1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

E-rola - Електролитски депилатор ???

Дискусија во 'Канта' започната од Julieg123, 9 август 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. Julieg123

    Julieg123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 август 2011
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    1
    pa devojki bi sakala da e prasam dali nekoj od vas ja ima probano ova E-rola - Електролитски депилатор e vo top shop i kako ja reklamiraat tamu mi izgleda mnogu dobar posto vece se umoriv od vosok i zilet ama bi sakala nekoja od vas koja go ima probano da mi kaze po tocno kako e? i odnapred fala <3
     
  2. Linn1

    Linn1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    1.221
    Допаѓања:
    1.935
    И јас сакав тоа да прашам..Но, тоа всушност и не е класичен депилатор бидејќи не ги отстранува влакната, туку им врши третман, како ласер. Затоа незнам колку да верувам.
     
  3. WhiteAngel

    WhiteAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    2.107
    Допаѓања:
    1.640
    Е па јас од искуство да ви кажам: го купивме со мама депилаторот со надеж дека конечно најдовме решение кое безболно ќе ни ги отстранува влакната. Ни јас ни таа не се надевавме дека тоа ќе биде трајно, бидејки не е можно, ама барем на неколку месеци како што каживаат на рекламата. На упатството пишуваше дека дека не смее да се употребува на тело со бенки, па така јас се збогував со него, бидејки сум цела со бенки. Го проба мама. Стави од гелот на ногата и почна... И, ништо! Влакната си останаа како никогаш ништо да не поминало врз нив! Пробав јас (и покрај опомената за бенките) и кај мене исто. Значи едно влакно не падна.
    Значи, кај нас не даде резултати. Можеби пограшно го употребивме можеби сепак не е ефекасен.
     
  4. Linn1

    Linn1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    1.221
    Допаѓања:
    1.935
  5. WhiteAngel

    WhiteAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    2.107
    Допаѓања:
    1.640
    Ете, јас и таму го препишам мислењето. :)
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.