1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Љубов (Aşk Yeniden) [Канал 5]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Eoo, 10 декември 2016.

 1. Eoo

  Eoo Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2015
  Пораки:
  166
  Допаѓања:
  198
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  Зејнеп е млада девојка, која среќно живее со својот татко и својата тетка. Кога ќе ја пронајде својата прва љубов, без многу размислување и без да го послуша својот татко, ќе замине со саканиот во Америка. Но, нејзиниот живот се менува кога дознава дека е бремена. Нејзиниот дечко не сака да ја прифати одговорноста на иден татко и затоа ја напушта Зејнеп. Зејнеп се породува таму и нема никаква намера да се откаже од бебето. Сфаќа дека е сама и самохрана мајка, која не може истовремено да го чува бебето и да работи. Немајќи избор на другата страна на светот, Зејнеп покајнички решава да се врати во Истанбул.
  Од друга страна, се запознаваме со Фатих, млад и убав дечко, кој доаѓа од позната и богата фамилија од Турција. Бегајќи од традиционалните начела и правила, од животот кој не му дава слобода и од свршеницата која му е одбрана од семејството, тој решил да замине во Америка и таму да си ја проба среќата, далеку од сите.
  Но, и Фатих во големата земја, доживува љубовно разочарување. Напуштен е од својата тамошна љубов и разочаран, решава да се врати назад во родната земја. И така овие двајца млади и енергични луѓе, разочарани од љубовта и судбината ја започнуваат својата нова романтична приказна. Фатих и Зејнеп доаѓаат од различни социјални класи, но кога ќе се запознаат на истиот лет од Америка за Истанбул, тоа нема да значи ништо.

  [​IMG]  Двајцата склучуваат меѓусебен договор кој ќе навести низа хумористични случувања, низа романтични моменти и низа семејни сплетки. Се договараат да глумат брачен пар кога ќе стигнат во Истанбул. На тој начин, Зејнеп би можела да објасни пред својот татко чие е бебето, а пак Фатих би ја одбегнал женачката со Ирем, наметната од неговото семејство. Играта која започна спонтатно ќе премине во нешто големо и моќно, нешто што се вика "љубов".  [​IMG]  Глумејќи сопружници, Фатих и Зејнеп ќе се вљубат еден во друг, а пак нивните семејства со чудење ќе ја дочекаат веста за нивниот брак. Ќе може ли богатото семејство да ја прифати Зејнеп за снаа? Ќе може ли нејзиниот татко да и прости за предавството и бегството? Што ќе се случи кога сите ќе ја дознаат вистината за Зејнеп и Фатих?

  Улоги : Özge Özpirinçci (Зејнеп), Buğra Gülsoy (Фатих), Tamer Levent (Шевкет), Tülin Oral (Ѓулшум), Lale Başar (Мукадес), Nilay Deniz (Селин) и др.

  Извор: Тв Пакет
   
  На Yassie96, eutixismena и Beautiful_girl.. им се допаѓа ова.
 2. Veki4kaa

  Veki4kaa Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  5.072
  Допаѓања:
  17.213
  Пол:
  Женски
  Дали филмот има среќна приказна и дали ќе заврши убаво? Се надевам не е како другите турски серии со убиства и замки.
   
 3. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  935
  Допаѓања:
  573
  Пол:
  Женски
  Ima sreken kraj.Konecno nesto bez placenje i ubistva
   
  На Veki4kaa му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Elissa

  Elissa Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2014
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  22.551
  Пол:
  Женски
  Многу ми се допаѓа серијата, одамна не сум гледала турска серија ама оваа ќе ја гледам кога ќе имам време. Две епизоди изгледав и баш се изнасмеав. Сега и овие малите што ги венчаа ми е врв :lol::lol:
   
 5. BI-44

  BI-44 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 декември 2011
  Пораки:
  974
  Допаѓања:
  484
  Добра серија само што не можам да ја гледам редовно зошто се во исто време со “Парампарче“
   
 6. L.i.n.a.a

  L.i.n.a.a Популарен член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2013
  Пораки:
  1.598
  Допаѓања:
  2.689
  Пол:
  Женски
  Ја гледа некој? Што ќе се случува понатака?
   
 7. Cinderella12

  Cinderella12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2014
  Пораки:
  77
  Допаѓања:
  107
  Ke se zasakaat mnogu , no ke se razdelat poradi spletki toj ke zivee sam a taa so nejzinite mislam bese i ke se mislat i dvajcata malee mnogu se greh da gi gleda covek vaka ama ke se smirat i serijava e so srejken kraj da znaete
   
  На Love...music и L.i.n.a.a им се допаѓа ова.
 8. Samomarija.056

  Samomarija.056 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 декември 2016
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  258
  Пол:
  Женски
  Леле чоек не гледам баш турски серии али оваа серијава Љубов е закон . Едвај чекам да почне нова епизода :D Баш заразна серија е :$;) :yawn: За сите што пратат и обожаваат хумористични серии погледнете ја Friends , ја следев на телма летово . 8-|:sun::l:
   
 9. miciiiii5

  miciiiii5 Нов член

  Се зачлени на:
  2 јануари 2017
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  луѓе ќе каже ли фатих за играта?
   
 10. Samomarija.056

  Samomarija.056 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 декември 2016
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  258
  Пол:
  Женски
  Каква игра :D:D ?
   
 11. miciiiii5

  miciiiii5 Нов член

  Се зачлени на:
  2 јануари 2017
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  па дека све тоа беше игра со селим и зејнеп но одпосле они се заљубија еден во друг
   
 12. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  13.120
  Допаѓања:
  76.420
  Пол:
  Женски
  Да не се налутат тие што ја гледаат, ама ја имам случајно начекано на ТВ и ми е една од полошите турски серии. Никаков квалитет, залудно потрошено време.
   
  На mssuniquee и Iuvenes им се допаѓа ова.
 13. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.309
  Допаѓања:
  489
 14. Samomarija.056

  Samomarija.056 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 декември 2016
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  258
  Пол:
  Женски
  Очигледно не гледаш турски серии , па затоа мене најубава серија ми е
   
  На Cinderella12 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Veki4kaa

  Veki4kaa Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  5.072
  Допаѓања:
  17.213
  Пол:
  Женски
  А шо е финтава со Шазимент? Шо не ја даваат никогаш, нели на почеток на филм ја имаше?
   
 16. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  935
  Допаѓања:
  573
  Пол:
  Женски
  Ќе ја дадат понатаму.

   
 17. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  20.123
  Допаѓања:
  195.289
  Пол:
  Женски
  Колку беше интересна првите 3 епизоди, дупло досадна од тоа е сеа.
   
  На Elissa и mssuniquee им се допаѓа ова.
 18. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  825
  Допаѓања:
  594
  Пол:
  Машки
  Дефинитивно најубавата серија!
   
 19. Elissa

  Elissa Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2014
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  22.551
  Пол:
  Женски
  На почеток ептен смешна беше а сега чат пат, некои епизоди ептен ја тупат, некои се интересни. А Шазимент хахахаха ептен е отидена :rofl::rofl::rofl:
   
  На mssuniquee му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Lozanoska

  Lozanoska Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 мај 2012
  Пораки:
  361
  Допаѓања:
  133
  Серијава е закон значи вреди да се гледа