1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Љубовна комбинација овен и шкорпија?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од kristi00, 8 април 2017.

 1. kristi00

  kristi00 Активен член

  Се зачлени на:
  21 септември 2016
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  11
  Пол:
  Женски
  Јас шкорпија, тој овен.
  Само со овој неможам на крај да излезам.Не сфаќам што треба да направам веќе и како да постапам.За секоја ситница сме се карале за се и сешто.Еве не само со него и тетка ми е овен и со неа не се поднесувам, додека на другарка родителите и се овен и шкорпија.
  Добро како успеале?Од сите знаци во хороскоп само со овој неможам да најдам заеднички јазик а премногу го сакам.Веќе една година не правиме муабет неможам да знам дали ме има заборавено, последниот пат многу лошо се скаравме, а неможам да го заборавам. Иако се трудам цел живот за тоа но залудно пак он и само он.
  -Некој да ми каже искуство за овен?
  -Што да направам за до освојам повторно или залудно е се?
  -Простуваат ли?
  -Забораваат ли?
  Не ми се верува дека би заборавиле личност што им значела, бар така мислам дека сум му значела иако и он ретко го покажуваше тоа ама кога се смиривме исто еднаш после долго време ми кажа дека знаел и убеден бил дека јас и он ќе бидеме пак заедно.
  -Мислите ли дека уште го мисли истото?
  Еве стварнп веќе незнам што да правам ...

  *Се извинувам ако темава е дупла, но мислам дека немаше вакво нешто.
   
 2. AnaKlarc

  AnaKlarc Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 август 2014
  Пораки:
  214
  Допаѓања:
  155
  Пол:
  Женски
  Другарка ми е овен и кога сака тешко заборава помина низ се три години ама остана со дечко и. Ама сето тоа зависи од каратерот на личноста овде астрологијата не помага могу. Ако не се согласувате подобро и не му се враќај ипак треба да минеш многу со таа личност а вие не можете да најдете заеднички јазик и решение. Знам дека овенот е огнен знак, имплусивен, нервозен итн. А на шкорпија довербата секогаш и е на прво место и кога еднаш вистински ќе се заљуби се посветува целосно на личноста која ја сака.
   
 3. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  4.993
  Допаѓања:
  102.591
  Пол:
  Женски
  За овен само ќе кажам дека кога сака, сака искрено верно и за цел живот. Но ако еднаш го повредиш, те бриши и готово засекогаш. Не простува и не заборава ништо и никогаш
   
  На m.i.g, jasbi, Mari* и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. flowersss

  flowersss Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  167
  Допаѓања:
  109
  Пол:
  Женски
  Јас сум овен во хороскоп и совршено се совпагам со шкорпии ги обожавам инаку кога сакаме сакаме со срце забораваме само кога ке не заборават верувам дека ке ви успее само остави го не го напнуј да олади малку и ке ти се врати позз
   
 5. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  4.151
  Допаѓања:
  32.579
  Пол:
  Женски
  :bow: Комши секоја чест
   
  На ♡BuBaLe♡ му/ѝ се допаѓа ова.
 6. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  20.381
  Допаѓања:
  133.656
  Пол:
  Женски
  Јас имам другарка овен и татко ми е овен.
  Од машка перспектива овенот лабави многу, нежен е и не сака кавги. Тој чак ги избегнува. Овенот не сака глупи луѓе и кога ќе сретне такви бега од нив инаку добри луѓе се многу.
  Од женска перспектива другарка ми пак не сака кога некој е напорен.
  Јас мислам дека ти премногу си стегната,а овенот е полабав тип и тука е таа страшна замерка. Шкорпијата сака да има контрола над работите,а овен само иницијатива дава.
  Не си одговарате воопшто, нема улога хороскопот само едноставно на шкорпијата јазикот и е побрз од паметот,а овенот прее ќе размисли па ќе каже. Многу се внимателни ама и одлучни,овните се многу паметни луѓе.
   
 7. jasbi

  jasbi Популарен член

  Се зачлени на:
  16 септември 2016
  Пораки:
  897
  Допаѓања:
  7.197
  Пол:
  Женски
  Овните кога сакаат сакаат,не ги интересира животот на другите.прекрасни родители,не забораваат датуми и настани.Бурно реагираат на неправда,мн тврдоглави.Лично искуство(се наидував на овнови и лавови ) јас сум рак па некако функционираме супер.Оган и вода би требало да е ок комбинација
   
 8. kristi00

  kristi00 Активен член

  Се зачлени на:
  21 септември 2016
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  11
  Пол:
  Женски
  скроз се пронајдов во делот што го кажа дека на шкорпијата јазикот и побрз од мозокот.Другарка стално ме кара за тоа и никогаш не се контролирам што зборам.
   
 9. m.i.g

  m.i.g Популарен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2012
  Пораки:
  1.060
  Допаѓања:
  5.683
  Пол:
  Женски
  Овен и шкорпија ти се најлоша комбинација за врска.АМА ако се сакате искрено,ќе ви биди најубаво (јас сум овен,а мм е шкорпија)
   
 10. orevka

  orevka Популарен член

  Се зачлени на:
  17 август 2016
  Пораки:
  1.324
  Допаѓања:
  5.371
  Пол:
  Женски
  Според мене хороскопскиот знак не влијае многу се е до карактерот на човекот и како ги прифаќаш неговите мании.
  Точно кажале феминките ако се сакате нема да ви пречи ништо.Имам другарка овен и ств тешко се справувам али наоѓаме заеднички цели со разговор сакат по нивно се да биде и мн се тврдоглави.
  Ќе ти дадам пример дека не е битен знакот јас и дечкоми сме во хороскоп бик и јарец комбинација убиство кој и да не праша.И ние како вас бевме првите 8-9 месеци се он е во право се он он али со труд и инает се иде до крај сега се е океј и е мн убаво.
   
 11. A.n.g.e.l.a.V

  A.n.g.e.l.a.V Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2012
  Пораки:
  802
  Допаѓања:
  2.384
  Пол:
  Женски
  Јас сум шкорпија, и излегував со овен. Бевме премногу слични, и премногу различни за да ни успее. Но, сепак ако се сакате искрено, верувам дека ќе најдете заеднички јазик да останете заедно.
   
 12. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.463
  Допаѓања:
  7.821
  Пол:
  Женски
  А нели пред да излезете гледате дали ви оди муабетот, т.е. тој прв ви пишува па така некое време, па после вие смислувате теми да видите дали имате нешто заедничко, како дечкото гледа на работите и сл. за да знаете дали да излезете или не.
  Ете нека не е хороскопот, но се околу него се врти. Што барам да излегувам со некој што ми е убав само физички, ако не знае да склопи една реченица или има некое глупаво размислување. До сега по тоа сум се водела па сум била во долги врски со Шкорпии. Ракови не можам да поднесам за врска.
  Со Близнак никогаш не ми одел муабет, со Девица можам само другарка да бидам.
  Очигледно запримети ти дека различно размислувате. Шкорпиите се емотивни, мистериозни, некои се дволични, а некои не си стојат на зборот.
   
 13. kristi00

  kristi00 Активен член

  Се зачлени на:
  21 септември 2016
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  11
  Пол:
  Женски
  Не е баш како што мислиш ти сме се запознале преку нет.Со него се знам уште од детство во исто друштво бевме, уште од 6то одделение неможам да се спасам од ова, па сега види ти....А да, сега сум прва факс што значи скоро цел живот се знаеме :))) И можам да кажам колку што јас него го познавам, потврдувам дека е чист овен премногу му влијае знакот.Знам дека некогаш нема тоа врска со карактерот на човекот, затоа што имам и другар овен али он си е прича за себе премногу е добар и воопшто не личи на овен, додека овој е во буквална смисла таков.
   
 14. A.n.g.e.l.a.V

  A.n.g.e.l.a.V Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2012
  Пораки:
  802
  Допаѓања:
  2.384
  Пол:
  Женски
  Па има влијание и подзнакот, некогаш и повеќе од хороскопскиот знак. На пример ја сум шкорпија знак и подзнак, и се и арно и лошо од шкорпијата во мене е.
   
 15. kristi00

  kristi00 Активен член

  Се зачлени на:
  21 септември 2016
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  11
  Пол:
  Женски
  Додека вие со труд и инает сте останале заедно, ние со труд и инает си се повредуваме, тоа и си го имаме признаено.И сега се што прави од психа мислам дека пак го прави од инат, иако може веќе да ме заборавил затоа што една година не правиме муабет.
   
 16. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.463
  Допаѓања:
  7.821
  Пол:
  Женски
  Па подобро е тогаш секој по свој пат... тешко е да се игнорира некој што го знаеш цел живот, но ако тој е неправреден кон тебе не си ти должна да го трпиш со такво однесување.
  Јас познавам неколку Шкорпии. Едниот е Лав, а другиот Стрелец во подзнак и нема шанси да се вратат на бивша. Дупла Шкорпија се враќала кај мене после 2 месеци 3, после 6. Зависи и од карактер тоа и каков впечаток оставаш. Пробај уште еднаш ако го сакаш многу, седнете разговарајте.
   
 17. flowersss

  flowersss Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  167
  Допаѓања:
  109
  Пол:
  Женски
  Што мислите за женско овен и маж риба ???
   
 18. fairy88

  fairy88 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 август 2010
  Пораки:
  1.438
  Допаѓања:
  6.944
  Нема врска хороскопскиот знак само има и подзнакот влијание.Мм е овен,а јас сум бик. Исто неподнослива комбинација.Тотално спротивни карактери.Ама еве 12 година ја тераме заедно.
  Тој е подзнак бик, па и тоа можеби влијае некако и наоѓаме заеднички јазик.
  Чисто за споредба и сестра ми е овен,ама со неа немам воопшто заеднички јазик.Секој разговор завршува со кавга и воопшто не сме биле блиски ниту како мали,ниту пак сега.
   
  На orevka му/ѝ се допаѓа ова.
 19. orevka

  orevka Популарен член

  Се зачлени на:
  17 август 2016
  Пораки:
  1.324
  Допаѓања:
  5.371
  Пол:
  Женски
  Да и ние се повредувавме многу со тој инает и се каравме и бевме како маче и куче али после сето тоа сфативме дека треба да престанат сите тие кавги и инает не сме веќе мали деца на крај се гушкавме плачевме за до ден денес да сме си во мир и хармонија викат секој почеток е тежок и да така е во право биле тие што кажале.
  Чим една година веќе немате никаков контакт незнам зашто мила се нервираш и се трудиш за некој што ич не му е грижа.Не е ни прв ни последен дај боже да си најдеш момче кое има разбирање за се и со одлична комуникација што треба да ја има во една врска.
  Дали до сега те побарал на некој начин?
   
 20. kristi00

  kristi00 Активен член

  Се зачлени на:
  21 септември 2016
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  11
  Пол:
  Женски
  Па веќе една година воопшто не ме побарал, а пред тоа обавезно наоѓаше време и за мене и за после и со други да се види али како и да е издвојуваше и време за мене колку и да има обрвски за школо колку и да беше договорен , дали пред да иде или после тоа обавезно се гледавме па макар и на пола саат, а сега го нема...Така и порано знам во осмо се имавме исто вака скарано и година-две не зборевме воопшто и во трета година пак ми се јави да ме види, па сега сум со тој надеж дека може пак да ми се јави несакам јас да му досаѓам и секогаш да бидам таа што простува иако сметам дека се за глупости се караме.