1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Љубовта и хороскопските знаци

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од rici.aaaaa, 15 март 2013.

 1. rici.aaaaa

  rici.aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  3.401
  Секој од нас љуби поинаку, заведува на свој начин, привлекува...Ама, гоооолемо влијание на сe ова имаат хороскопските знаци.

  Овен
  Девојките родени во знакот на Овен знаат да сакаат, ама кога ќе заврши љубовта, за тоа е секогаш "виновно" момчето, посебно ако им се вовлекло под кожа и не можат да го заборават. Утеха бараат во пријателите и најблиските, некој пред кого ќе можат да си ја отворат душата и кој ќе ги слуша внимателно. Сите Овни сакаат веднаш да си го решат љубовниот проблем кој ги мачи. А ако не успеат за неколку дена, ќе го преболат момчето со нова симпатија (потенцијална љубов).

  Бик
  Овие девојки многу тешко се отвораат пред момчето што им се допаѓа, но кога Бикот еднаш ќе му кажат што чувствуваат, тогаш тоа ќе му го повторуваат постојано, за да си знае. Не се заљубуваат лесно, на повеќето момци прво им ги бараат маните на доблестите. Лесно се ранливи, посебно ако се силно заљубени. Тагуваат долго по загубената љубов. Заведуваат со храна, подароци и допири.

  Близнаци
  Девојките родени во знакот на Близнаци многу често знаат околу себе да кренат ѕид со кој се штитат од момчињата за кои не се сигурни дали ќе остаат покрај нив или ќе ги повредат. Ако почувствуваат љубовна болка, им треба многу време да го заборават момчето заради кое страдаат. Заводливи се, шармантни и со отворена тактика за освојување му приоѓаат на момчето што им се допаѓа. Кога ќе се заљубат вистински, ништо не може да им застане на патот до нивниот љубовен "плен".

  Рак
  Девојките Ракови знаат да сакаат со целото срце, ама знаат и како да ја потиснат болката заради загубената љубов. Постојано насмеани и ведри, овие девојки заведуваат со позитивната енергија и насмевката, а ниедно момче не може да му одолее на тоа. Постојано се во потрага по љубов, не знаат и не сакаат да бидат сингл во ниту еден момент од животот. Љубовните маки им го нарушуваат мирот, ама кај Раковите, за среќа, траат кратко.

  Лав
  Девојките Лавови се силни и доминантни, дури и во љубовта. Секогаш знаат што (кого) сакаат и лесно им е да го добијат тоа со својот заводлив поглед и слаткоречивост. Не се откажуваат додека момчето на коешто мислат не е нивно! Но, тие се и многу нежни и ранливи, па кога момчето ќе ги повреди, им треба време да закрепнат. Кога страдаат заради љубовта, тоа го знаат сите, без разлика дали им се блиски или се сретнуваат прв пат.

  Девица
  За девојките Девици можеби сте слушнале дека се безчуствителни, но тие не можат да живеат без љубов. Сакаат момчето да е тоа што ќе ги заведе, самите скоро никогаш не се решаваат на таков чекор. Кога страдаат за љубовта, тоа го прават многу, многу тивко, болката ја чуваат во себе, па затоа сите мислат дека се силни. Овие девојки не сакаат никој да ги сожалува. А кога љубат, тоа го прават со целото свое срце.

  Вага
  Девојките Ваги се вистински тактичари, дури и кога е љубовта во прашање. Два пати мерат пред да пресечат. Не се впуштаат лесно во љубовни авантури, ниту пак лесно се откажуваат од љубовта. Ако некој постојано им подарува цвеќе или ситници, Вагите ќе бидат вечно насмеани, среќни и заљубени. Тие не сакаат никакви љубовни совети, ниту тешење. Само самите можат да си помогнат кога ќе останат без момчето што го сакаат. Кога ги мачи љубовна болка, најдобар пријател им се колачите.

  Скорпија
  Скорпиите се најверојатно најзаводливот знак во хороскопот. Сакаат да сакаат и да бидат сакани. Кога ќе се заљубат, забораваат на се освен на момчето. Кога ќе останат сами, ако е момчето тоа што ја прекинало врската, можат и со месеци да тагуват и да не излегуваат од дома. Не сакаат љубовните маки или среќа да ги делат со другите, туку доживувањата љубоморно си ги чуваат за себе.

  Стрелец
  Девојките Стрелци знаат како да стрелаат директно во машкото срце и да го уловат момчето што им се допаѓа. Ако не успеат во тоа, тогаш си бараат нова цел. Кога се заљубени, се околу нив е розово. Кога се повредени, се затвораат во својот свет на албуми со фотогафии и спомени за да си ја намалат болката. Сакаат да подаруваат, да се бакнуваат и да се гушкаат, така ја покажуваат својата заљубеност.

  Јарец
  Девојките родени во знакот на Јарец се многу чувствителни, па мал погрешен збор од момчето може да ги повреди. Кога се заљубени, мислите им се постојано кој момчето кое е предмет на нивното обожавање. Во главата си правт еден куп филмови и сценарија, замислуваат средби и разговори. Кога ќе раскинат со момчето, им треба долго, долго време за да го преболат.

  Водолија
  Иако не делуваат така, Водолиите може да чуствуваат толку голема љубовна болка, што на моменти не знаат што е реалност, а што нивна фантазија. Овие девојки најчесто страдаат сами, во тишина. Но, кога се заљубени, праваат и даваат сe за момчето кое им го разубавува денот. Сакаат да се галат, дури и премногу, а тоа понекогаш им пречи на момчињата.

  Риби
  Девојките Риби не се лесно заљубливи. Тие повеќе ја сакаат љубовта, отколку момчето со кое се во врска. Не се романтични, не паѓаат на подароци и шарм. Ама, ако тој ги повреди, првата работа на која помислуваат е како да му се одмаздат на момчето. Оваа желба, за среќа, им проаѓа брзо, посебно ако додека го коваат планот, запознаат друг тип што ќе им го насочи паметот кон љубов - нивната причина за постоење.
   
 2. psychic

  psychic Популарен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2012
  Пораки:
  2.360
  Допаѓања:
  1.252
  Пол:
  Женски
  даа...баш ракчето се заљуби :inlove:
   
  На rici.aaaaa му/ѝ се допаѓа ова.
 3. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.777
  Допаѓања:
  25.456
  Пол:
  Женски
  Рак
  Девојките Ракови знаат да сакаат со целото срце, ама знаат и како да ја потиснат болката заради загубената љубов. Постојано насмеани и ведри, овие девојки заведуваат со позитивната енергија и насмевката, а ниедно момче не може да му одолее на тоа. Постојано се во потрага по љубов, не знаат и не сакаат да бидат сингл во ниту еден момент од животот. Љубовните маки им го нарушуваат мирот, ама кај Раковите, за среќа, траат кратко.

  Точно е. :D
   
  На rici.aaaaa му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  736
  Пол:
  Женски
  Близнаци
  Девојките родени во знакот на Близнаци многу често знаат околу себе да кренат ѕид со кој се штитат од момчињата за кои не се сигурни дали ќе остаат покрај нив или ќе ги повредат. Ако почувствуваат љубовна болка, им треба многу време да го заборават момчето заради кое страдаат. Заводливи се, шармантни и со отворена тактика за освојување му приоѓаат на момчето што им се допаѓа. Кога ќе се заљубат вистински, ништо не може да им застане на патот до нивниот љубовен "плен".
  А јас ова не сум го знаела :D
   
 5. sadangel

  sadangel Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  983
  Допаѓања:
  780
  Точно! Посебно болдираното... :)
   
 6. Gaga93

  Gaga93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  16
  Пол:
  Женски
  Скорпија
  Скорпиите се најверојатно најзаводливот знак во хороскопот. Сакаат да сакаат и да бидат сакани. Кога ќе се заљубат, забораваат на се освен на момчето. Кога ќе останат сами, ако е момчето тоа што ја прекинало врската, можат и со месеци да тагуват и да не излегуваат од дома. Не сакаат љубовните маки или среќа да ги делат со другите, туку доживувањата љубоморно си ги чуваат за себе.


  Така е навистина...
  Кога ке се заљубат забораваатна се освен на момчето хехе :)))
   
 7. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.340
  Вага
  Девојките Ваги се вистински тактичари, дури и кога е љубовта во прашање. Два пати мерат пред да пресечат. Не се впуштаат лесно во љубовни авантури, ниту пак лесно се откажуваат од љубовта. Ако некој постојано им подарува цвеќе или ситници, Вагите ќе бидат вечно насмеани, среќни и заљубени. Тие не сакаат никакви љубовни совети, ниту тешење. Само самите можат да си помогнат кога ќе останат без момчето што го сакаат. Кога ги мачи љубовна болка, најдобар пријател им се колачите.

  Така е ,освен за колачите :lol:
   
 8. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.007
  Пол:
  Женски
  Јарец, дааа :inlove: си мислам секогаш на мојот soldier
   
 9. Angel4eeee

  Angel4eeee Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2013
  Пораки:
  529
  Допаѓања:
  336
  Пол:
  Женски
  Девица
  За девојките Девици можеби сте слушнале дека се безчуствителни, но тие не можат да живеат без љубов. Сакаат момчето да е тоа што ќе ги заведе, самите скоро никогаш не се решаваат на таков чекор. Кога страдаат за љубовта, тоа го прават многу, многу тивко, болката ја чуваат во себе, па затоа сите мислат дека се силни. Овие девојки не сакаат никој да ги сожалува. А кога љубат, тоа го прават со целото свое срце.
  Се е точно ама се :tmi:
   
 10. Lovy1

  Lovy1 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2013
  Пораки:
  1.081
  Допаѓања:
  818
  Пол:
  Женски
  Водолија
  Иако не делуваат така, Водолиите може да чуствуваат толку голема љубовна болка, што на моменти не знаат што е реалност, а што нивна фантазија. Овие девојки најчесто страдаат сами, во тишина. Но, кога се заљубени, праваат и даваат сe за момчето кое им го разубавува денот. Сакаат да се галат, дури и премногу, а тоа понекогаш им пречи на момчињата.

  Така е :)
   
 11. girl.heart

  girl.heart Активен член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2013
  Пораки:
  103
  Допаѓања:
  4
  Девица
  За девојките Девици можеби сте слушнале дека се безчуствителни, но тие не можат да живеат без љубов. Сакаат момчето да е тоа што ќе ги заведе, самите скоро никогаш не се решаваат на таков чекор. Кога страдаат за љубовта, тоа го прават многу, многу тивко, болката ја чуваат во себе, па затоа сите мислат дека се силни. Овие девојки не сакаат никој да ги сожалува. А кога љубат, тоа го прават со целото свое срце.

  Точно :)
   
 12. ColoursOfTheRainbow

  ColoursOfTheRainbow Популарен член

  Се зачлени на:
  23 март 2012
  Пораки:
  1.187
  Допаѓања:
  2.410
  Пол:
  Женски
  Бик
  Овие девојки многу тешко се отвораат пред момчето што им се допаѓа, но кога Бикот еднаш ќе му кажат што чувствуваат, тогаш тоа ќе му го повторуваат постојано, за да си знае. Не се заљубуваат лесно, на повеќето момци прво им ги бараат маните на доблестите. Лесно се ранливи, посебно ако се силно заљубени. Тагуваат долго по загубената љубов. Заведуваат со храна, подароци и допири.
  Точнооо :)
   
 13. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.525
  Допаѓања:
  4.175
  Пол:
  Женски
  Вага
  Девојките Ваги се вистински тактичари, дури и кога е љубовта во прашање. Два пати мерат пред да пресечат. Не се впуштаат лесно во љубовни авантури, ниту пак лесно се откажуваат од љубовта. Ако некој постојано им подарува цвеќе или ситници, Вагите ќе бидат вечно насмеани, среќни и заљубени. Тие не сакаат никакви љубовни совети, ниту тешење. Само самите можат да си помогнат кога ќе останат без момчето што го сакаат. Кога ги мачи љубовна болка, најдобар пријател им се колачите.

  така е
   
 14. mil4ence

  mil4ence Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  173
  Точно, многу лесно поминувам ако ми е „скршено“ срцето. Ќе плачам пет минути и си престанувам и мислам позитивно. :)
   
 15. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.339
  Допаѓања:
  8.463
  Девица
  За девојките Девици можеби сте слушнале дека се безчуствителни, но тие не можат да живеат без љубов. Сакаат момчето да е тоа што ќе ги заведе, самите скоро никогаш не се решаваат на таков чекор. Кога страдаат за љубовта, тоа го прават многу, многу тивко, болката ја чуваат во себе, па затоа сите мислат дека се силни. Овие девојки не сакаат никој да ги сожалува. А кога љубат, тоа го прават со целото свое срце.

  Многу точно! :lol: :$