1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што ви недостига од детството?

Дискусија во 'Канта' започната од neltu, 1 август 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. neltu

    neltu Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2011
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    9
    Ми фалат барбиките, џамлиите, ужинка во забавиште, ми фали нервозата и омразата кон цел свет кога се мачев да научам да читам, тепачките со брат ми, сите лузни од времето кога се учев да возам точак.. (не ми се веруваше дека некогаш ќе го речам ова)
    Многу работи ми фалат од детството...

    Вас?
     
  2. LittleDevil

    LittleDevil Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    1.701
    Допаѓања:
    1.919
    Пол:
    Женски
    Хехехех тапачките со брат ми и мене. Се беше од играчка- плачка :) Ми фалат сите игри, рибарот и рипката, пучана.. Ех времиња :) мижаница. Сите модринки. Се ми фали...Најубав период од животот е детство, безгрижно :)
     
  3. eli2622

    eli2622 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 мај 2011
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    11
    мене ми недостига, брканица , жмурка , барбикете, штркот носи боја (хахахах) и сите детски игри шо ме правеле среќна , а и да тепање и млатење со брат ми хахахаха... Сега не постои детство =( шо е мн жално ... само со компјутер , фејсбук и др ср**а се замараа децава.. греота..
     
  4. neltu

    neltu Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2011
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    9
    Па "современиот живот" ги наведе на сите тие срања..
    Наместо да имаат лузни од кога се учеле да возат точак, сега ќе имаат лузни од тепачки.
    Наместо нервозата за да научат да пишуваат, сега имаат нервоза за како да земат пари од дома, да се купи пијалак во кафич.
    Наместо да изградат скривалиште со децата од улицата каде можат да играат, сега сами се кријат дома за играње на видео игри.
    За се има време ако се посака, но на денешницава не се знае кога е доручек. :/
     
  5. sadangel

    sadangel Популарен член

    Се зачлени на:
    7 март 2010
    Пораки:
    983
    Допаѓања:
    781
    Најмногу од се игрите со децата од маало и глупостите кои секојдневно ги правевме и ги вадевме од такт сите соседи :lol:
    -децава сега немаат детство цел ден се дома на фб од 7 години :tmi:
     
  6. eli2622

    eli2622 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 мај 2011
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    11
    да.. знам по сестра ми .. има 9 години а не се одвојуа од компјутер.. =( . фала богу нема фејсбук хахахах зошто ја и го избришав... и сеа само игра игри на y8 .. =D
     
  7. LittleDevil

    LittleDevil Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    1.701
    Допаѓања:
    1.919
    Пол:
    Женски
    Ама затоа и си имаат последици од современиот живот. Како прво, секое второ наочари носи од пред P.C.
     
  8. danniela5

    danniela5 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2011
    Пораки:
    1.308
    Допаѓања:
    881
    Пол:
    Женски
    Ми недостига играта со другарите приквечер, горенка, криена-мижена, трчањето, кошарката,мамење. Но сигурно на сите ни недостига едно , а тоа е БЕЗГРИЖНОСТА
     
    На Gioia и Saxobeat им се допаѓа ова.
  9. woow

    woow Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2011
    Пораки:
    187
    Допаѓања:
    88
  10. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.790
    Допаѓања:
    65.498
    Пол:
    Женски
    dete/detstvo-t2041/
    Веќе има тема за детство, па дискусијата може да се продолжи таму :)
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.