1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Јас сум твојата судбина (Main Teri Parchhain Hoon) [MТВ1]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од dragan4eDR, 19 ноември 2010.

 1. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  968
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски
  Решив да отворам за мојата најомилена и најубава серија ,,Јас сум твојата судбина"

  Во оваа серија се зборува за младата девојка по име Анчал, која ја следи својата совест и пробува да ја поправи штетата која ја има направено ненамерно и незнаејќи на едно семејство со тоа што ќе го стави својот живот настрана и ќе се однесува како да е мајка на трите деца Сачин, Јухи и Ајуш...
  Анчал која има речиси 22 години ќе ги остави настрана своите соништа и желби да стане моден дизајнер за да се омажи со Сидарт кој воедно е и таткото на трите деца Сачин, Јухи и Ајуш...
  http://i28.tinypic.com/1041cat.jpg
   
  На Cacy му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Lina89

  Lina89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2010
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  36
  Јас сум твојата судбина

  порано почесто ја гледав серијата, сега ја гледам само кога ќе ја начекам, могу убава серија ми се допаѓа и на мене
   
 3. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  968
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски
  Јас сум твојата судбина

  и јас ја следев серијава,но сега не можам заради школските обврски :|
   
 4. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  968
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски
  Ај некој нека ми каже што се случи вчера... :angel:
   
 5. Barbie-mwa

  Barbie-mwa Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  1.237
  Допаѓања:
  528
  Пол:
  Женски
  И јас ја следев серијата порано со мајка ми сега ја немам одамна гледано. Инаку интересна е само ме нервира што многу пати ја повторуваат една иста сцена и од нешто мало го напраат ептен големо. И таа морничава музика |(
   
  На dragan4eDR му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Cacy

  Cacy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  2.244
  Допаѓања:
  1.546
  Порано ја гледав редовно а сега кога ќе стигнам :)
   
  На dragan4eDR му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  487
  Завршува за 3 недели.
   
 8. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  968
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски
  да не знае некој како ќе заврши?
   
 9. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  968
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски
  да не знае некој кога ја има серијава?да не заврши?
   
 10. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  968
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски
  може некој да ми казе како заврши серијава многу ме интересира
   
 11. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.993
  Зарем некој ја гледа серијава? :^)
   
 12. danniela5

  danniela5 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2011
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  881
  Пол:
  Женски
  Ја гледав 2 епизоди и потоа не знам ни дали заврше , ни до кај се , ама сепка имаше убава содржина филмчево :)
   
 13. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  968
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски
  баш добра беше серијава изгледа ја прекинаа на МТВ1 или заврши не ја следев редовно на МТВ1 но на хрватската телевизија ја следев :P
   
 14. TS-310

  TS-310 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  146
  Допаѓања:
  37
  Многу глупава серија!!!!Баба ми ја гледаше на почетокот,ама се вразуми и престана да гледа :clap: :clap:
   
 15. simpaticnaa

  simpaticnaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2012
  Пораки:
  1.012
  Допаѓања:
  683
  ја мразам серијата.....многу ме нервира...кога ќе ја видам на тв веднаш менувам на друг канал подосадна серија во животот не сум видела |(
   
  На Twetty.swetty му/ѝ се допаѓа ова.
 16. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.148
  ГЛУПОСТ ДО ГЛУПОСТ! |(