Абортус

Дискусија во 'Прашај гинеколог' започната од Peperutka1346, 15 јануари 2017.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Peperutka1346

  Peperutka1346 Нов член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2017
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Сакам да прашам другарка ми претходниот месец абортира имасе краварење нормално наредниот месец кога треба да и дојде на датумот што абортирала ли претходниот месец или..
   
 2. sanjaж

  sanjaж Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 октомври 2015
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  Нема дата после абортус на секоjа жена различно е.
   
  На Lina82 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. meckicka

  meckicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2016
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  1.323
  Пол:
  Женски
  Различно е тоа кај секоја жена
   
 4. Lina82

  Lina82 Нов член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2017
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Здраво ве читам цело време сега се зачленив и сакам да ја споделам мојата мака со вас и да прашам за совет што да правам, кои се последиците (со матка во форма на срце, мајка на 2 годишно дете и пред 3 месеци имав спонтан абортус и без менструален циклус 3 месеци до денес . Паника ме фаќа а претходно по пораѓајот со царски на 28-миот ден добив циклус и се доевме со бебушот и се беше во ред. Хормоните ми се во ред. Предлог е да направам хистероскопија. Ве молам за совет и искуство, фала ви многу
   
 5. meckicka

  meckicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2016
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  1.323
  Пол:
  Женски
  mila ne se plasi jas najiskreno ti ja preporacuvam na gak dr trajanova najdobra e zakazi si kaj nea za histeroskopija jas pravev dva pati i ic ne e strasno ti davat prvo da pies kontraceptivi od 2 den od ciklus i ti kazuvaat koga da odes i sto da praves den pred histeroskopijata jas vo 8 bev na gak vo 12 me pustija sega na sam den gurgovden
   
 6. Kenzoo

  Kenzoo Популарен член

  Се зачлени на:
  16 март 2015
  Пораки:
  451
  Допаѓања:
  1.230
  Пол:
  Машки
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.