1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Аватар кој не ви се допаѓа

Дискусија во 'Форумски игри' започната од ciudad_juarez, 12 декември 2017.

 1. ciudad_juarez

  ciudad_juarez Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2016
  Пораки:
  198
  Допаѓања:
  182
  Пол:
  Машки
  Овде тагнете кој мислите дека треба да го смени аватарот и поставете ја сликата. Се надевам нема да сум спомнат тука.
   
 2. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️ Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  19.787
  Допаѓања:
  187.372
  Пол:
  Женски
  @ciudad_juarez пошо рече да не те спомнуваме :P

  Се шалам, на сите им се океј аватарите бе, нема потреба од ваква тема според мене :D
   
 3. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.507
  Допаѓања:
  10.354
  Пол:
  Машки
 4. ciudad_juarez

  ciudad_juarez Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2016
  Пораки:
  198
  Допаѓања:
  182
  Пол:
  Машки
  Има една тема за најдобар и оваа нека биди за најлош. Не е за никој да се навреди, туку за да си кажиме.
   
  На baba Rada и Dream-Girl им се допаѓа ова.
 5. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.561
  Пол:
  Женски
  Супер темичка:D
  Мене не ми се допаѓа сликата на @Јаневски... Ја гледам, загледувам, зголемувам и немам појма што е!?:wasntme:
  (ме асоцира на карцином на плуќа):tmi:

  Менувааааааааааај под итно8-|8-|
   
  На LadyInTheDark, ciudad_juarez и Јаневски им се допаѓа ова.
 6. Јаневски

  Јаневски Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2015
  Пораки:
  922
  Допаѓања:
  1.929
  Пол:
  Машки
  Се е тоа фрактална геометрија.

  Кора од 65 годишен орев сликана од блиску, потоа направена во црно-бела па обоена сино-виоелетово.

  И пошто оригиналот го изгубив, ова е само мал thumbnail од некој форум што сум го ставил како аватар нај, нај, на почеток, па потоа тој thumbnail го изгубив и ова е thumbnail на thumbnail-от...

  Кај да е ќе ми се потроши, ама досега немав намера да ја сменам, одсега, ќе видам...

  Најверојатно не.

  Инаку не е рак, и не е панк череп, иако личи.
  Некој ми спомна лустер или вазна еднаш, тоа не знам како успеал да го долови, јас не го гледам. :)

  Исто како со облацине, гледаш што мислиш да видиш. Можеби не до толку и не намерно, ама во тоа е поентата.
   
  Последна измена: 14 декември 2017
  На daylight му/ѝ се допаѓа ова.
 7. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.561
  Пол:
  Женски
  Фрактална геометрија, thumbnail...ме врза во чвор, од каде бе јас стара знам што е тоа...их:?:
  Орев или кикиритка, мењај одма душо...не ти одговара сликата со твојот прекрасен карактер8-|
   
  На Јаневски му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Gosh

  Gosh Мразачка на луѓе

  Се зачлени на:
  10 октомври 2015
  Пораки:
  1.917
  Допаѓања:
  27.160
  [​IMG]
   
  На sjdgo и Someonespecial им се допаѓа ова.
 9. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  4.739
  Допаѓања:
  24.732
  Пол:
  Женски
 10. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  11.905
  Допаѓања:
  68.563
  Пол:
  Женски
  @John Snow
  Извини ама морам искрено да си кажам
   
 11. Gosh

  Gosh Мразачка на луѓе

  Се зачлени на:
  10 октомври 2015
  Пораки:
  1.917
  Допаѓања:
  27.160
  А дали може сликата од моменталниот аватар да се става од членот, плус тагот, оти тука автари ко гаќи се мењаат.:D
   
  На Амиго и Arthur им се допаѓа ова.
 12. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  25.776
  Допаѓања:
  170.754
  Пол:
  Женски
  @+++ ко струјомер да е а не AC/DC вака беше ваљда.
   
  На +++ му/ѝ се допаѓа ова.
 13. +++

  +++ Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2017
  Пораки:
  1.752
  Допаѓања:
  8.055
  Името на групата всушност е од кратенка која ја има на секоја машина за шиење. Што значеше поточно кратенката не се сеќавам но знам дека Antichrist Devil's Child не значи. :)

  Иначе што се однесува до твојата оценка, ова е мојот одговор:


  [​IMG]


  Тоа е моја религија. Ми вреЏаш религија. :D

  Се извинувам за мислењево надвор од темата.
  [​IMG]
   
  Последна измена: 15 декември 2017
  На buba4e89 и IM.TMKQ им се допаѓа ова.
 14. CoCoGiiiRL

  CoCoGiiiRL Популарен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2011
  Пораки:
  701
  Допаѓања:
  3.193
  Пол:
  Женски
  На Matotheja му/ѝ се допаѓа ова.
 15. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  5.144
  Допаѓања:
  105.386
  Пол:
  Женски
  Кратенкава е за - Alternate Current / Direct Current electricity а во 70тите беше симбол и за бисексуалност.
   
  На buba4e89 и sjdgo им се допаѓа ова.
 16. PeperutkiVoMene

  PeperutkiVoMene Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2015
  Пораки:
  241
  Допаѓања:
  241
  Пол:
  Женски
  членот vitaly
  [​IMG]
   
  На sjdgo, Gosh, Vitaly и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 17. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  13.046
  Допаѓања:
  163.259
  Пол:
  Женски
  Повеќето на @Vitaly. :| Sorry, not sorry. :D
   
  На sjdgo, Gosh и Vitaly им се допаѓа ова.
 18. Matotheja

  Matotheja Популарен член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2017
  Пораки:
  1.182
  Допаѓања:
  9.343
  Пол:
  Женски
  Се согласувам, лош е, ама не го мењам засега. :D
   
  На CoCoGiiiRL и Амиго им се допаѓа ова.
 19. Petra777

  Petra777 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2015
  Пораки:
  2.877
  Допаѓања:
  29.044
  Пол:
  Женски
  На carangigia, buba4e89 и zuto им се допаѓа ова.
 20. Asistentkа

  Asistentkа Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 ноември 2017
  Пораки:
  628
  Допаѓања:
  4.539
  Пол:
  Женски
  Сегашниот на Виталити.
  Војник со оружје на ваков празничен ден.(facepalm)