1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Љубомора и несогласување

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Celebrity3, 9 август 2013.

 1. Celebrity3

  Celebrity3 Активен член

  Се зачлени на:
  7 август 2013
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  3
  Епа вака феминистки..веќе 1 година и 6 месеци сме заедно,но во последно време не ни оди баш најдобро..премногу почна да станува љубоморен,а од друга страна во одредени случаи премногу си допушта..Имам зборено на оваа тема со него,но во заблуда сум поради тоа што си ја признава вината но едоставно неможе или мисли дека немора да се промени..понекогаш во моментот кога ќе му го соопштам тоа дека премногу е напнат и љубоморен се лути или кога ќе му ги спомнам неговите грешки..никој не е совршен, но секој битребало да се труди да биде подобар од тоа што е во моментов,само што незнам јас како да почнам да постапувам со него дали да се однесувам некое време како и тој,дали да продолжам да се правам понекогаш како да не приметувам што прави и да занемарувам или пак да продолжам само да разговарам со него за таа тема,поради тоа што на почетокот се додека не направивме 8-9 месеци се беше океј,не беше љубоморен и не си допушташе да прави работи кои на пример ја не сум ги правела за да не го навредам,повредам и сл. ..Ако имате некој совет поразличен,кажете ми..
  -Фала ви :)
   
 2. marijamarija123

  marijamarija123 Активен член

  Се зачлени на:
  3 август 2013
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  1
  Јас би ти кажала дека нешто во врската можеби ви тргнало наопаку штом тој после 8-9 месеци почнал поинаку да се однесува..искрено штом сте во врска веќе 1 ипол година потруди се да откриеш зошто започнал да се променува а можеби и не треба да креваш паника, можеби ова е некаква фаза што тој ја минува. Во ред е се додека тој е љубоморен, меѓутоа тоа треба да има граници, нели сепак, треба да се однесува нормално бидејќи има и такви опсесивно љубоморни типови што се им забрануваат на девојките. Ти однесувај се нормално како што до сега си се однесувала, па дури однесувај се и подобро, се тоа ќе вреди ;)
   
  На Celebrity3 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Celebrity3

  Celebrity3 Активен член

  Се зачлени на:
  7 август 2013
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  3
  Можеби е фаза,но не трае само месец до два..имало периоди во кои сум била и јас љубоморна ама не сум се однесувала како да ми е сопственост..а ова ем трае долго време ем сум скратила мн работи кои сум ги правела порано а пак му смета..т.е ми вика дека не се осеќал добро/се нервирал кога ќе искочам и сл. :|
   
 4. LaraSolare

  LaraSolare Популарен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2013
  Пораки:
  862
  Допаѓања:
  6.611
  Пол:
  Женски
  Имав еден таков што беше љубоморен кога се смеам и изгледам срекна со други луге и мој совет подалеку од таквите , си имаат комплекси самите па на други сакаат да ги лечат и да ги уназадат , знам дека сега не ти изгледа сериозна ситуацијата и дај боже да можете да ги поправите работите , ама јас мислам дека луѓето не се мењаат , само знаат да молчат некое време па после па истата песна ...
   
 5. streeelec

  streeelec Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2013
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  7
  neznam i jas kako da ja vratam doverbata u mojo decko edno nes go izlazav i sea nema doverba tolku u ene kazite mi sto danapravam za da mi veruva
  pls |-)
  [mod-kirilica:1b7iaag6][/mod-kirilica:1b7iaag6]
   
 6. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.318
  Допаѓања:
  8.394
  Ти си виновникот за оваа ситуација,бидејќи го имаш излажано.
  Секогаш че покажува недоверба кон тебе.
  Немаш што многу да направиш,освен секојдневно со дела да му покажуваш дека го сакаш.Можеби со текот на времето повторно ќе почне да стекнува доверба во тебе,а до тогаш биди добра и немој повторно да го лажеш! :D
   
 7. K-pozitiv

  K-pozitiv Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2013
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  142
  аа со лаги си го немаме :lol:
  биди искрена дури и најлошото да е во прашање :)
  Еве ја се и добро и лошо што прокажал некој или што се десило во врска со него со мене, со нас - дознава прво од него :D такво момчето несакат лаги, ако нешто веќе се десило, лагата немат да го сменит :D
  иначе лагите настрана и со тек на време ке си стекнит доверба уживај :)
   
 8. Celebrity3

  Celebrity3 Активен член

  Се зачлени на:
  7 август 2013
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  3
  Луѓе ова е више претерано..Ај љубоморен ај добро..премолчувам..ама + е и сам нема ни брат ни сестра..разгален е и мисли дека се треба да му попуштам..секогаш јас испаѓам крива,и сл. пат кога ќе се караме се сум се правела светица бла,бла..јас незнам више како да постапувам...:(
   
 9. K-pozitiv

  K-pozitiv Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2013
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  142
  немој да попушташ, дај му до знаење дека и ти си имаш свој став и свое јас и дека неморат секогаш да бидит по негово.
  и не дозволувај ти секогаш да бидиш крива и така да те нарекуват - спротистависе кажи му и ти како размислуваш кажи му дека и ти си во право! :)
   
 10. Celebrity3

  Celebrity3 Активен член

  Се зачлени на:
  7 август 2013
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  3
  Јас џабе зборам,тој пак ќе направи да дојде до таа ситуација пак да испадне фактички дека он се прави за мене а јас тоа не го ценам..Од друга страна пак вика дека јас сум го заебувала и јас сум му правела со некои ствари да мисли дека стварно тој е крив,да се обвинува себе си..и знам се додека јас не попуштам ќе се караме а јас кога ќе речам ок доста е тогаш се спушта на земја,не е повеќе со носот во облаци..