Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Љубовна комбинација вага и стрелец

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Vaga03, 9 август 2011.

 1. Vaga03

  Vaga03 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  4
  ве молам се што знаете околу ова наведете. :D
   
 2. CupCake

  CupCake Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2010
  Пораки:
  211
  Допаѓања:
  165
  Жена вага и маж стрелец
  Се додека жената вага може да остане во чекор со начинот на животот на мажот стрелец,оваа врска е забавна.
  На мажот стрелец му е потребна независност,но исто така сака да биде сакан за тоа што е.Ако жената вага му дава доволо простор тој ќе посакува/ќе се врати за уште.
  Односот на жената вага и мажот стрелец е сексуално возбудлив,со неколку емотивни бури.

  Маж вага и жена стрелец
  Жената стрелец и мажот вага прават крајно романтично дуо кога се прв пат заедно.
  Жената стрелец се чувствува како конечно да го сретнала мажот од нејзините соништа,но таа е подобро да се грижи кога мажот вага започнува велејќи „ние„ во секој можен момент,додека таа би рекла „јас„.
  Оваа комбинација е одлична за секс и романса,но ќе работи само долгорочно,ако тие се подготвени да направат компромиси.
   
 3. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.959
  Допаѓања:
  7.850
  Пол:
  Женски
  Аа одговаратт многу :inlove:
   
  На Meckicja му/ѝ се допаѓа ова.
 4. anakonda88

  anakonda88 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  2.598
  Допаѓања:
  4.486
  Пол:
  Женски
  Јас имав еден стрелец , види вака он е забавен тип ,мн ме расположуваше али мн ми сметаше тоа што мн е слободен , значи не слушаше коа му кажував да прекине да комуницира со бившите , па коа јас ке му речев нешто одеше контра , инаку до ден денес си комуницираме бидејки стварно ме забавува и ми ја разбива монотонијата во мене :D го обожавам иако не сме заедно :D инаку ние вагите живееме за љубов али на стрелците им е тешко да ја изразуваат љубовта .. ;)
   
  На ELIDavor му/ѝ се допаѓа ова.
 5. ELIDavor

  ELIDavor Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2017
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  1.785
  Пол:
  Машки
  браво анаконда ми ја разубави вечерта иначе да ти признаам во право си за бившите само не ми е јасно што толку ви смета тоа кога еве да речиме е тој со вас во врска јас не гледам некоја причина да се лутиш