1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Јавно запросување

Дискусија во 'Канта' започната од WildMk, 30 април 2018.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  37.686
  Допаѓања:
  283.164
  Ме интересира каков е вашиот став околу јавните запросувања?

  Јас сум категорично против, бидејќи ги става под притисок и оној кој предлага брак (посебно да не го одбијат) и оној на кој му се предлага (околината може да влијае на одговорот). Самиот чин е тензичен и полн со емоции, па уште да биде пред луѓе.

  п.с. ако не е за овде темата, преместете ја.
  п.п.с. барав ваква темна, но не најдов
   
  На JustFun му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  12.698
  Допаѓања:
  73.743
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.