1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што јадевте како деца?

Дискусија во 'Храна и пијалаци' започната од Bokicka, 7 април 2010.

  1. Bokicka

    Bokicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 март 2010
    Пораки:
    691
    Допаѓања:
    690
    Сите како мали сме имале некои чудни оброци како на пример мравки, трева, песок, земја, хартија и.т.н Кога зборувам со другарки мои, не знаете какви работи се имам изнаслушано дека јаделе, на пример шкорчиња, сунѓер, живо тесто и што не. Баш ме интересира, дали некоја од вас имала вакво искуство, па за да го подели со нас овде на форумов. Иначе јас најмногу јадев тапет :D :D :D :D
     
  2. Shelea

    Shelea Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    4.243
    Допаѓања:
    43.110
    Леле, како мала, обожавав да јадам ружи :) Верувале или не, ама кога ни беше досадно, со другарките, ќе наберевме ружи од комшиски двор, ќе ги дробевме во чинивче, и после ги јадевме.
    Песок еднаш имам јадено, т.е кога се тепав со првата симпатија (на 6 год.) :lol: и се гаѓавме со песок, и Борче, така ми се викаше симпатијата, ми фрли песок во уста. Голтнав сигурно, и можда сега имам камен во бубрег :D :lol: :lol: :lol: ама добро, не се важи тоа како оброк :)
    Имам јадено млади гранки, т.е ги цицавме, зошто не излажаа постариве деца дека во нив има млеко, и ние будали, од брезите во мај, крши гранки и цицај. Којзнае што сме си мислеле :)

    :P :lol:
     
    На Natali.3 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Bokicka

    Bokicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 март 2010
    Пораки:
    691
    Допаѓања:
    690
    Ме изнасмеа!!! Колку е интересно тоа, што се сме јаделе, а бутур не ни било. Детски организам, се трпи...
     
  4. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    Ми текнува дека кога бев мала само што си купив сладолед цел ми падна на земја и едно дете чучна и го излижа од земја :D
     
    На Lady-PinkHeart и Doozy им се допаѓа ова.
  5. Bokicka

    Bokicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 март 2010
    Пораки:
    691
    Допаѓања:
    690
    Па којзнае што му било повкусно, сладоледот или земјата :D :D :D
     
  6. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Со братучетка ми , кај баба ми , кога правеше кифли или слично , земавме тесто .. најобично тесто , си седнувавме под маса и си јадевме хахаха :D .. Лижев степ многу ама кој не .. Се качував ко мајмун по дрва .. зелени сливи , па после седи пола ден у веце..
     
  7. BlueEye

    BlueEye Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2010
    Пораки:
    322
    Допаѓања:
    29
    kori nevareni i spaget nevaredni den denes gi jadam taka
    zivo meso
    vo prolet od site drva cvetojte gi jadev :)))
     
  8. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Најомилени ми беа багремовите цветови :D така дедо ми еднаш ни кажа, на самиот влез од дворот имавме багрем, и тој како стар си седнуваше и ќе си џвачкаше цветови, благи се тие, и ние сите по него, мислевме оти којзнае колку сила даваат :lol: ама после не караше, мали сте велеше ќе си го расипете стомакот, ама кој ти слуша. Аааааааа, за зелени сливи, повеќе се гаѓавме отколку што јадевме, деца :D
     
  9. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    бебешка крема за лице... се затварав во ВЦ и со прстот право во кутивчето :lol: :lol: :lol: што ми било незнам... сега си се чудам со кој памет :lol:
     
  10. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Јадев тесто (секогаш и крадев на мајка ми), цуцкав секакви цвеќиња пошо многу благи ми беа, паста за заби не траеше кај нас подолго од една недела, а најмногу сакав да јадам креди. Дедо ми беше шнајдер и секогаш му ги земав кредите со кои црташе, се криев и мав ги правев :lol:
    А, и на зима снег јадев, немаше промашај.
     
  11. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    леле Хипи,еднаш кога ми купија детска паста од јаготки... мммм... за 3 дена ја снема... заедно со брат ми цела ја изедовме :lol:
    а за кредиве ме изнасмеа :lol:
     
  12. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.711
    Допаѓања:
    150.511
    Јадев паста за заби,сапун,чепкав во ѕидот зад троседот и правев дупчиња со пенкало,ронев и јадев...мхм...пепел исто така...не знам зошто,не знам со кој памет...кора од дрво...и така...се вкусни работи...
    А имав другарка што си јадеше мрсулчиња...ммммм криспиииии.... :lol:
     
  13. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.382
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    хаххах , ме изнасмеавте :lol: И јас како мала многу ги јадев тие зрнцата од вегета :))) И јуфка кога сукаа моите дома така живо тесто јадев :D Снег во зима обавезно :)))
     
  14. Bokicka

    Bokicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 март 2010
    Пораки:
    691
    Допаѓања:
    690
    :D :D :D :D Сега мајка ми ми кажа дека сум јадела и пешкири како мала. И тоа испрани... Ваљда ми бил вкусен детергентот... :D :D :D
     
  15. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    ^^ :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ...
    (да можев уште 1 000 000 смајлиња ќе ставев)
     
  16. Bokicka

    Bokicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 март 2010
    Пораки:
    691
    Допаѓања:
    690
    Замисли дома ниеден пешкир... Сум ги џвакала, па сум си ги плукала кај ќе стигнам. На 3 годинки. Запчињата сум си ги вежбала, како кучињата :D Деца :lol: :lol: :lol: :lol:
     
  17. Ariel

    Ariel Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    7.777
    Допаѓања:
    131.190
    Јас сум јадела хартија од тефтери како ептен мала.
    Како малку поголема цветови од багрем, едни други цветови што имаа нешто благо во нив, од лозница тие врвчињата - не знам како се викаат, а за зелени сливи и кајсии со сол муабет не правам, кој не ги јадел...
     
  18. renata77

    renata77 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 декември 2009
    Пораки:
    1.735
    Допаѓања:
    8.123
    Пол:
    Женски
    Имам јадено паста за заби,посебно една со вкус на банана,со сестрами омилен десерт ни беше едно време.
    Друго...ааа ова ми е ептен јако :) Со другарка ми кога се враќавме од училиште кршевме мраз од по стреите и го лижевме.Памтам дека најголеми и најдебели баравме и од самата визуелна претстава за тоа како сме им изгледале на околните случајни минувачи,ми пројавува желба да се вратам во тоа време и да си залепам неколку шамари и на другарка ми,ама жешки,за освестување.Допбро,кај ни бил паметот??!!? :lol:
     
  19. Katja.efremova

    Katja.efremova Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    658
    Допаѓања:
    89
    :lol: и јас исто многу ми беа слатки багремовите цветчиња а и ден денес знам да си апнам чат пат од дворот на баба ми :oops: :lol: а за сливи и кајсии да не зборам..дедо ми не ме пушташе накај бавча за да не ги оберам дрвцата како коза бев :lol:
     
    На marija305 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. snake

    snake Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    877
    Допаѓања:
    124
    како мала а и се уште обожанам да јадам живо тесто :D и се уште јадам несварени макарони,шпагети или било што друго од тестенини што не е сварено повкусно ми е така :D :D :D :D