1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Џастин Тимбрлејк (Justin Timberlake)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од Phyramide, 15 декември 2010.

 1. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.809
  Justin Timberlake роден на 31 јануари 1981 е без сомнение еден од најпопуларните и најслушаните музички изведувачи на денешницата. Во поново време се афирмира и како актер и можам да кажам, дека јас лично го сметам како еден огромен мултиталент.

  Својата кариера ја започна како еден од Мики Маус клубот за да продолжи во еден од најпознатите машки бендови 'N Sync. Во 2002 го издава својот прв соло албум Justified и со тоа го одбележа почетокот на една нова ера во неговата музичка кариера.
  Џастин знае со кого да соработува. Да ги имаш Timberland и Pharrel Williams како продуценти е без дебата полн погодок и затоа од неговата работилница или поточно речено од работилницата на The Neptunes и секако Timberland излегоа многубројни хитови како Like I Love You, Cry Me A River, Rock Your Body, Sexy Back, My Love...

  Неверојатен танчер и музички камелеон...имав огромна среќа да го видам во живо и ако дотогаш за мене Џастин беше само препотентно детенце излезено од еден обичен искомерцијализиран бојбенд, после концертот морав со воодушевување да признаам дека се работи за музички зрела личност која е неверојатно талентирана во повеќе сфери. Извонреден шоумен, беспрекорен изведувач.

  Го почитувам и сметам дека заслужува да има тема на форумов за него, што велите а? ;)

  Моите „нај“ од него се следниве и секогаш знаат да ме дигнат од фотеља и да почнам и јас да мрдам лево и десно додека не се испотам :)

  http://www.youtube.com/watch?v=amA0zLT18G4

  http://www.youtube.com/watch?v=FQ3slUz7Jo8

  http://www.youtube.com/watch?v=DksSPZTZES0
   
 2. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.786
  Допаѓања:
  65.479
  Пол:
  Женски
 3. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.151
  Ммм Пирамидке браво за темава :clap:
  Го обожавам човеков, немам лош збор за него. Изглед, песни, танцување, стил, а нaјмногу што ми се допаѓа кај него - има неверојатна смисла за хумор :lol: Оригинален си е.
  Го засакaв со песната Cry me a river, која и денес ми е во топ 10 песни, а спотот го гледам без да трепнам.
  Исто ја сакам многу и Like i love you... и ситеее
  Имиџот повеќе ми се допаѓаше кога беше како детенце, односно баш каков што е и на спотот на овие 2 песни.
  I'm in love with Justin :inlove:
   
 4. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.833
  Допаѓања:
  10.128
  Пол:
  Женски
  Не знам дали знаеш Пирамидке, ама мене Џастин ми беше дечко кога бев 5 одделение. :!:
  Од постерите со него, немав бело место на ѕидот.
  Од секогаш си бил фраер, таков спицкан целиот во неговиот посебно шмекерски стил, а сепак со тоа бејби-фејот ти иде да го згмечиш.
  Сега не е фраер, сега е фраериште!
  Нема песна што не му ја знам, ниту албум што не сум го купила од него. И се гордеам со тоа.
  Навистина е чудно, што јас кога сум благо предозирана со алкохол, сакам да си ги пуштам неговите песни и да шизам. Онака да се откачам со тресење на атрибутите. :$ Секако, тоа не го можам секаде. Само во домашни услови и при големи звучници со јак бас.

  Дел од моите фаворити:
  <object width="640" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/QUuKvHHt8Sk?fs=1&amp;hl=en_US&amp;color1=0x2b405b&amp;color2=0x6b8ab6"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/QUuKvHHt8Sk?fs=1&amp;hl=en_US&amp;color1=0x2b405b&amp;color2=0x6b8ab6" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="640" height="385"></embed></object>


  <object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/nJHYDkvRB2Y?fs=1&amp;hl=en_US&amp;color1=0x5d1719&amp;color2=0xcd311b"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/nJHYDkvRB2Y?fs=1&amp;hl=en_US&amp;color1=0x5d1719&amp;color2=0xcd311b" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>


  <object width="640" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/TSVHoHyErBQ?fs=1&amp;hl=en_US&amp;color1=0x402061&amp;color2=0x9461ca"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/TSVHoHyErBQ?fs=1&amp;hl=en_US&amp;color1=0x402061&amp;color2=0x9461ca" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="640" height="385"></embed></object>  Уф каков е!!
  Само што го гледам добивам перверзни мисли ]:)
   
  На Phyramide му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.809
  Дааа Кимче, одлепен е ептен!

  Старфиш каааако бе? Епа да го поздравиш многу бившиот! И кажи му дека сакам да сум му танчерка...приватна, ако може... ако ми дозволиш де ;)

  А пропо на ова секогаш се смеам :)

  http://www.youtube.com/watch?v=8RxyDj4_pkc

  http://www.youtube.com/watch?v=ZbC1mgLWZDc
   
 6. trendy

  trendy Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2010
  Пораки:
  285
  Допаѓања:
  172
 7. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.477
  Нема сомнение дека е еден од најпопуларните пејачи на денешницата и сите песни му се хитови.
  Ми се допаѓа неговата музика, талентиран е и како пејач и како танчер.

  Се што е излезено од продукција на Timbaland е дефинитивно врв и нема промашај, а токму Џастин е еден од пејачите кои константно работат со Timbaland и имаат загарантирани хитови.

  Ја слушам музиката на Џастин, ама никогаш не ми бил еден од моите омилени пејачи, а не ми се допаѓа ни на однесување кога сум го гледала на интервјуа.

  Песните му се супер, но не ми е нешто посебно омилен ни сега, ниту пак кога беше во N sync.
   
 8. Mamba-Jamba

  Mamba-Jamba Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2010
  Пораки:
  74
  Допаѓања:
  23
  Како мала беснеев по Џастин, сеуште ми е симпатија ама сега сум по приземјена :D
  Ми текнува порано на видео касети брат ми имаше снимено некои спотови и случајно го пуштив спотот од
  http://www.youtube.com/watch?v=FQ3slUz7Jo8
  и што да ви зборувам, љубов на прв поглед.. хахха
   
 9. Sparks

  Sparks Популарен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2010
  Пораки:
  896
  Допаѓања:
  3.194
  Незнам дали му ја знаете оваа песна, но оваа дефинитивно ми е најубава од него. Текстов е препрепрекрасен. Секогаш кога и да ја слушам ме разнежнува

  http://www.youtube.com/watch?v=7p-raroFRp8

  текст
   
  На Trendafilka му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.593
  :bow: :bow: :bow:
  Секоја чест, не знам зошто, ама не те замислував Пирамид како Justin Fan.
  Да му се сневиди, сега уште повеќе ми се свиѓаш, ние мора да се ородиме. :D

  Во N'Sync целото мое внимание беше свртено кон Џеј Си, црниот тип, ама затоа кога Џастин започна соло-кариера, морав да му раскинам на J.C. :D

  Му го сакам првиот албум, а FutureSex/LoveSounds е мојата музичка библија.
  Чиста уметност и секој кој ќе каже поинаку, просто не се разбира од музика.
  Тачка. Не дискутирам за овој дел повеќе.
  :D

  Моите омилени песни:
  What goes around...comes around
  (Oh No) What You Got
  Let's Take a Ride
  SexyBack
  LoveStoned/I Think She Knows
  Losing My Way
  Sexy Ladies
  Dead and gone


  Пее прекрасно, денса уште подобро, а изгледа ... :x
  Крај се пишува со мене кога го гледам во Rock your body :inlove:

  http://www.youtube.com/watch?v=LX1MWrnQy8w
  http://www.youtube.com/watch?v=xpTZjmmXtwQ

  http://www.youtube.com/watch?v=UUR8OmZpOiE

  http://www.youtube.com/watch?v=h4pUgrtYGrs
  И песнава која НЕ стана хит, мајке ми, :^) неам поим зашто, ама е одлична... Justin ft. Usher, ммм, мелем за моите напатени увца од супер возењето во 23ка! :D
   
  На Phyramide му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.809
  Каааако не? Па Трендафилке, јас сум ти хип хоп и рнб дете, еее рап група имав кога имав 11 години! :D
  Плус луда сум по сите добри танчери...а Џастин ми е идеална симбиоза на се од тоа што спомнав!

  Јас ти правам Бау уау уау јипи оу јипи еј :bow: за What You Got, таа ми е често на рипит :)

  Едит: сега забележувам која тутурутка сум, Timbaland сум го напишала во воведот како Timberland. Да бе, Џастин прави музика со онаа маркана кондури, о музички Боже прости ми! Уморна сум :tmi: :wasntme:
  Не за друго, СЕКОГАШ се бунам за имево, години ли се, што ли се...или сум така природно смотана за некои работи, шта ќеш :)
   
  На Trendafilka му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.593
  ^ Плус, првиот албум на Џастин, Justified е во 90% продукција на Neptunes - Pharrell. :inlove:
  Не, јас убаво си велам -
  Pharrell e БОГ, а
  Justin-ГОСПОД.


  Ain' no joke. :shake:
   
  На Phyramide му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Neytiri

  Neytiri Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.289
  Допаѓања:
  2.457
  :clap:

  <object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/D_qT5PKJWJY?fs=1&amp;hl=en_US"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/D_qT5PKJWJY?fs=1&amp;hl=en_US" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>

  <object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/_5Uc6-H_iiU?fs=1&amp;hl=en_US"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/_5Uc6-H_iiU?fs=1&amp;hl=en_US" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>
   
 14. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  На Rock-a-Fella му/ѝ се допаѓа ова.
 15. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.087
  Го обожавам човекот,неможам да ви опишам колку!
  Уште кога беше во Енсинк (само заради него) цела соба ми беше излепена со постери!Ах тоа виткано косе,неколку секси мувс...аахх Вики паѓаше во несвест.Какви радости бев кога се оддели од групата..Cry me a river кај мене дома се слушаше 24/7.
  Има играно и во неколку филмчиња:Аlpha dog,Edison,The Love gury,The open road,Blake snake moan,The social network.
  Во 2011 би требало да излезат филмовите:Bad teacher, Now и Bad teacher.
  Ги имам гледано само Edison и The love gury и морам да признам дека вториов е очајно лош филм..додека Edison е онака просечен.

  Една од моите омилени песни...
  http://www.youtube.com/watch?v=QUuKvHHt8Sk

  + Moрав да ја ставам и рекламата!
  http://www.youtube.com/watch?v=WLcgFo0CPss
   
 16. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.833
  Допаѓања:
  10.128
  Пол:
  Женски
  На песнава скроз откачувам.
  Толку играње на ниедна друга не се видело од мене. Едно време и ми беше рингтон па луѓето се чудеа зошто не им кревам после 1 минута ѕвонење. А јас си шизев по дома. :D


  http://www.youtube.com/watch?v=NRdHsuuXxfk
   
  На Phyramide му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Rock-a-Fella

  Rock-a-Fella Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  1.392
  Допаѓања:
  1.384
  Justiiiinn :l: :l: :l: :l: :l:
  My loqk !
  најомилен пеач !
  таа и Бритни :angel:
  а омилени
  Sexy back
  My love
  Cry me a River :)
   
 18. Panki.Friik

  Panki.Friik Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 мај 2011
  Пораки:
  104
  Допаѓања:
  12
  Незнам зашо али дечково ми иде на нервиии!! =///
   
 19. babylove123

  babylove123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2011
  Пораки:
  158
  Допаѓања:
  55
 20. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.464
  Допаѓања:
  7.831
  Пол:
  Женски
  Многу си го сакам и сите песни му се топ Lovestoned, Summer love, My love, Carry out, Senorita, Love and sex and magic, Sexy back :inlove: :inlove: :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  • jtimberlake.jpg
   jtimberlake.jpg
   Големина на фајлот:
   28,5 KB
   Прегледи:
   73