1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Kако да го заборавам бившиот?

Дискусија во 'Сингл' започната од Eva55, 3 јули 2011.

  1. Eva55

    Eva55 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Некои ми велеа дека ако немислам на него ке го заборавам,но како мозам да не мислам кога сите најубави моменти ги поминав со него.Затоа аку знаете како да го заборавам писете ми :)
     
  2. lovely91

    lovely91 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    1.323
    Допаѓања:
    3.177
    Пол:
    Женски
    Види во аптека побарај некој апчиња за заборавање |(
     
  3. lolyta777

    lolyta777 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    2.337
    Допаѓања:
    6.899
    Пол:
    Женски
    Со 14 год. лесно ќе го заборавиш...земи читај лектири, гледај филмчиња, шетај со другарки, оди на базент кога ќе се стопли времево итн. Нема да ти е последен, траст ми.
     
  4. slatkichKa123

    slatkichKa123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2011
    Пораки:
    598
    Допаѓања:
    341
    Епа со тек на време е го заборавиш. Со немислење нема да го заборавиш, напротив колку повеќе мислиш на тоа да го заборавиш е го мислиш.. Оди на кафиња, вози ролери, читај.. :) Ќе помине, не се секирај. Ехееееее уште колку е ги има за да ги забораваш :)
     
    На Eva55 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. kikikikirika

    kikikikirika Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    4.484
    Пол:
    Женски
    Мислам дека со советот на лолита се е кажано. Инаку на сите ни било тешко на 14 години да преболиме некој ама ќе видиш оти секој нареден е поарен... ЕЕЕххх луѓе со деца се оставаат ти еден дечко да не преболиш
     
  6. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Ќе си ајдеш креативна занимација ,ќе излегуваш со другарки ,ќе запознаваш нови фаци...Така иде тоа ...
     
    На Eva55 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Anely

    Anely Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2011
    Пораки:
    788
    Допаѓања:
    225
    Ќе го заборавиш многу лесно, сега лето, друштво уживанција!
     
    На Eva55 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. sm1zla

    sm1zla Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2011
    Пораки:
    730
    Допаѓања:
    307
    Пол:
    Женски
    многу лесно ке го забправиш ако не мислиш на него...аа ако сеусте мислиш никад нема да го заборавиш...повеќе илзегувај,и сега е лето може ке запознаеш некој друг ии така..:)
     
  9. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Прави нешто интересно, излези со другарките, забавувај се и смеј се. Прочитај некоја книга, гледај филм... едноставно најди занимација што ќе ти ги тргне мислите од него.
     
  10. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.831
    Пол:
    Женски
    И мене најубавите моменти ми биле со бившиот не можеш толку лесно да го заборавиш ако сте оделе помалку време ќе ти помине побрзо, ако сте оделе подолго ќе ти треба 1 година ако навистина си го сакала. Можеш да пробаш со друг, јас пробав но не успеа, пробај ти можеби ќе успееш ;) :)
     
  11. Irreplaceable.xD

    Irreplaceable.xD Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 август 2011
    Пораки:
    341
    Допаѓања:
    67
    Девојко, земи искачај забавувај се, така не само што нема да мислш толку на него, туку ќе запознаваш и нови луѓе. Не застанач животот тука. Сте раскинале-океј е, да бил добар не ни нил бивш нели?
    Кажи си у себе, контра срцето ! Со друг ке ми биде подобро !
    И почитувај го тоа.. треба време се ке помине, ќе се смееш на се досега :)
     
  12. KatWonderland

    KatWonderland Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    120
    Допаѓања:
    48
    Пол:
    Женски
    Хмм..
    Тешко прашање да ти кажам. -.-
    Ни јас неможам да го заборавам мојот бивши колку и да се трудам се е џабе.И затоа секој ден се нервирам,пробав со неколку ама неидеше воопшто и се откажав.И си кажав самата на себе дека со текот на времето ќе го заборавам.
     
  13. Ale.Ambrosio4

    Ale.Ambrosio4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2011
    Пораки:
    198
    Допаѓања:
    48
    Излегувај, запознавај други луѓе, запиши се на неколку курсеви, учи, читај книги. :)
     
  14. paletoOo

    paletoOo Активен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2012
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Ии јас го имам иститот проблем сите ми викаат со тек на времето ке го зборавиш на помина 1 година веке..Излегувам шетам но никој не ми се свига..:)
     
  15. Ammy.Lee

    Ammy.Lee Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2011
    Пораки:
    1.995
    Допаѓања:
    2.279
    Пол:
    Женски
    :lol: :lol: Прво била 14?! |(
    Сега е 18 :lol: :lol:
    Иначе че го заборавиш,сите сни имале бифши па сни ги заборавиле,така и ти ;)
     
  16. HeelsLover

    HeelsLover Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2011
    Пораки:
    565
    Допаѓања:
    655
    Пол:
    Женски
    Сигурно не е единствениот , совршениот па за да неможеш да го заборавиш . Лесно се заборава ако најдеш друг .
     
  17. iloveyou29

    iloveyou29 Queen of beauty

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    5.732
    Допаѓања:
    32.006
    Пол:
    Женски

    dokolku mislis deka nemozes da go zaboravis i mislis celo vreme na nego taka i ke bide bidejki se e vo psiha... jas mojot bivsi go sakav premnogu, duri mislev deka nikogas nema da go zaboravam, neznaes kako mi bese i kakvi misli mi se vrtea niz glava, no veruvaj vreme leci sve...taka da koga ke zaboravis i ke se potsetis na ovie raboti veruvaj smesno ke ti bide kako mene sto mi e sega :)
     
  18. femtinka

    femtinka Активен член

    Се зачлени на:
    18 мај 2012
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    9
    pa ako si gi pominala najubavite momenti so nego zasto uste ne ste zaedno togas ;)
     
  19. Xepp

    Xepp Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2012
    Пораки:
    556
    Допаѓања:
    428
    Абе земи мсни тоа главата од ѕидот и да видиш како има се да заборавиш кога ќе ги видиш сите ѕвезди и комети што постојат.
    Шала на страна. Сето тоа излегвање ова она може и ќе помогне, всушност мислам дека најмногу ќе помогне да запознаеш некој што ќе ти биде мил и симпатичен и ако те сака верувај брзо ќе заборавиш. А додека да се појави тој излегувај дружи се како и порано, само немој дома да се затвораш. Па макар и смувај некого онака без везе време да си мине :)
    Прави си го животот забавен полн со изненадувања и ќе видиш како ќе заборавиш, или створи си некој поголем проблем и само на него да мислиш и ето тии.. Има многу начини само треба да го пронајдеш вистинскиот :)
     
  20. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.120
    Допаѓања:
    76.420
    Пол:
    Женски
    Како се заборава бивши? Го бришиш од Фејсбук, ги фрлаш сите слики и подароци од него, излегуваш, се дружиш, комуницираш со други, слушаш музика но не песни што те потсетуваат на него.
     
    На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.