1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Јас single, а пријателките во врска

Дискусија во 'Сингл' започната од bubu77, 6 март 2012.

  1. Xxx007

    Xxx007 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2019
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    45
    :( :( :( loso iskustvo
     
  2. dankee

    dankee Популарен член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2011
    Пораки:
    292
    Допаѓања:
    772
    Најлошото не е тоа да бидеш сингл, но другарките кои фатиле дечковци (во случајот сите) неможат барем еднаш во месецот да ти прават друшто за кафич или диско, единствено можеш со нив да пиеш кафе по дома поручек во 4 часот, затоа што тоа е единствено време кога нив им е досадно. И секогаш добиваш прашања и коментари во стилот, најде ли некој, ајде не се секирај ке најдешшш и ти и автоматски се осеќаш ко некоа изгубена и колку и да пробуваш да бидеш позитивна ,викендите ги поминуваш сама или обуваш златни опинци да измолиш некој да дојде сотебе.
     
    На Ivannchy, Dekorado, SnowWhite8 и 3 други им се допаѓа ова.
  3. Miki52615

    Miki52615 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 август 2019
    Пораки:
    196
    Допаѓања:
    47
    Пол:
    Машки
    Loso i gadno cuvstvo................................
     
  4. mushuu

    mushuu Нов член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2020
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Јас јас јас цел живот :worried: посебно во овој период лето кога сите се во некакви врски околу мене а јас трето тркалоо ко и секад (веќе и се навикнав и немам некои големи очекувања дека ќе се смени) Дури и непријатно ми е понекогаш да седам ми се случува само ја да сум сама другиве гушнати и заљубени. :headbang: Обично не ми е некој голем проблем да сум сингл али кога сите околу мене се со некој не можам а да не се почуствувам сама.. Понекогаш мислам дека нешто ми фали најискрено. Секад ми се погаѓа цело друштво да се во врски а јас на страна избац црна офца исцрнета. Знам дека има полоши работи на светов далеку од тоа но ете често ми се дешава да не кажам секојдневие и премногу ми е срам /глупо дури и да си признаам на самата. До мене ли е или само сум баксуз не знам. Не се пронаоѓам во темиве за врски љубов не дека не сум имала али премногу ретко. Премногу.
     
    На Xxx007, DraganFem, PureEnergy и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  5. PureEnergy

    PureEnergy Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2020
    Пораки:
    130
    Допаѓања:
    725
    Пол:
    Женски
    Не ти фали ништо, се во свое време. И мене ми се случувало периоди другарките да имаат дечко, па да сакаат да ми местат и мене, а јас не сакав да чујам да си губам време со било кој ради реда. Иако запознавав по некој другар на дечко на другарка колку да се случува нешто. Немој да мислиш дека е до тебе и дека ти фали нешто, едноставно не ти е до тоа да си со било кој до тебе.
     
    На eliesaab му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Xxx007

    Xxx007 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2019
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    45
    vo isto stajne.... loso e kolku da kaze nekoj deka ne e loso..... sepak vistinata e taja....
     
    На Dekorado му/ѝ се допаѓа ова.
  7. poenta

    poenta Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 ноември 2013
    Пораки:
    5.012
    Допаѓања:
    35.978
    Пол:
    Женски
    Вистината е дека ништо не може да биде полошо од негативни мисли.
    Секој има нешто што му "припаѓа" и го добива во одредено време.
     
    На eliesaab, honey.11, Cutiepie1 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  8. Xxx007

    Xxx007 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2019
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    45
    da ima vistina vo toa deka nema poloso od negativna misla noo po odreden period pocnuva samoto od sebe vo podsvesno da razmisluvas deka golem period pomina i nisto ne se slu4i, no za toa deka go dobiva nekoj nestoto vo odredeno vreme ima vistina no ako ne pobaras nisto ne idi samo od sebe.I zavleguva vo filozofija drugovo ili se e so pricina ili ako ne pottiknes nesto ne idi samo se e slucajno ili se e pred vreme smisleno (zivot ) nie go kreirame ili drug ni servira i e slucajnost se
     
  9. poenta

    poenta Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 ноември 2013
    Пораки:
    5.012
    Допаѓања:
    35.978
    Пол:
    Женски

    И кога мислиш дека работите стагнираат животот тече. Поттикнување, барање, чекање има причина.
    Ништо не е случајно.
    Едноставен пример... месец јули, температурата е 36Ц. Лето е и време е...
     
    На Cutiepie1 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Xxx007

    Xxx007 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2019
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    45
    da fakt e toa zivotot tece no sto vlece so sebe leto e i e vremee za stoo? :) :) :) ehh da e se taka belo dobro bi bilo da i ne treba da se gleda se crno no...
     
  11. Xxx007

    Xxx007 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2019
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    45
    Не верувам во судбина, тоа е само глупав изговор да чекаш работите да се случат сами по себе наместо самиот да ги создаваш
     
    На Aenarion и Dekorado им се допаѓа ова.
  12. poenta

    poenta Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 ноември 2013
    Пораки:
    5.012
    Допаѓања:
    35.978
    Пол:
    Женски
    Да не одиме со објаснувања и офф топик во темава.
    Друга ми беше смислата...
    Не ја разбра поентата на Поента:^)
     
    На Cutiepie1 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Lilik

    Lilik Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јули 2022
    Пораки:
    558
    Допаѓања:
    6.243
    Пол:
    Женски
    Pocekaj ke dojde I tvojata sreka
     
  14. Dekorado

    Dekorado Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 август 2020
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    28
    Пол:
    Женски
    Јас поминувам низ ова моментално веќе 2 години и мн е ужасно и баш е така. Ке те викнат еднаш у месец кај нив дома и ке те прашуваат зошо немаш некој ...хммм нз може зошто единствено искачање ми е кај вас дома
     
    На Ivannchy, stargirll и Aleksbonito им се допаѓа ова.
  15. Yoj

    Yoj Нов член

    Се зачлени на:
    17 ноември 2023
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    14
    Пол:
    Машки
    I ja go mislam istoto