1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Љубовна комбинација на хороскопот

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Snow-Queen, 23 јануари 2013.

 1. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  Овен

  Овен и Овен – двајцата сакате да доминирате

  Овен и Бик – ти си забавна, а бикот е премногу бавен за тебе

  Овен и Близнаци – активни сте и неуморни – супер комбинација

  Овен и Рак – тежок, ама не и невозможен спој

  Овен и Лав – поголемо его отколку желба за љубов

  Овен и Девица – потребно е трпение за да успее врската

  Овен и Вага – огромна привлечност

  Овен и Скорпија –меч со 2 острици

  Овен и Стрелец – совршен спој

  Овен и Јарец – не толку добра комбинација

  Овен и Водолија – подеми и падови

  Овен и Риби – како да пробувате да измешате оган и вода  Бик

  Бик и Овен – ти си инертна, а овенот е премногу жив за тебе

  Бик и Бик – двајцата сакате мирен живот

  Бик и Близнаци – врската не ветува ништо добро

  Бик и Рак – најчесто добра комбинација

  Бик и Лав – неизмерна тврдоглавост

  Бик и Девица – љубов на прв поглед

  Бик и Вага – немате многу заеднички нешта

  Бик и Скорпија – ве врзуваат многу работи

  Бик и Стрелец – љубов и омраза

  Бик и Јарец – постои големо меѓусебно разбирање

  Бик и Водолија – далеку од идеална комбинација

  Бик и Риби – многу среќни моменти заедно

  Бик и Овен – одлична поврзаност  Близнаци

  Близнаци и Бик - тешко дека оваа врска ќе успее

  Близнаци и Близнаци – совршен пар

  Близнаци и Рак – огромна заинтересираност на двајцата

  Близнаци и Лав – уживате во врската

  Близнаци и Девица – добар почеток-тешка врска

  Близнаци и Вага – одлична поврзаност

  Близнаци и Скорпија – добра комбинација ако имате повеќе разбирање

  Близнаци и Стрелец – магнетска привлечност

  Близнаци и Јарец – огромни разлики кои тешко се надминуваат

  Близнаци и Водолија – многу изненадувања и промени

  Близнаци и Риби – многу љубов, ама и многу проблеми  Рак

  Рак и Овен – тешка комбинација

  Рак и Бик – голема компатибилност

  Рак и Близнаци – силна поврзаност

  Рак и Рак – премногу работи ви се заеднички, а тоа е проблем

  Рак и Лав – најчесто добра комбинација

  Рак и Девица – емотивна врска

  Рак и Вага – комплетно сте различни

  Рак и Скоприја – Скопријата е доминантна во врската

  Рак и Стрелец – имате различни цели и желби

  Рак и Јарец – тој нема да ти обрнува внимание

  Рак и Водолија – непредвидлива врска

  Рак и Риби – двајцата ќе направите се за да бидете заедно


  Лав

  Лав и Овен – егото ви е поголемо од желбата за љубов

  Лав и Бик – премногу сте тврдоглави за да бидете заедно

  Лав и Близнаци – супер врска

  Лав и Рак – многу добра љубовна комбинација

  Лав и Лав – не секогаш најдобра комбинација

  Лав и Девица – постои голема шанса за успешна врска

  Лав и Вага – си ги задоволувате заедничките желби

  Лав и Скорпија – инстантна прилечност

  Лав и Стрелец – ве врзуваат премногу слични гледишта

  Лав и Јарец – ти си импулсивна, тој инертен – лоша комбинација

  Лав и Водолија – разлечни погледи на љубовта

  Лав и Риби – разликите се привлекуваат  Девица

  Девица и Овен – ви треба трпение за да ви успее врската

  Девица и Бик – љубов на прв поглед

  Девица и Близнаци – тешко едка ќе успеете и покрај добриот почеток

  Девица и Рак – емотивноста ве поврзува

  Девица и Лав – ве очекува успешна врска

  Девица и Девица – ве води љубовта

  Девица и Вага – Вагата нема да се сложи со твоите животни правила

  Девица и Скорпија – премногу слични, но премногу различни

  Девица и Стрелец – тој те излудува

  Девица и Јарец – премногу си противречите за да најдете заеднички јазик

  Девица и Водолија – емотивно некомпатибилни

  Девица и Риби – љубовта е дополнета со психичка стабилност  Вага

  Вага и Овен – огромна привлечност

  Вага и Бик – не ве поврзува скоро ништо

  Вага и Близнаци – одлична поврзаност

  Вага и Рак – различни сте како небо и земја

  Вага и Лав – си ги задоволувате заедничките желби

  Вага и Девица – ти пречат правилата од кои тој не се откажува

  Вага и Вага – поседувате иста енергија и си поставувате премногу барања

  Вага и Скорпија – премногу љубомора

  Вага и Стрелец – никогаш не ви е здодевно заедно

  Вага и Јарец – голема поврзанпост

  Вага и Водолија – совршена комбинација

  Вага и Риби – повремена привлечнот, без вистинска иднина  Скорипија

  Скорипија и Овен – меч со 2 острици

  Скорипија и Бик – голема поврзаност

  Скорипија и Близнаци – добра комбинација, ако имате повеќе разбирање

  Скорипија и Рак – ти си подоминантна

  Скорипија и и Лав – инстантна привлечност

  Скорипија и Девица – Премногу слични, но премногу различни

  Скорипија и Вага – премногу љубомора

  Скорипија и Скорипја – во состојба сте да ја запалите дури и водата

  Скорипија и Стрелец – двајцата сте подготвени на компромис

  Скорипија и и Јарец – успешна врска

  Скорипија и Водолија – најчесто врката завршува со непријателство

  Скорипија и Риби – можна е љубов на прв поглед  Стрелец


  Стрелец и Овен – совршен спој

  Стрелец и Бик – љубов и омраза

  Стрелец и Близнаци – магнетска привлечност

  Стрелец и Рак – различни цели и желби

  Стрелец и Лав – премногу слични гледишта за се

  Стрелец и Девица – знаеш да го излудиш

  Стрелец и Вага – никогаш не ви е здодевно заедно

  Стрелец и Скорпија – двајцата сте спремни на компромис

  Стрелец и Стрелец – неверојатна, ама непредлидлива комбинација

  Стрелец и Јарец – ако не си спремна на компромис, тешко ќе успеете

  Стрелец и Водолија – голема шанса за успех

  Стрелец и Риби – љубовта тешко се развива  Јарец

  Јарец и Овен – не толку добра комбинација

  Јарец и Бик – имате големо разбирање еден за друг

  Јарец и Близнаци – меѓу вас има огромни разлики

  Јарец и Рак – нема да му обрнуваш многу внимание

  Јарец и Лав – ти си заинтересирана, тој импулсивен

  Јарец и Девица – тешко ќе најдете заеднички јазик

  Јарец и Вага – голема поврзаност

  Јарец и Скорпија – успешна врска

  Јарец и Стрелец - Стрелецот не е спремен на компромис, па тешко ќе успеете

  Јарец и Јарец - не постои заедничко почитување

  Јарец и Водолија – ти сакаш да доминираш, тој сака да е слободен

  Јарец и Риби – најверојатно ќе те изневери  Водолија


  Водолија и Овен – подеми и падови

  Водолија и Бик – не сте идеална комбинација

  Водолија и Близнаци – многу изненадувања и промени

  Водолија и Рак – непредвидлива врска

  Водолија и Лав – имате различни погледи на љубовта

  Водолија и Девица – емотивно сте некомпатибилни

  Водолија и Вага – совршена комбинација

  Водолија и Скорпија – најчесто врската завршува со непријателство

  Водолија и Стрелец – голема шанса за успех

  Водолија и Јарец – тој сака да доминира, ти да бидеш слободна

  Водолија и Водолија – совршено сте компатибилни

  Водолија и Риби – не е лоша комбинација, ако сте подготвени за компромис  Риби

  Риби и Овен – различни сте како оган и вода

  Риби и Бик – многу среќни моменти заедно

  Риби и Близнаци – многу љубов, ама и многу проблеми

  Риби и Рак – двајцата ќе направите се за да бидете заедно

  Риби и Лав – разликите се привлекуваат

  Риби и Девица – љубов и стабилност

  Риби и Вага – повремена привлечност, без вистинка иднина

  Риби и Скорпија – можна е љубов на прв поглед

  Риби и Стрелец – љубовта тешко се развива

  Риби и Јарец – нема да ти е проблем да го изневериш

  Риби и Водолија – комбинација која бара компромиси

  Риби и Риби – исти доблести и мани – добра основа за врска
   
  На Jadran555 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Majli.15

  Majli.15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јануари 2013
  Пораки:
  407
  Допаѓања:
  237
  Пол:
  Женски
  Рак и Девица – емотивна врска :inlove: :)
   
 3. Veki4kaa

  Veki4kaa Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  5.080
  Допаѓања:
  17.258
  Пол:
  Женски
  Овен и Вага – огромна привлечност :inlove:
  точно точно, така е :!:
   
 4. WildCherry

  WildCherry Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2011
  Пораки:
  1.193
  Допаѓања:
  1.172
  Иксрено, ова нема врска ... :)
   
  На femina0 и hrcace им се допаѓа ова.
 5. Aschenputtel

  Aschenputtel Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2012
  Пораки:
  1.188
  Допаѓања:
  7.758
  Водолија и Вага – совршена комбинација- точно, јас сум и подзнак вага и се слагам со овој знак.

  Водолија и Скорпија – најчесто врската завршува со непријателство- колку е само точно. Не ги поднесувам болно љубоморните скорпии( машки)

  Водолија и Водолија – совршено сте компатибилни- па да. Со некој како мене најубаво би ми било.
   
 6. vlubena

  vlubena Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  767
  Допаѓања:
  627
  Водолија и Вага – совршена комбинација
  ова е точно, бидеќи јас и дечко ми премногу добро се служуваме не сме исто но и поради тоа заедно функционираме совршено бидеќи еден со друг се надополнуваме.
   
 7. Whitecloud95

  Whitecloud95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2013
  Пораки:
  235
  Допаѓања:
  381
  Пол:
  Женски
  За рак и риби, точно е! :)
   
 8. gentle.girl

  gentle.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2013
  Пораки:
  594
  Допаѓања:
  250
  Водолија и Водолија – совршено сте компатибилни waoo :inlove: :inlove: :*
   
 9. hrcace

  hrcace Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2012
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  160
  Ова нема врска навистина, ништо не е точно :)
   
 10. cheetah.girl

  cheetah.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2012
  Пораки:
  1.620
  Допаѓања:
  1.416
  Рак и Водолија – непредвидлива врска :?:
   
 11. babyblond

  babyblond Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2011
  Пораки:
  1.168
  Допаѓања:
  1.548
  Пол:
  Женски
  Бик и овен, одговараат, ама навистина некогаш ме гуши со неговата флегматичност и незаинтересираност, за дружба, авантура...
   
 12. MotherMonsterI

  MotherMonsterI Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2012
  Пораки:
  797
  Допаѓања:
  837
  Скорипија и Девица – Премногу слични, но премногу различни - Интересно :inlove:
   
 13. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.918
  Пол:
  Женски
  Полн погодок :tmi:
  Девица и Јарец – премногу си противречите за да најдете заеднички јазик
   
 14. rici.aaaaa

  rici.aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  3.403
  Водолија и Рак
  непредвидлива врска
  вопшто не би сум се согласила јас сум водолија тој е рак врската ни беше прекрасна... во ред брак има свои работи несогласности но во целост гледано е полна со нежност и разбирање [​IMG]сега некогаш и [​IMG]
   
 15. Srckata28

  Srckata28 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 јануари 2013
  Пораки:
  4.682
  Допаѓања:
  22.437
  Пол:
  Женски
  не е точно :^)
   
 16. xxAngelxx

  xxAngelxx Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2010
  Пораки:
  1.516
  Допаѓања:
  968
  Пол:
  Женски
  И јас се сложувам-дефинитивно!! :)
   
 17. Mermaid90

  Mermaid90 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2012
  Пораки:
  1.146
  Допаѓања:
  1.049
  Овен и Бик – ти си забавна, а бикот е премногу бавен за тебе

  Овен и Близнаци – активни сте и неуморни – супер комбинација

  па може да се каже,но сепак не важи секогаш ова!
   
 18. JenniferLove

  JenniferLove Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  184
  Допаѓања:
  71
  Риби и Стрелец – љубовта тешко се развива
  да се развиваше тешко, немаше 8 години заедно да бидеме :lol:
   
 19. GirlLove

  GirlLove Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  5.413
  Допаѓања:
  14.919
  Пол:
  Женски
  Јарец и Бик?
   
 20. JenniferLove

  JenniferLove Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  184
  Допаѓања:
  71
  Бик и Јарец – постои големо меѓусебно разбирање :)