1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Јaвен Превoз - Битoлa

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Srcuks, 20 март 2016.

 1. Srcuks

  Srcuks Активен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2016
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Женски
  Мислaм декa беше пoтребнa вaквa темa. Акo е дуплa, избришете јa. И ќе мoже некoј дa ми дaде линк oд вoзен ред вo Битoлa. Ајде Битoлчaни нaвелете
   
  На theowndemon и stilas7 им се допаѓа ова.
 2. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  11.155
  Допаѓања:
  142.151
  Пол:
  Женски
  Од кружните линии ти требаат?
  Јас сега излегувам, вечер или утре ќе ти пуштам од 6ка и 4ка од двете страни имам картица.
  И од дежурната линија во Недела.
   
 3. stilas7

  stilas7 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  1.038
  Допаѓања:
  689
  Пол:
  Женски
  Ova e dobra rabota,kade moze da se vidi po saat i lokacija kako kruzata avtobusite niz bitola?
   
  На theowndemon му/ѝ се допаѓа ова.
 4. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  11.155
  Допаѓања:
  142.151
  Пол:
  Женски
  Линија бр. 6
  upload_2016-3-29_14-47-45.png
  Линија бр. 4
  Од болница кон Ат Пазар, па Горно Оризари па Шехерзада шо оди.
  upload_2016-3-29_14-57-55.png
  Линија бр. 4
  Е сега ова е обратната, оди од Болница кон Шехерзада, па Оризари па Ат Пазар.
  upload_2016-3-29_15-3-21.png
  upload_2016-3-29_15-8-5.png

  Дежурната линија во Недела врти на точно 1 час, ама да најдам точно на која станица е од ко ќе доучам со брат ми па и нив вака ќе ги скоцкам во табела.
  И во меѓувреме ако ми пуштат за 1цата и 7мката, ќе пишам вака во табелич.
   
  Последна измена: 29 март 2016
  На stilas7 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  11.155
  Допаѓања:
  142.151
  Пол:
  Женски
  Еве за дежурната линија
  upload_2016-3-29_16-43-43.png
  За 7ката немала другарката, сега уште за 1цот не знам дали ќе ми пушти другата, ако има, а мислам дека има.
  За 9ка некогаш ако залетам во неа ќе земам, исто важи и за 5ка.


  Оваа застанува вака по станици (напишани се во автобусите шо вртат дежурната линија):
  upload_2016-3-29_16-46-54.png
  Дали застанва само на други станици или само на овие - не знам, до Бела Чешма ми е максимумот, качена од Ракометно преку сила. :lol:
   
 6. Srcuks

  Srcuks Активен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2016
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Женски
  Каде ги Најде?
   
  На theowndemon му/ѝ се допаѓа ова.
 7. ЈеленаЏиш

  ЈеленаЏиш Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2015
  Пораки:
  511
  Допаѓања:
  1.888
  Пол:
  Женски
  Бравос @theowndemon! (y)v:clap::clap::clap:

  Цел живот живеам во Битола и возен ред не знам. :lol:
   
  На theowndemon му/ѝ се допаѓа ова.
 8. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  11.155
  Допаѓања:
  142.151
  Пол:
  Женски
  @Srcuks @ЈеленаЏиш
  Јас користам 4ката и 6ката, многу ретко дежурната линија ама лесна е за паметење оти е на еден час. Ако се возиш со некој автобус и ако им побараш картица - ќе ти дат. Едино со 5ка се немам возено и не верувам за брзо да добијам картица од нив за да напишам вака.
  Од 1цата другарката уште ми нема пуштено, а има картица, ама ќе биди и тоа еден ден :$
  Онлајн дали има - не знам.
  Едино знам дека 5ка има и за викенд, башка фирма се со 1ца и 4ка.
  Од 7ка треба со другата другарка да се најдам да ми кажи на една бар станица цел ден има автобус зошто таа со него се вози ама си ги знај да си ги рачуна према то кај е автобусот кај шо живеј та ... и така. (fingers)
   
  На ЈеленаЏиш му/ѝ се допаѓа ова.