1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што е најважно во една врска?

Дискусија во 'Врски' започната од Avatar, 22 декември 2009.

  1. ivushh

    ivushh Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2011
    Пораки:
    77
    Допаѓања:
    8
    *доверба
    *љубов
    *разбирање
    *почит
    *внимание
    *слога од двете странии
    итн итн :)
     
  2. Krisi88

    Krisi88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    30
    Јачината,интензитетот на љубовта и квалитетот на сексот.Ништо друго.
     
  3. Masnickaaa

    Masnickaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2011
    Пораки:
    340
    Допаѓања:
    897
    Пол:
    Женски
    Љубов, почит, разбирање, доверба, искреност, се основни, ама најважно од се сметам дека е да се има комуникација во врската, да се кажува што ти смета, што те прави среќен, што те задоволува, што те нервира, да се споделува се, од најмали работи па до најголеми. Мислам дека тоа е клучот за успешна врска.
     
    На emotiven му/ѝ се допаѓа ова.
  4. didisi

    didisi Популарен член

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    1.969
    Допаѓања:
    3.680
    Довербата
     
  5. emotiven

    emotiven Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2011
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    сличноста на карактерите, меѓусебната доверба, споделувањето на мислите, чувствата, убавите и неубавите нешта во животот и секојдневието, комуникацијата за се и сешто, сексот и хемијата, чувство на заедништво... како заклучок: желбата да бидеме постојано во присуство на дечкото т.е. девојката е најдобриот доказ дека некого сакаме. значи, најважно е да сакаме да бидеме заедно со саканата личност.
     
  6. Tannaa13

    Tannaa13 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2011
    Пораки:
    115
    Допаѓања:
    36
    довербата
     
  7. Faline

    Faline Популарен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2011
    Пораки:
    678
    Допаѓања:
    543
    Доверба !
    Доколку има доверба има разбирање,доколку има разбирање има согласност,додека има согласност емоциите се претвараат во љубов :D
    не секогаш но во принцип така е !
     
  8. Shana

    Shana Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2011
    Пораки:
    794
    Допаѓања:
    1.505
    Доверба и почит
     
  9. teddybear

    teddybear Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    2.679
    Допаѓања:
    10.370
    Сексот.
    Доверба.
    Љубов.

    Мразам некој да ми наредува, да ми досаѓа 24 саати на ден, да не смеам да се видам со другарките, да се лути зашто не сум му кажала дека ќе одам да мочам, или па не дај Боже да ми забрани нешто .... ае.
    Никогаш нема да ги сфатам таквите врски а не се ни обидувам.

    Сакам да го сакам и сакам да ме сака. Сакам да живеам и сакам да живее. Сакам да сум среќна и сакам да е среќен. Сакам да не му заврши животот зашто фатил девојка. Со кој и да сум сакам вака да функционирам. Не сакам да се карам ... сакам разговори ... Иако имав некои бубачки како помала :D Сега пораснав 8)

    Врската во нашиот живот е уште една слатка обврска покрај другите.
    Не сакам кога претставува затвор, мачење и тормозење. И не сфаќам како некој ужива во таква врска.

    Со извинение ако некој се пронајде.
     
  10. katerina777

    katerina777 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    112
    Допаѓања:
    32
    од досегашното искуство можам да кажам дека довербата е најважна за една врска.без доверба кога-тогаш врската е осудеена на пропаст.
     
  11. The.Crab

    The.Crab Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2011
    Пораки:
    629
    Допаѓања:
    370
    Пол:
    Женски
    Искреност и доверба.
     
  12. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Љубовта, довербата, искреноста, имањето разбирање еден за друг и сексот. :)
     
  13. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Љувов, доверба еден во друг, разгорување на страстите и разбирање. :)
     
  14. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    1. Љубов. Ха! Па ако нема љубов нема да има ни врска. Што значи тоа не го сметам за најважно во една врска, туку од тоа треба да е составена врската, за да е врска мора двајца да се сакаат. така да не е најважен туку основен фактор.

    Кој што сака нека каже сметам дека најбитен фактор е сексот. Ако тоа е супер се друго може да се реши.
    Првото место исто така го дели и сличнното размислување, интереси, цели и амбиции.
    Без истите или барем слични интереси една врска не би можела да опстои. Не ќе се надополнуваме цел живот.
    Довербата... но во смисла да му верувам и да ми верува дека може се да ми каже и за се да разговара со мене, доверба дека за било што може да се потпрам на него и тој на мене.
    Тоа за искреноста, верноста итн.. итн... не ги сметам за најважни затоа што реално не ни постојат, не очекувам некој да е 100% искрен со мене, и да ми е 100%верен.
     
    На NoellePage му/ѝ се допаѓа ова.
  15. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.921
    Љубов пред се, на што ќе се темели врската ако не на љубов? Ама нормално... Љубов пропратена со доверба и верност...
     
    На NoellePage му/ѝ се допаѓа ова.
  16. NoellePage

    NoellePage Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    910
    Допаѓања:
    1.767
    Се е точно од горе наведеното, ама сите забораваме еден мал дел што секогаш го ставаме во спореден план, а и те како е битен ...сексот, или подобро речено водењето љубов...Тоа ти е, едно без друго не си може



    хахаха мимс изгледа била побрза од мене :lol: :clap:
     
  17. najubava2010

    najubava2010 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    1.619
    Допаѓања:
    4.653
    За да има врска мора да постои љубов, така да според мене најбитна е искреноста, довербата и подршката.
    Сакам луѓето да имаат искрен однос со мене, односно сакам партнерот да е искрен и да немора пред мене да се фолира или глуми друга личност. Едноставно да биде таков каков што е.
    Доверба- камен темелник на секоја врска, да може и двајцата да си дишеме на раат додека сме со пријатели, не ми треба внимание аки под внимание се подразбираат повици на половина час тоа веќе наликува на гушење.
    Подршка- сакам да знам дека секогаш кога нема да успеам нешто да е крај мене и да ме утеши и подржи охрабри за следниот чекор. Несакам традиционален партнер за кого жената е само домаќинка, туку баш напротив сакам подршка ако решам да отворам фирма, ако решам дека на 12.12.2012 се лансирам на месечината, да се тетовирам, да скокам банџи и сл.
     
  18. thelittle17

    thelittle17 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 август 2010
    Пораки:
    3.749
    Допаѓања:
    8.665
    Пол:
    Женски
    Љубов пред се,разбирање,доверба .. најбитните .. останатото иде со тек на време :)
     
  19. Anely

    Anely Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2011
    Пораки:
    788
    Допаѓања:
    225
    Взаемно почитување, љубов, разбирање, доверба!
     
  20. lolyta777

    lolyta777 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    2.337
    Допаѓања:
    6.899
    Пол:
    Женски
    Комуникација, разбирање, толеранција.
    Искреност, доверба, почит.
    Хемија, секс и љубов.