Форумџика на годината 2021
  1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Љубовна комбинација вага и стрелец

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Vaga03, 9 август 2011.

1. Vaga03

Vaga03 Истакнат член

Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    4
    ве молам се што знаете околу ова наведете. :D

2. CupCake

CupCake Истакнат член

Се зачлени на:
    10 октомври 2010
    Пораки:
    211
    Допаѓања:
    165
    Жена вага и маж стрелец
    Се додека жената вага може да остане во чекор со начинот на животот на мажот стрелец,оваа врска е забавна.
    На мажот стрелец му е потребна независност,но исто така сака да биде сакан за тоа што е.Ако жената вага му дава доволо простор тој ќе посакува/ќе се врати за уште.
    Односот на жената вага и мажот стрелец е сексуално возбудлив,со неколку емотивни бури.

Маж вага и жена стрелец
    Жената стрелец и мажот вага прават крајно романтично дуо кога се прв пат заедно.
    Жената стрелец се чувствува како конечно да го сретнала мажот од нејзините соништа,но таа е подобро да се грижи кога мажот вага започнува велејќи „ние„ во секој можен момент,додека таа би рекла „јас„.
    Оваа комбинација е одлична за секс и романса,но ќе работи само долгорочно,ако тие се подготвени да направат компромиси.

3. angelche16

angelche16 Популарен член

Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    1.959
    Допаѓања:
    7.850
    Аа одговаратт многу :inlove:

На Meckicja му/ѝ се допаѓа ова.
  4. anakonda88

anakonda88 Популарен член

Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    2.598
    Допаѓања:
    4.486
    Јас имав еден стрелец , види вака он е забавен тип ,мн ме расположуваше али мн ми сметаше тоа што мн е слободен , значи не слушаше коа му кажував да прекине да комуницира со бившите , па коа јас ке му речев нешто одеше контра , инаку до ден денес си комуницираме бидејки стварно ме забавува и ми ја разбива монотонијата во мене :D го обожавам иако не сме заедно :D инаку ние вагите живееме за љубов али на стрелците им е тешко да ја изразуваат љубовта .. ;)

На ELIDavor му/ѝ се допаѓа ова.
  5. ELIDavor

ELIDavor Истакнат член

Се зачлени на:
    29 јуни 2017
    Пораки:
    559
    Допаѓања:
    1.785
    браво анаконда ми ја разубави вечерта иначе да ти признаам во право си за бившите само не ми е јасно што толку ви смета тоа кога еве да речиме е тој со вас во врска јас не гледам некоја причина да се лутиш