1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Џетсетери

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од WomanInRed, 23 септември 2011.

 1. WomanInRed

  WomanInRed Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2011
  Пораки:
  1.605
  Допаѓања:
  1.603
  Не можев да најдам баш дефиниција за џетсетери па ке ја цитирам Росонерка. Џетсетерка е главна спонзоруша у регионот која се дружи само со одбрано високоплатежно друштво. Жена која ќе се продаде за една насловна страна, која ја канат на забави божем за да го дигне рејтингот на забавата. Жена која најчесто пола град ја има поминато, јес да град е мал поим. То ти се цури кои се со најнизок коефициент на интелегенција и само знаат да држат мартини и коктели у рака и да се смешкаат. Носат скапа облека, најчесто изнајмена од продавници за неколку дена. Си продаваат свои порно видеа за качување на рејтинг кога веќе ги немало во весник 1 месец.

  Кај нас се позната џетсетерка е Хелена Роза ? Што мислите вие за нив? :)
   
 2. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.165
  Допаѓања:
  26.935
  Дека се глупи.

  Уште кога ќе тргнам од тоа дека Џет сетер би требало да е некој како Парис Хилтон, добивам таков впечаток. Луѓе што не ги бидува за ништо, а сакаат да бидат се.
   
 3. Saya

  Saya Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2011
  Пораки:
  1.190
  Допаѓања:
  5.541
  Малку ви се измешани термините. Џет сет се класа на луѓе кои се многу богати, често патуваат и организираат социјални настани од затворен тип.

  Тоа што во последниве години на удар се глупите и бескорисни млади богаташки кои живеат од богатството на тато, не значи дека џет сетот мора да има негативна конотација. Кај нас џет сет не постои, а и да има тоа се одредени луѓе во многу мал број кои се далеку од очите на јавноста.

  Остајте што промовираат кичерајските жути штампи, тоа нема врска со вистинскиот џет сет. А тоа особено не се „фаци“ од калибарот на Хелена Роза или Софија Каракаева.
   
  На 1209, joy1, Trnche и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. XstrongerX

  XstrongerX Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  1.714
  Допаѓања:
  5.069
  Пол:
  Женски
  http://www.facebook.com/profile.php?id=1053967368

  Една преодвратна особа која долг период инсистираше да биде во центарот на вниманието на битолската малоумна јавност која следи глупави емисии на фамозната Тера телевизија.Неда Маретиќ другачката на уште поглупавата http://www.facebook.com/maya.miskarova Maja Мискарова самопрогласената Парис Хилтон -бледа копија.Ги киснат исушените задници во џакузито во Епинал редовно и таквиот чин е документирам и уредно доставен на тв екраните :tmi: Многу се грди мајке ми, а и воедно се пример за ниска интелегенција.Мислам дека имаат некоја мутација на даунов синдром-изразена :!: Маја ја паметам уште кога беше бринета и водителка на Кембах стајл а сега негира дека главата некогаш така и била обоена.Се декларира како родена русокоса божем ние сме Саша Матич па не сме виделе.Едно знам и да бев Саша веројатно ќе го изгубев и сетилото за слух овие двете ги имаат најодвратните гласови на планетата.
  Фотографиите зборуваат повеќе од сите гнасни изрази што во моментов ми доаѓаат да ги напишам, исто ми доаѓа и нагон за повраќање.Ако имате прилика...немојте да ги гледате во никој случај.Само моја топла препорака е тоа :)
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]


  Кладов слики страдајте муахахахах :devil:
   
  На Rama и macysh им се допаѓа ова.
 5. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.548
  Ке го цитирам Џон Бон Џови.Џетсетери како Парис Хилтон и слични се познати само по тоа што се непознати.
  Никогаш нема да го разберам овој збор и неговото значење.Пишав и во друга тема за мене тоа се луѓе кои немаат никаков талент а се богати па ајде ќе бидеме познати,ќе не има по списанија,ќе се фалиме колку скапа облека имаме,глупости.Глупи и површни луѓе кои немаат попаметна работа во животот отколку да се фрцкаат наоколу.Ќе кажам уште еднаш жално е што на такви личности им се посветува внимание а некои луѓе кои имаат вистински талент се фрлаат во сенка.
   
 6. MSkorpionka

  MSkorpionka Популарен член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2011
  Пораки:
  1.972
  Допаѓања:
  4.077
  Ако веќе одиме по дефиниции од википедија тогаш џет сетот не е она што ние народски си го знаеме...А тука претпоставувам на тоа се мисли...Богати, славни кои се дел од некоја општествена елита, некој вид начин на живот кој можат да си го дозволат само истите...Скапи парчиња брендирана облека секогаш различна, најпознати клубови и трошење на велико, lots of parties..Во превод, не е битно само да си богат туку да знаеш како да се забавуваш и никако без камера или публика околу тебе...
  Хелена Роза? Абе ај...
   
  На Offspring му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.561
  Допаѓања:
  7.975
  Пол:
  Женски
  Ова се луѓе кои немаат професија, незнаат ништо да работат а имаат или богат маж или богата фамилија па само арчат парите.Одат преку лето на скапи локации и се фалат дека биле таму, секоја недела шопинг, ако зборуваме за светските многу патувања, автомобили, куќи итн, итн.
  Укратко, луѓе кои незнаат што да прават во животот.
   
 8. WomanInRed

  WomanInRed Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2011
  Пораки:
  1.605
  Допаѓања:
  1.603
  Иначе Хелена роза сега и керка и ја прави пејачка па била исто мултиталентирана и танцувала па ке настапувала сега на детска евровизија ... ц ц ц жално за детето!!!
   
 9. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.913
  Допаѓања:
  7.726
  Пол:
  Женски
  Ццц глупави се жими се мразам такви :@:@(facepalm)(facepalm)
   
 10. maca cvet

  maca cvet Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2014
  Пораки:
  674
  Допаѓања:
  456
  Пол:
  Женски
  i jas
   
 11. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  4.525
  Допаѓања:
  47.811
  Пол:
  Женски
  Во Македонија нема апсолутно никаков џет-сет,се е само пусто посакување да се биде дел од тоа,ама реалноста е поинаква и би замолила искрено овие нашиве да не се брукаат:rofl: доста е кичерај и бламирање.
   
  На 2212 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.279
  Допаѓања:
  20.652
  Пол:
  Женски
  Кој џет-сет во Мк? Мислам дека речиси и да нема. Се’ е некако копирање од Запад и глумење!
   
  На Lovelybaby<3, Недопирлива5 и Aleksandra9999 им се допаѓа ова.