1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Јапонија

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од QueenElena, 26 август 2013.

 1. QueenElena

  QueenElena Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2013
  Пораки:
  1.212
  Допаѓања:
  1.289
  Здраво :)!
  Па...што мислите за Јапонија и се во врска со Јапонија (омилена држава ми е :lol: )?
  Јас ги сакам скоро сите јапонски „работички“(како што јас ги викам :lol: ,во превод е „нешта“)...
   
 2. QueenElena

  QueenElena Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2013
  Пораки:
  1.212
  Допаѓања:
  1.289
  Ааа да, заборавив. Исто така можете да пишувате и факти за Јапонија.
   
 3. kajl

  kajl Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2015
  Пораки:
  330
  Допаѓања:
  216
  Пол:
  Женски
  Многу ми е интересна.Посебна култура,не се мрзелива нација некако ритамот од опкружувањето ги прави поактивни.Не ставаат акцент на јадењето,затоа и ретко се забележуваат пополни луѓе,особено оние помладите.Строг но сметам и квалитетен ситем на образование.Се учат на ред дисциплина и поштување.Имаат специфични правила како на пример не смее никој да прави врева или да користи мобилен,таблет за време на патување со автобус,воз,мораат да ти бидат исклучени.На гости,во училиште мораш да ги соблечеш чевлите(во училиштата одат со влечки а патиките ги оставаат во посебни шкавчиња) пред и после јадење имаат посебна фраза која ја кажуваат.Се поклонуваат пред наставниците оддаваат почит но затоа и наставниците се целосно заинтересирани за нивниот напредок.И општо во државата наставниците се многу ценети.Покрај големиот дел од денот поминат во училиште после завршувањето се чистат училниците од страна на учениците.Е сега си има и груги страни на пример е една од најеротските држави итн
   
 4. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.679
  Допаѓања:
  2.930
  Кога би имал слободно време, би ја посетил Јапонија.
  Аригато !! :bow:
   
  На dragoneelz му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Волшебникот

  Волшебникот Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2018
  Пораки:
  423
  Допаѓања:
  485
  Пол:
  Машки
  И јас сум премногу опседнат и заљубен во Јапонија .. Фејворит ми се јапонците.