1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што кога некој те копира?

Дискусија во 'Канта' започната од Mosquiita, 29 декември 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. Mosquiita

    Mosquiita Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2013
    Пораки:
    240
    Допаѓања:
    663
    Не сретнав ваква тема (доколку има може слободно да оди во канта) .. Но што кога некојa другарка те копира? Го купува тоа алиште што ти го имаш?Го копира твојот стил на облекување...

    Конкретно ќе кажам за мојот случај .. Другарка ми веќе одамна приметувам дека купува работи кој ги имам јас.Доколку спомнам дека нешто сакам одеднаш по неколку дена и нејзе истото и треба истото и се допаѓа.. Јас ке си купам нешто и таа веднаш купува,а мене тоа страшно ме нервира бидејки не сакам да бидам како обележана со некој со кој заедно испаѓам,едноставно како униформирани да сме ! -.-

    Незнам воопшто како да го решам овој проблем,но тоа е тоа можеби и вие сте се соочиле со сличен проблем па можеби ке најдеме некое решение :)
     
  2. zaljubena18

    zaljubena18 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 септември 2013
    Пораки:
    299
    Допаѓања:
    139
    и јас го имам истиот проблем, а тоа страшно ме нервирааа , но немам никаква идеа за да се соочам со тоа :?:
     
  3. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.792
    Допаѓања:
    65.502
    Пол:
    Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.