1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Агенции за привремени вработувања

Дискусија во 'Барање работа' започната од lady2013, 1 август 2013.

 1. lady2013

  lady2013 Активен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2013
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  21
  Дали имате искуства со агенции за привремени вработувања?Дали може да им се верува на ваквите агенции,во смисла да работите,а на крај да не ви се плати.Повелете споделете ги вашите искуства
   
 2. Agrona

  Agrona Популарен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  1.711
  Пол:
  Женски
  ^ Јас еве веќе две години работам преку агенција во државна институција. Не сакам име да спомнам (без рекламирање). Задоволна сум јас од нивната услуга, од тоа како платата на време ми стасува дури некогаш знаат да изненадат и пред тоа да ни пуштат. Зависи сега која е агенцијата. Јас бев скоро 7-8 месеци преку една друга агенција, тие направиле збрки таму не плаќале ПИОМ и ФЗО. И нашата институција презеде мерки да се среди тоа и платија после тоа. Една колешка дури преку таа агенција што беше не можеше труднчко да си земе, па одеше на суд се тужеше со агенцијата. Не знам што друго да ти кажам. Нашата агенција моментално што не води е добра супер се. И имаат разбирање и се, и одмор ни даваат по 22 дена во цела година.
   
  На Sarasweet му/ѝ се допаѓа ова.
 3. LejdiD

  LejdiD Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2011
  Пораки:
  602
  Допаѓања:
  154
  Па не е рекламирање ќе ни биде од корист ако споделиш како се вика добрата агенција а како лошата ;)
   
 4. okcenzi

  okcenzi Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2012
  Пораки:
  3.522
  Допаѓања:
  9.555
  да така е
  воопшто не е рекламирање туку помош
   
 5. Agrona

  Agrona Популарен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  1.711
  Пол:
  Женски
  Проспект од Прилеп беше агенцијата со која мојата институција имаше лошо искуство, но сега не знам ни дали постои. А сега моментално сме преку Спид од Скопје и навистина се супер.
   
 6. LejdiD

  LejdiD Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2011
  Пораки:
  602
  Допаѓања:
  154
  Дали овие Спид имаат веб страна не можам да најдам? И на кој начин ја најде агрнцијава на кој начин се пријави за работата? Од која област обично бараат работници?
   
 7. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.557
  Допаѓања:
  21.058
  Пол:
  Женски
  Од шо прогуглав, најдов само меил адреса и телефони.

  инфо
   
 8. lunicka

  lunicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  3.519
  Допаѓања:
  94.183
  Пол:
  Женски
  Како работат овие?Треба да испратиш нешто како цв или...или пак е некој лов во магла?И изгледа само за Скопје важи?
   
 9. AngelOfArh

  AngelOfArh Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 септември 2011
  Пораки:
  14.908
  Допаѓања:
  85.439
  Пол:
  Женски
  Јас сум преку Партнер исто во државна инситуција, ме интересира со трудничкото како стојат, или за тоа не се надлежни они, институцијата е? Овие се ОК ама во последно време не сме потпишале договор а плата редовно ни стига, не знам што е работата треба да се јавам во HR да прашам, плата најчесто зимаме неколку дена после овие со решени, до 8ми најкасно имаме плата, во последно време и порано, минатиот месец на 2ри префрлија, а и месецов изгледа така :D Иначе мене ме примија во државнава институција па отпосле потпишував, а знам дека имаат и база па се зачленуваш и доколку има работа за твојот профил те викаат.
   
 10. lady2013

  lady2013 Активен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2013
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  21
  Освен со Спид и со Партнер има некој искуство со некоја друга агенција за привремени вработувања?Сакав да прашам дали познавате некој на којшто агенцијата му нашла работа?
   
 11. lady2013

  lady2013 Активен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2013
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  21
  Angelofarh во која државна институција работиш ако не е тајна?
   
 12. AngelOfArh

  AngelOfArh Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 септември 2011
  Пораки:
  14.908
  Допаѓања:
  85.439
  Пол:
  Женски
  Една Скопска општина ;)
   
 13. lady2013

  lady2013 Активен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2013
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  21
  Инаку ја поставив темата и сакав да прашам дали има некој кој се вработил преку овие агенции?Значи им оставаш твоја биографија и после те повикуваат од агенцијата за да почнеш да работиш.Дали некој има такво искуство и дали вреди да бидеш член на овие агенции и да се надеваш дека ќе ти најдат работа?
   
  На SparkyAngel му/ѝ се допаѓа ова.
 14. irina.007

  irina.007 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 август 2013
  Пораки:
  96
  Допаѓања:
  75
  Има ли некој искуство со агенцијата Хоризонт и какво е искуството :)
   
 15. sheis

  sheis Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2013
  Пораки:
  349
  Допаѓања:
  241
  Пол:
  Женски
  Jас сум преку Партнер и не сум задоволна бидејќи многу ја каснат платата... фактурите ги пуштаат на време ама изгледа некој си игра со парите.
   
 16. m.m.5

  m.m.5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2010
  Пораки:
  66
  Допаѓања:
  8
  И мене ме интересира за агенцииве,не сум упатена воопшто, највеке сум слушнала за партнер дека е една од најреномираните. Ваши искуства? И што е предност а што недостаток за работа преку агенции?
   
 17. sheis

  sheis Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2013
  Пораки:
  349
  Допаѓања:
  241
  Пол:
  Женски
  Е па со нив склучуваш договор исто така и тие ти ја одредуваат платата. Мислам дека 60% или 70% земаш од таа што ја има одредено фирмата во која ќе работиш преку агенцијата. Недостаток значи ти е тоа што не добиваш целосна плата а птедност е што ќе стекнеш искуство за работа :)
   
 18. t385

  t385 Активен член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2013
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  4
  Дајте веб страна од таа агенција партнер ако имате. И за какви позиции може да се конкурира ???
   
 19. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.917
  Пол:
  Женски
  http://www.partner.com.mk/
   
 20. Irrepleceable

  Irrepleceable Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2013
  Пораки:
  1.066
  Допаѓања:
  1.358
  Сега се зачленив онлајн во Партнер, и пишува дека треба и лично да се појде кај нив за да се остават некои документи.
  Има некој отидено за да каже како што... :^)