1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Schauma шампони за коса

Дискусија во 'Коса' започната од k.frosina, 6 септември 2015.

  1. k.frosina

    k.frosina Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 август 2015
    Пораки:
    2.487
    Допаѓања:
    26.116
    Пол:
    Женски
    Ајде девојќи какви искуства имате од овие шапмони и дали ги користите
    јас едноставно не можам без нив го користам Q10 шампонот за волумен и многу сум задоволна
     
  2. Sahlene

    Sahlene Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2015
    Пораки:
    910
    Допаѓања:
    1.219
    Пол:
    Женски
    Јас имам користено шампони на шаума и задоволна сум само што некако ми се меки :) Јас сакам нешто по хеви како гарниер на пример:) Го имам земано зелениот со 7 треви, не можам сега да ги набројувам кои се и со коензим q 10 за зајакнување на слаба коса :)
     
  3. krofnicka27

    krofnicka27 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2016
    Пораки:
    810
    Допаѓања:
    12.565
    Пол:
    Женски
    Јас користам Schauma оној од кокос што е и сум задоволна, не ми ја мрси косата како претходните шампони :D
     
  4. teteks

    teteks Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 мај 2017
    Пораки:
    189
    Допаѓања:
    788
    Шаума во кафеавото пакување ми е убав,дава волумен и има пријатен мирис.И тој во розово пакување мислам дека имаше многу убав мирис.
     
  5. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.745
    Допаѓања:
    32.103
    Пол:
    Женски
    Имам користено и никад више. Ми создаваа многу првут и ми ја плеткаа косата.
     
  6. Mrs. Lovett

    Mrs. Lovett Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2018
    Пораки:
    822
    Допаѓања:
    3.125
    Пол:
    Женски
    Не се веќе со истиот состав како порано, создава првут и кај оние кои никогаш немале проблем со тоа.
     
    На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Fallen.Angel

    Fallen.Angel Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2014
    Пораки:
    2.944
    Допаѓања:
    7.872
    Искрено не обрнувам посебно внимание на шампоните, одамна знам дека не прават чуда како што кажуваат на рекламите или пишува на етикетите. Гледам само да е со убав мирис и да не ја суши косата, а за тоа што имам првут не ми помогнал никој шампон освен грчкиот ултрекс и салсун медицинскиот повторно од грчки аптеки. За Шаума како шампон не можам да кажам дека се лоши, океј се, убаво мирисаат и до сега не ми направиле некој проблем. За волумен немам приметено дека помага, ниту пак за првут. Имам користено различни и најубав ми бил оној во кафеаво шише со потемна кафена капачка. :D :D