1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Љубовни проблеми околу ноќните излегувања

Дискусија во 'Врски' започната од girl.23, 16 ноември 2011.

  1. girl.23

    girl.23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    2.129
    Допаѓања:
    1.799
    Проблемов го пишувам поттикната од другарка.
    (Кој го имав и јас кога бев во врска :lol: )

    Се жали дека секогаш кога дечко и излегува сам со другари, постојано се во ново (секој викенд ново) женско друштво, дечко и кога ќе се поднапие е преблизок со девојки (им се удвара, игра со нив, ги чести постојано), дома ги носи тој со колата, фб е преполн со нови слики.....итн....
    Разговорот никако не им помогнува, секое излегување за него е иста шема.

    Дали сте имале вакви искуства и што би правеле вие? :)

    На темава нека се пишуваат и сите останати љубовни проблеми околу ноќните излегувања. ;)
     
  2. OzzyAngel

    OzzyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2010
    Пораки:
    1.884
    Допаѓања:
    1.223
    Хах! Не би трпела некој таков во никој случај! Да носи дома девојки во кола, да им се удвара, и сигурно- мува со нив! Па онда нека не влегува во врска кога сака такви ствари, се знае дека кога некој стапува во врска треба да стави крај на таков вид излегувања... Во ред е да се гледа и да излегува со другари, но ова што го раскажа ти е типично однесување на момак со статус сингл кој воопшто не ја почитува ниту пак мисли на својата девојка.
     
    На Divinebutterfly и aleks54 им се допаѓа ова.
  3. calliope

    calliope Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    15.989
    Пол:
    Женски
    Не помага разговор?
    Ок. Тогаш кравја лепешка врз хаубата додека е паркиран во центар, нож во гумите и рицинусово масло во пијачката може ке го смират фраерот.

    Сериозно. Мајка ми го има направено тоа со рицинусовото масло и после типов го стегнал пролив на сред денс со цурици, па му течело по нозе. Грозно е, ама после не му текнало да излезе во дискотека.
     
    На DAngel, Aleks96, Sunshine88 и 4 други им се допаѓа ова.
  4. thinkerbell

    thinkerbell Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    1.834
    Допаѓања:
    11.102
    Пол:
    Женски
    Се согласувам со Ози. Дечкото не ја почитува другарка ти. Сфаќам да има женски во друштвото, дечко ми има другарки и излегуваат некогаш, ама со нив е израснат и ги гледа како сестри.
    А овој се знае една вечер со нив и ги части, ги таксира по дома, ИМ СЕ УДВАРА?
    Па јас незнам зошто другарка ти ситуацијава ја нарекува врска. Кога очигледно дечкото се смета за сингл.
     
    На Divinebutterfly и Trendafilka им се допаѓа ова.
  5. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Ами таа излегува некогаш со него? Или ја има за „она“ и таа си умислила во глава дека е во врска? :?:

    Мене овде не ми се дефинира врска никако, тој си ја има ко златна рипка, а наваму натаму се чмае со други, па и слеп би видел дека типов не ја ферма ни два посто |( ! Е богами треба малце да се подзамисли другарка ти, машко друштво понекогаш им е потребно на дечковците, ама секоја вечер сам со ново женско друштво и таа сеуште си го нарекува дечко, е не бива!
     
    На Noemi му/ѝ се допаѓа ова.
  6. girl.23

    girl.23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    2.129
    Допаѓања:
    1.799
    Кога излегуваат заедно тој е `малку` поприбран.

    Иначе има во друштвото синг другари, па баш тие во друштвото им носат нови девојки.

    Најголемиот проблем е што околината (тој, другарите и некои девојки) го оправдува неговото однесување, наводно дека е нормално, дека додека не ја изневерува што сака нека прави навечер...итн... :fubar:

    Јас и другите другарки не го подржуваме тоа, па затоа решив да го напишам проблемот овде (со знаење од другарката, секако). :)
     
  7. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.315
    Пол:
    Женски
    Ти ако имаш 24, тогаш и другарка ти е приближно на таа возраст, и срамота е да поставувате вакви прашања големи сте, зар не сфаќа другарка ти дека тоа со "дечко и" не е врска, тоа е недефиниран однос. И извини ама за да му дозволи такво однесување она треба да е смотана зашто дечкото е повеќе од очигледно дека не ја почитува ниту ја сака. Нека не си го губи времето со такви, да не мисли дека е последно машко на планетава.
     
  8. green.eyes

    green.eyes Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    2.871
    Допаѓања:
    31.228
    Пол:
    Женски
    И сигурно ова „малку“ поприбран воопшто не ни постои, барем таков впечаток имам од она што го напиша досега..... :|
    Совет до другарка ти-под итно нека ја заврши врската. Нема што да се малтретира со некој таков човек, кој фактички воопшто не ни смета дека има девојка и дека треба да ја истретира како таква. Нека се отараси од него што е можно побрзо, додека (не дај Боже) не заглавила емотивно во оваа таканаречена врска. Со него очигледно нема разбирање, штом со муабет не се решава проблемот, и не пројавува никаква волја или интерес нешто да промени во врска со тоа-клоцата во г`з, и чао пријатно.
     
  9. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    Тогаш кравја лепешка врз хаубата додека е паркиран во центар, нож во гумите и рицинусово масло во пијачката може ке го смират фраерот. :D :lol: ме насмеа :rofl:
    верувај дека типот штом е ваков сега, нема никогаш да се смени-зенкар е зенкар :fubar:
    и другарка ти нека се дистанцира од него, оти со ваков ниту врска, ниту нешто посериозно мозе да има
     
  10. innamylove

    innamylove Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 август 2011
    Пораки:
    379
    Допаѓања:
    226
    јас не би била со ваква особа нокогаш....значи секоја девојка заслужува да биде почитувана и сакана како што доликува од спротивниот пол....а овај дечко очигледно е дека нему е стало до тебе и нема никаква намера сериозна со тебе освен забава.....најдобро ке ти биде да го пуштиш него и да си најдеш некој кој те заслужува.....и не се секирај ако си сама повеќе време тој што треба да биди за тебе сам ке си дојди :)
     
  11. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    Ваљда имаат отворена врска да секој прави што сака. Не значи дека ако испие некоја чаша алкохол сите девојки се негови 8) .
    Детето е неиживеано
     
  12. girl.23

    girl.23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    2.129
    Допаѓања:
    1.799
    Затоа и проблемов го поставив овде. Верувајте не е секогаш лесно на другарка да и` кажиш да го откачи дечкото, дека не ја заслужува.
    Не знаеш како ќе те сфати, поготово ако е затрескана во него.
    Јас и другите другарки не ги оправдуваме неговите постапки и и` кажуваме дека премногу му дозволува.
    Сепак, еве и самата ќе ги чита вашите постови, за да види и друго мислење. ;)
     
  13. PParaskeva

    PParaskeva Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2011
    Пораки:
    191
    Допаѓања:
    259
    Абе затова не треба да се има работа со деца................................... това је ништо друго неиживеаност, ама кој да разбере. Кој што сака нека рече ама проблемот је што самата другаркати си го прави това........... интересни се бунтовни и опасни момци и да си докажува самата на себе дека само нејзе ја сака пошто нели постојано и се враќа....................... ако не и дојде памет што поскоро све полошо и полошо ке станува
     
  14. JingYang

    JingYang Активен член

    Се зачлени на:
    14 ноември 2011
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    12
    A kolku vreme se vo vakva "vrska"?
    Od iskustvo kazuvam a i pogore imaat napisano. Zenkar si e zenkar. Vo mojot slucaj bivsiot bese nesto slicno kako ovoj i strasno me nervirase. Mu kazav deka mi preci i prestana da iskaca. Fala mu mnogu sto me ispostuva povke od godina ipol ama taa neiziveanost pak si izleze na videlina. Zatoa neka go otkaci dodeka ne i kasno ko na mene. Zatoa prasav kolku vreme se zaedno?
    [mod-kirilica:johueroy][/mod-kirilica:johueroy]
     
  15. girl.23

    girl.23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    2.129
    Допаѓања:
    1.799
    Во врска се година ипол, си идат по дома, тој е многу пријатен и воспитан дечко. Кога го запознавме и` рековме дека дечково многу вреди, среќна е кај го нашла.
    Навистина таков е. Ама денски!
    Но, ете си имал мрачна/скриена страна. :lol:
    Не е за смеење :$ , ама дечково навечер се преобразува во друг човек.
    Пред се` кога ќе се поднапие станува навистина друг човек. (алкохолот така му делува? :?: )
    Многупати навечер сме го гледале и ни било незгодно и жал да и` пренесиме на другарката како се однесува (иако таа самата си знаеше).
    Затоа, што девојчево е премногу емотивно. :!:
    Но, на крај секој ден почнавме да и` `трубиме` дека НЕ ја заслужува.
    Никој не и` гарантира дека отпосле забавите не оди со тие девојки да ја изневерува. :tmi:

    Да се надоврзам на ова - на вечерно излегување, во диско, гледам каде дечкото ја изневерува тогашната ми најдобра колешка од на факултет. Таа секој ден зборуваше од убаво поубаво за него, беше затрескана во него. И не знаев дали да и` кажам. Како да и` кажам. Многу незгодна ситуација.
    За среќа по неколку дена самиот тој и` раскинал, ама јас никогаш отпосле не и кажав за неверството. Не сакав да страда. (Можеби згрешив, не знам.... :?: )
     
  16. creshicka

    creshicka Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    2.152
    Допаѓања:
    5.709
    Пол:
    Женски
    Аууу јас ваков не би трпела. Фала богу што го немам тој проблем, уште тоа ми фали. |( Инаку мислам дека на другарка ти дечко и не ја сака доволно штом секој викенд излегува само со другари. Да не има нешто што не треба таа да знае па не излегува со неа, или досадно му е со неа за излегување. Чекај да погодам, тој е некое 20 годишно неиживеано теле така?
     
  17. daddys.princess

    daddys.princess Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2011
    Пораки:
    988
    Допаѓања:
    318
    он не сака да искачам ја сама нигде,па затоа нема ни тој,или заедно или ни еден ни друг :) ,а он штом почнал да шета и да прави така нема назад :)
     
  18. crnamacka01

    crnamacka01 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2011
    Пораки:
    262
    Допаѓања:
    25
    не мора да значи дека секој женкар е женкар...јас би стоела на тоа дека за секој женкар има девојка што ќе го смени,,,и мојов така правеше такси им беше на девојките хехех,кога ке сретневме некоја се гушкаа и така седеа гушнати..итн...тоа беше првите три месеци од врската додека не го знаев неговото друштво,кои се во друштвото а кои не...кога сфатив како стојат работите...му одржав една добра лекција,имаше расправии,со еден збор револуција хехех.па сфати што треба да прави а што не.дека не смее да ги носи дома,не смее да излегува со женско друштво(освен некоја акое на некој негов другар,па се вклучи во друштвото)и не смее да се гушка со девојките,како што правеше...
     
  19. BBojana

    BBojana Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 септември 2010
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    5
    Како му одржа лекција објасни ми те молам :) Мојот само чека нешто да се закараме и одма ке му ја дувне со другарите и после јас сум била лута и љубоморна..... смачено ми е више секој ден се караме за тоа, место не го држи дома- он бил у тие години коа требало да шета а не да седи затворен дома... и што треба да правам јас? како полицаец се осекјам... дајте кажете што да правам, како да го вратам во нормала??
     
  20. maca-23

    maca-23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    238
    Допаѓања:
    179
    не знам сите машки изгледа се такви уживаат сами да излегуваат поседно за викенди