1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Љубовна комбинација вага и стрелец

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Vaga03, 9 август 2011.

  1. Vaga03

    Vaga03 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    4
    ве молам се што знаете околу ова наведете. :D
     
  2. CupCake

    CupCake Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2010
    Пораки:
    211
    Допаѓања:
    165
    Жена вага и маж стрелец
    Се додека жената вага може да остане во чекор со начинот на животот на мажот стрелец,оваа врска е забавна.
    На мажот стрелец му е потребна независност,но исто така сака да биде сакан за тоа што е.Ако жената вага му дава доволо простор тој ќе посакува/ќе се врати за уште.
    Односот на жената вага и мажот стрелец е сексуално возбудлив,со неколку емотивни бури.

    Маж вага и жена стрелец
    Жената стрелец и мажот вага прават крајно романтично дуо кога се прв пат заедно.
    Жената стрелец се чувствува како конечно да го сретнала мажот од нејзините соништа,но таа е подобро да се грижи кога мажот вага започнува велејќи „ние„ во секој можен момент,додека таа би рекла „јас„.
    Оваа комбинација е одлична за секс и романса,но ќе работи само долгорочно,ако тие се подготвени да направат компромиси.
     
  3. angelche16

    angelche16 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    2.370
    Допаѓања:
    9.306
    Пол:
    Женски
    Аа одговаратт многу :inlove:
     
    На Meckicja му/ѝ се допаѓа ова.
  4. anakonda88

    anakonda88 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    2.598
    Допаѓања:
    4.500
    Пол:
    Женски
    Јас имав еден стрелец , види вака он е забавен тип ,мн ме расположуваше али мн ми сметаше тоа што мн е слободен , значи не слушаше коа му кажував да прекине да комуницира со бившите , па коа јас ке му речев нешто одеше контра , инаку до ден денес си комуницираме бидејки стварно ме забавува и ми ја разбива монотонијата во мене :D го обожавам иако не сме заедно :D инаку ние вагите живееме за љубов али на стрелците им е тешко да ја изразуваат љубовта .. ;)
     
    На ELIDavor му/ѝ се допаѓа ова.
  5. ELIDavor

    ELIDavor Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2017
    Пораки:
    560
    Допаѓања:
    1.788
    Пол:
    Машки
    браво анаконда ми ја разубави вечерта иначе да ти признаам во право си за бившите само не ми е јасно што толку ви смета тоа кога еве да речиме е тој со вас во врска јас не гледам некоја причина да се лутиш