1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Јапонија

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од QueenElena, 26 август 2013.

  1. QueenElena

    QueenElena Популарен член

    Се зачлени на:
    1 август 2013
    Пораки:
    1.212
    Допаѓања:
    1.289
    Здраво :)!
    Па...што мислите за Јапонија и се во врска со Јапонија (омилена држава ми е :lol: )?
    Јас ги сакам скоро сите јапонски „работички“(како што јас ги викам :lol: ,во превод е „нешта“)...
     
  2. QueenElena

    QueenElena Популарен член

    Се зачлени на:
    1 август 2013
    Пораки:
    1.212
    Допаѓања:
    1.289
    Ааа да, заборавив. Исто така можете да пишувате и факти за Јапонија.
     
  3. kajl

    kajl Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2015
    Пораки:
    330
    Допаѓања:
    216
    Пол:
    Женски
    Многу ми е интересна.Посебна култура,не се мрзелива нација некако ритамот од опкружувањето ги прави поактивни.Не ставаат акцент на јадењето,затоа и ретко се забележуваат пополни луѓе,особено оние помладите.Строг но сметам и квалитетен ситем на образование.Се учат на ред дисциплина и поштување.Имаат специфични правила како на пример не смее никој да прави врева или да користи мобилен,таблет за време на патување со автобус,воз,мораат да ти бидат исклучени.На гости,во училиште мораш да ги соблечеш чевлите(во училиштата одат со влечки а патиките ги оставаат во посебни шкавчиња) пред и после јадење имаат посебна фраза која ја кажуваат.Се поклонуваат пред наставниците оддаваат почит но затоа и наставниците се целосно заинтересирани за нивниот напредок.И општо во државата наставниците се многу ценети.Покрај големиот дел од денот поминат во училиште после завршувањето се чистат училниците од страна на учениците.Е сега си има и груги страни на пример е една од најеротските држави итн
     
  4. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Кога би имал слободно време, би ја посетил Јапонија.
    Аригато !! :bow:
     
    На dragoneelz му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Волшебникот

    Волшебникот Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 август 2018
    Пораки:
    423
    Допаѓања:
    485
    Пол:
    Машки
    И јас сум премногу опседнат и заљубен во Јапонија .. Фејворит ми се јапонците.