1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Јадење пред екран (општа тема)

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од edna_malecka, 19 февруари 2021.

?

Дали јадете пред екран?

 1. Секогаш јадам пред екран

  19 глас(а)
  24,1%
 2. Не јадам пред екран

  13 глас(а)
  16,5%
 3. Ретко

  23 глас(а)
  29,1%
 4. Често, но не секогаш

  24 глас(а)
  30,4%
 1. edna_malecka

  edna_malecka Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2018
  Пораки:
  3.893
  Допаѓања:
  14.682
  Пол:
  Женски
  Инспирирана од претходната тема "Јадење пред екран" за децата, решив да отворам тема во која може да оставите мислење за себе и општо фамилијарно. :D  Дали јадете пред екран?
  Што гледате додека јадете?
  Дали сметате дека јадењето пред екран е здраво?  Доколку темата е глупичка, префрлете ја во корпичка.
   
  На Amellie13, GrimTheReaper, "Zoki" и 4 други им се допаѓа ова.
 2. edna_malecka

  edna_malecka Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2018
  Пораки:
  3.893
  Допаѓања:
  14.682
  Пол:
  Женски
  Јас ретко кога јадам пред екран.
  Си гледам разни емисии, серии, филмчиња, цртани, јутубче.
  Мислам дека е здраво да се јаде пред екран, бидејќи знам колку ми е доволно, а некогаш едноставно неможе да се контролира човек колку количински изел. :rofl::rofl:
   
  На nextredstyle и bicycle им се допаѓа ова.
 3. AgentGinger

  AgentGinger Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 декември 2020
  Пораки:
  311
  Допаѓања:
  1.582
  Пол:
  Женски
  Пред екран сум расположена за цел фрижидер да го збришам заедно со полиците.
  Некој чуден апетит ми се отвара, па дури ни филмот не го започнувам без јадење... Едноставно не ми оди.
  Не преферирам да гледам хорори и комедии, заради тоа грешка дан направам и се удавам, гледам нешто посмирено. :rofl::rofl::rofl:
  А за здраво не е здраво и потоа морам да извежбам за да не ми се залепи тоа. :?:
   
  На ema-emicka, SexiLy, nextredstyle и 6 други им се допаѓа ова.
 4. Hellobeautiful

  Hellobeautiful Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 мај 2012
  Пораки:
  3.280
  Допаѓања:
  20.648
  Пол:
  Женски
  Не можам да јадам пред екран. Единствено пуканки/грицки додека гледам филм ама цели оброци не можам. Повеќе сакам да си јадам во тишина. :D
   
  На MarianaBT, nextredstyle, poi и 2 други им се допаѓа ова.
 5. marija305

  marija305 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2014
  Пораки:
  1.081
  Допаѓања:
  7.826
  Пол:
  Женски
  Често јадам пред екран.
  Знам дека не е здраво и дека така немам осет колку јадам, ама така сум се навикнала па "досадно" ми е некогаш кога јадам во тишина.
   
  На nextredstyle, poi, Ahoy и 2 други им се допаѓа ова.
 6. cooll

  cooll Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2010
  Пораки:
  2.664
  Допаѓања:
  9.147
  Пол:
  Женски
  Повкусна ми е храната кога ја јадам пред екран. Немам проблем со вишок килограми, така да океј сум со оваа навика.
   
  На Crna Dama, nextredstyle, poi и 2 други им се допаѓа ова.
 7. Limpan

  Limpan Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2020
  Пораки:
  1.132
  Допаѓања:
  3.579
  Пол:
  Женски
  Постојано си јадам пред екран, така послатко ми е јадењето и не се заборавам со јадење тоа е добро:D
   
  На Crna Dama, nextredstyle, poi и 2 други им се допаѓа ова.
 8. AngIv

  AngIv Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2017
  Пораки:
  823
  Допаѓања:
  8.871
  Нонстоп јадам пред екран, најчесто гледам серија и јадењето ми е по вкусно и количински повеке јадам и пак едвај 52кг :D
   
  На nextredstyle, bicycle и edna_malecka им се допаѓа ова.
 9. renata77

  renata77 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 декември 2009
  Пораки:
  1.705
  Допаѓања:
  7.770
  Пол:
  Женски
  Имаше еден период кога редовно јадев пред екран.

  Среќа па се смени,и вака ми е поубаво.Сакам целосно да му се посветам на јадењето.:)
   
  На nextredstyle, bicycle и edna_malecka им се допаѓа ова.
 10. Осе

  Осе Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2020
  Пораки:
  2.513
  Допаѓања:
  7.241
  Пол:
  Женски
  Ако телефон се смета за екран ,да јадам.
   
  На Crna Dama, nextredstyle, bicycle и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 11. Billy Idol

  Billy Idol Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 септември 2018
  Пораки:
  4.059
  Допаѓања:
  34.262
  Пол:
  Машки
  Кога гледам фудбал секогаш земам некои грицки или пуканки со мене. Ама вака друго никогаш. Сакам да јадам на маса како господин човек. :D
  Е сега масата во трпезата ми гледа кон тв, па знам да гледам додека јадам. Ако се смета тоa... :D
   
  На Crna Dama, nextredstyle, Ugly Duckling и 4 други им се допаѓа ова.
 12. bicycle

  bicycle Популарен член

  Се зачлени на:
  3 ноември 2019
  Пораки:
  4.502
  Допаѓања:
  39.083
  Пол:
  Женски
  Мој човек за фудбал хахаха. :D
  Кога гледам на стрим посебно, само тастатурата си знае колку трошки има измеѓу копчињата.:D
  Исто и пред тв за фудбал или серија .. Секакви грицки и благежи па потоа пола ден ми треба да средам што паднало на земја што на ќебе.:rofl:
  Еднаш се случи да истурам сок врз тастатура, сирота она, среќа па не беше лап топ.:rofl:
  Вака веднаш купив нова.

  А инаку, за обилен ручек, вечера на маса.
   
  На Crna Dama, nextredstyle, edna_malecka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 13. LadyLollypop

  LadyLollypop Популарен член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2019
  Пораки:
  1.112
  Допаѓања:
  5.395
  Пол:
  Женски
  Ич немам навика да јадам пред тв. Освен некогаш за грицкање нешто ако земам. А ако се рачуна мобилниот, знам додека доручкувам да играм игри или читам на форумов :D
   
  На Titanium 2, nextredstyle и edna_malecka им се допаѓа ова.
 14. prominent

  prominent Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2014
  Пораки:
  5.399
  Допаѓања:
  61.206
  Немам таква навика, и никогаш сум немала. Ниту грицки ниту цели оброци :)
   
  На nextredstyle, edna_malecka и Stephen Amell им се допаѓа ова.
 15. Billy Idol

  Billy Idol Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 септември 2018
  Пораки:
  4.059
  Допаѓања:
  34.262
  Пол:
  Машки
  Аааа не. Никако овака кај мене. Света работа е ПЦ. Кај мене тастатурата е полна само со прашина. :D
  Ептен сум педантен за тие работи и многу мразам храна пред компјутер/лап топ која прави неред. И на маса не седнувам без прибор. Виљушката ми е најупотребуван предмет, без неа не почнувам да јадам.
  На сестра ми стално и викав дека е како пештерски човек кога ќе ја видев како јаде макарони со раце и чачка телефон. Инстантно губев апетит кога ќе ја видев така неуредна. :doh:

  А вака за фудбал, си приклучувам лаптоп на тв и како господин гледам на 48 инчи стрим со пуканки на кауч. 8)
  Неред само ако падне на тепих некое. :D
   
  На nextredstyle, edna_malecka, Hellobeautiful и 4 други им се допаѓа ова.
 16. GirlRose

  GirlRose Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  4.882
  Допаѓања:
  25.514
  Не и не. Си јадам во тишина, да уживам во храната не во екранот.
   
  На tinka-mace, nextredstyle, edna_malecka и 2 други им се допаѓа ова.
 17. bicycle

  bicycle Популарен член

  Се зачлени на:
  3 ноември 2019
  Пораки:
  4.502
  Допаѓања:
  39.083
  Пол:
  Женски

  И јас така не можам да јадам со раце, посебно макарони.
  Инаку ете во последен период гледам да го променам тоа, пред некој ден ја чистев.:D
  Само не ми кажуј дека пица со прибор јадеш, преку весник ќе се откажам од тебе.:rofl:
   
  На nextredstyle, edna_malecka, Billy Idol и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 18. Guns N` Roses

  Guns N` Roses Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2017
  Пораки:
  3.650
  Допаѓања:
  16.050
  Пол:
  Женски
  Немам навика да јадам пред екран, сакам да уживам во храната во мир и тишина. Некогаш кога гледам некоја добра серија може да земам гирцки, но тоа ретко се случува.
   
  На nextredstyle и edna_malecka им се допаѓа ова.
 19. Ketchup

  Ketchup Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  6.657
  Допаѓања:
  45.632
  Јас брзо јадам, додека едно џвакам, друго сечам, така да и да пуштам нешто да гледам веројатно нема да можам да му обрнам внимание на истото.
   
  На ☆P!nselsp!tze☆, nextredstyle, edna_malecka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 20. Ugly Duckling

  Ugly Duckling Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 август 2018
  Пораки:
  3.411
  Допаѓања:
  40.781
  Пол:
  Женски
  Ако се рачуна тоа дека масата и телевизорот се во иста соба, тогаш секогаш јадам пред екран. Јас не обожавам јадење во тишина, па на тв најчесто пуштам музика, ама што и да е не гледам, само за да брчи.
  Пред компјутер не, ми е страв и посекако нема да обрнувам внимание. Е со филм или серија може нешто за грицкање.
   
  На Amellie13, nextredstyle, edna_malecka и 2 други им се допаѓа ова.