Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Јас на свој начин...

Дискусија во 'Канта' започната од boj4eee, 16 јуни 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. boj4eee

  boj4eee Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2011
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  9
  Вака. Прво ако има слична тема или ако не и е местото овде(не најдов друго каде) слободно - канта.
  Значи сега, овде треба да напишете на некој начин ваша биографија кога би го имале она што го сакате. Како идеалните вие. Како би биле целосно задоволди од себе. На пример, може и некои цели. Нешто вакво.

  Јас... да да јас сум. Сега сум модна креаторка број 1 во светот. Имам огромна вила и прекрасно BMW. Сопственик сум на модната фирма Ленси (некоја си) и секој ден ме има по сите списанија. Имам мноооогу пари. Имам се што сакам, секој ден се чувсвувам како кралица... и така натака. Или пак друга приказна.

  Знаете, јас сум сега кралицата (таа и таа). Живеам во големото кралство во... Сите ми се поклонуваат и мене ме почитуваат. Имам огромно богатство и.. нешто такво, се разбравме??

  Голем :* до ваас...
   
 2. 123.Maki-first

  123.Maki-first Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2010
  Пораки:
  176
  Допаѓања:
  105
  Пол:
  Женски
  Значи вака: Јас сум писател и режисер, имам мн пари благодарение на моите филмови според сопствените книги, заради тоа постојано патувам по светот, а и имам богат маж кој мн ме сака и мн го сакам. Мн сум убава (благодарение на пластичната операција на носот), а и маж ми е мн убав. Имам голема куќа на 3 спрата и огромни тераси, имам и базен (и во куќата и во дворот), едно 3-4 коли (ферари, мерцедес, порше, BMW). среќна сум затоа што имам и пријатели (сите кои некогаш ми биле пријатели, но со кои некогаш не едно време не сум можела да бидам блиска)
   
 3. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  20.213
  Допаѓања:
  57.024
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.