1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што подразбирате под убаво тело?

Дискусија во 'Тело' започната од anije, 12 јануари 2010.

  1. anije

    anije Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    144
    Допаѓања:
    39
    Што значи според вас да имаш убаво тело? Да имаш тенка половина? Долги нозе? И така натаму :)
     
    На qxwy му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Убаво тело има онаа девојка која си го сака такво какво што е и не го мери според „критериумите„ со кои секојдневно се сретнуваме на ТВ. Дефиниција за убаво тело не постои. Некогаш дури и ако мислиме дека некоја има убаво тело, може таа не мисли така, може да не е задоволна со него и бара уште, уште и уште.
    Убаво тело - МОЕТО --> далеку од совршенство, но доволно за да ја задоволи мојата потреба за среќа
     
    На girl2, Glory12345, mode-kristina и 16 други им се допаѓа ова.
  3. Peace.Love.Happiness

    Peace.Love.Happiness Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    65
    Допаѓања:
    34
    Tokmu taka se slagam so Hipica.
    Ubavinata e relativna rabota, taka da ona shto tebe ti e ubavo moze za nekoj drug ne e i obratno.
    No sepak od zdravstveni pa i estetski prichini site treba da se grizime za nasheto telo, da bideme aktivni minimum 30 min vo denot ( toa nemora da fitnes, ili neznam shto... moze da bide chistenje na domot, proshetka, igranje so decata i sl...), da jademe zdravo i umereno, da pieme 2 litri voda na den i toa e toa... Ne e golema filozofija :D
     
  4. Magnolija

    Magnolija Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    1.674
    Допаѓања:
    7.645
    Да бидам искрена, за мене е убаво тело е она негуваното, стегнато, без сало или слично, никако премногу слабо и добро заоблено.
     
    На ivona-94 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Peace.Love.Happiness

    Peace.Love.Happiness Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    65
    Допаѓања:
    34
    A be da, i za mene ubavo telo e zategnato i ubavo otcrtano, bez salo, dolgi noze, tenka polovina i sredna ne golemi gradi i ubavo topchesto gaze :D Neguvano normalno, mazna koza.... :D

    Sekoj gleda razlichno na ubavinata... Ama temava e "Ubavo Telo : Shto znachi toa?" Malce bezveze e toa "Shto znachi toa..." ama ne sum tuka da sudam,,,, tuka sum da podelam mislenje... ;)
     
  6. anije

    anije Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    144
    Допаѓања:
    39


    ехх во право си што значи тоа глупости хаха :)
     
  7. lassie

    lassie Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 декември 2009
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    3
    Па за мене УБАВО ТЕЛО значи пред се здраво тело.А потоа облините,негувањето.. :)
     
  8. anije

    anije Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    144
    Допаѓања:
    39
    Ехх јас да ви кажам според мене убаво тело е нормално да има облини не да биде стапче ама не и премногу дебела
    Така со облини со добар гз( така поголем малце )тенка половина, долги прави нозе и некој мускул на нив, и на стомакот стомачни мускулчинја и да не биде многу слабо телото :) Секако и да биде негувано добро што се подразбира и депилации ова она :) и така
     
  9. mysterious

    mysterious Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2010
    Пораки:
    1.491
    Допаѓања:
    2.661
    така ееееееееееееееееееееееееее!!!! ама на тие послабите им е полесно за соблекување.. :D :D :D поздрав!
     
  10. anije

    anije Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    144
    Допаѓања:
    39

    е да ама па и не е убаво да бидеш стапченце како ова | нели стварно ?
    И ние жените го забележуваме тоа а камоли мажите :) :D
     
    На Emmie му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Viiiiip

    Viiiiip Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    833
    Допаѓања:
    399
    мажите воопшто не сакат стапчиња... Muskarci ne vole koske ni u tanjiru, a kamoli u krevetu...hahahahhahahaha Ова ми е мото последниве неколку дена... :D :)
     
  12. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.792
    Допаѓања:
    65.502
    Пол:
    Женски
    Мислам дека се е до вкусот... некои мажи сакаат ептен слаби, некои со поизразени облини, а има и такви што сакаат со ептен изразени облини :lol: Најважно е да си го сакаш телото и да се сакаш себеси, и другите ќе можат да го видат тоа. Како ти се гледаш себеси, така ќе те гледаат и другите.
     
  13. ROSII

    ROSII Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    261
    Допаѓања:
    224
    SE SOGLASUVAM,mislam deka tocno e deka ubavinata e relativna rabota,ama koga ke se pojavi telo bez razlika masko,zensko,STEGNATO,ZAOBLENO,SREDENO TIP TOP,NEMA NEKOJ KOJ KE KAZE MENE NE MI SE DOPAGA,KOGA SEKOJ USTVARI GO POSAKUVA,I TOA E NEKOGAS DAR OD BOGA PLUS SOPSTVEN TRUD
     
  14. ROSII

    ROSII Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    261
    Допаѓања:
    224
    HAHA MENE MAZ MI KOGA KE MI RECE UFFFFF KAKO MAGARICA SI SO CICKIVE I SO GAZOT NATRTEN HAHA,BAS SE OSEKAM SEKSIIIIIIIIIIIIIIIIIIII
     
  15. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Според мене убаво тело е тело со облини,а и мислам дека е атрактивно,да биде таман,не многу дебело,затоа што слабо не е баш убаво,коски и кожа :D па сега сите имаме облини само кај некои се развиени,а кај некои не :rofl: сепак битно е да е здраво,па за облини,кој ке те сака,ке те сака и без облини....
     
  16. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.345
    ubavo telo imas koga si zadovolna od odrazot vo ogledaloto :)
     
    На Detetoodmama и Du6i4kaa им се допаѓа ова.
  17. done

    done Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    122
    Допаѓања:
    73
    да имам убаво тело според мене е кога ќе се погледнам во огледало да си речам '' браво, немаш веќе целулит и масни наслаги, задникот ти има добра форма и нозете ти се супер '' :lol: , а паралелно со тоа да биде и негувано, средено, 10ка :)
     
  18. zverka

    zverka Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2010
    Пораки:
    274
    Допаѓања:
    31
    друго е секси а трето е убаво тело!! убаво тело е се знае убава, згодна без грам целулит со маникенски став ;) а секси може да биде и дебелото како магрица и слабото како стап! ама и двете не припагаат во убаво тело да се разбереме хехее :lol:
     
  19. zverka

    zverka Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2010
    Пораки:
    274
    Допаѓања:
    31
    еве пример за убаво тело :P :P :P :P :P :P
     

    Прикачени фајлови:

    • .jpg
      .jpg
      Големина на фајлот:
      79,5 KB
      Прегледи:
      460
  20. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Не знам за дефиниција за тоа што е убаво тело ,ама можам за себе да кажам дека сум убава некогаш кога ќе се спремам и кога ќе се видам во огледало . Се дивам , горда сум на себе .. Не сум нарцис , не се фалам .. во себе си го викам тоа :) Само сакам да сум малце подебела . И мажите не мислам дека сакаат слаби , еве дечко ми вика дај ме маче здебели се малце :D Шала на страна , стварно не знам како да го дефинирам поимот :)