1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Агенции за посредување при вработување во ЕУ

Дискусија во 'Барање работа' започната од anuHka, 1 јули 2014.

 1. anuHka

  anuHka Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2011
  Пораки:
  67
  Допаѓања:
  27
  Здраво феминки
  Би сакала да споделиме искуства за агенциите што посредуваат за работа во ЕУ, но не за студенти туку за целото семејство или поединец. Знам дека многу луѓе се изгорени од ваквиот вид на агенции, но знам и дека многу луѓе уживаат во некоја од земјите на еу благодарение на нив.
  Кои се вашите искуства ?
   
  На Sherryl му/ѝ се допаѓа ова.