    Ја пронајдов сродната душа во тебе :l:
     
    На hermosa, prominent, Brinetka и 10 други им се допаѓа ова.
  20. Мејз

    Мејз Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2018
    Пораки:
    388
    Допаѓања:
    4.122
    Пол:
    Женски
    Сеуште чекам да пишеш.. :u:
     
    На hermosa, prominent, Brinetka и 8 други им се допаѓа ова.