1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Агресивно и недолично однесување.

Дискусија во 'Канта' започната од mentol, 30 септември 2016.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. mentol

    mentol Активен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2015
    Пораки:
    122
    Допаѓања:
    65
    Пол:
    Машки
    Премногу сум агресивен за ситници дури и ако е најмала работа. Кога нема да бида задоволени моите каприци Постојано имам желба за тепачки и недолично однесување навреди пцовки и др. Поради ова еден период бев без пријатели ама ако продолжам вака пак че се повтори. Девојката шо ми беше се на светов ме остави заради то. Друга девојка што сега ми се допајџа ми кажа заедно можеби че бидиме ако се промениш и нема да бидеш агресивен. А агресивност покажував и заради неа да и покажам дека сум опасен за да ме засака а јас направив одбивност кај неа.
     
  2. Kukla994

    Kukla994 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    4.682
    Допаѓања:
    46.940
    Промени си го агресивното однесивање и Че бидит се во ред. Че имаш и пријатели многу а и девојката можда че ти се вратит. Или ако не се вратит истата, че дојт нова.
    Ова ко на брат те советувам :)
     
    На H.VAGA, fairy88, Ketchup и 8 други им се допаѓа ова.
  3. butterfly*

    butterfly* Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2015
    Пораки:
    1.562
    Допаѓања:
    1.906
    Пол:
    Женски
    Izvini,no za poslednoto me nasmea :D nema sto,ti navistina mislis deka site se palat na opasni ( agresivni ) momci?
     
    На mssuniquee, joy1 и fallenangel им се допаѓа ова.
  4. Читател

    Читател Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 март 2015
    Пораки:
    738
    Допаѓања:
    5.806
    Пол:
    Машки
    Брат иако сум машко али тоа не го бива. Олабави, агресивноста и мангупството се за простите мафијаши. Ама јас се кладам дека ти дома си како бебе, дома не смееш да писнеш па целиот тој гнев да го наречам го вадиш надвор кога излегуваш.

    Имам уште многу да ти објаснам за релацијата со пријателите и како тоа изгледа ако сакаш да бидеш алфа, ама повеќе е во умот отколку во мускулите :D

    Се најдобро !
     
    На realGirl, Ketchup, EminemsGirl и 6 други им се допаѓа ова.
  5. Barbie20

    Barbie20 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 август 2012
    Пораки:
    676
    Допаѓања:
    10.722
    Пол:
    Женски
    Јас мислам дека имаш некои нервози и нерасчистени сметки со самиот себе, па од тука произлегува целата таа арогантност и недолично однесување.
    А колку години имаш?

    За девојка да те засака треба да бидеш нежен, а не насилник.
    Никој не паѓа на "опасни" момци.
     
    На fallenangel и Читател им се допаѓа ова.
  6. poenta

    poenta Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 ноември 2013
    Пораки:
    5.012
    Допаѓања:
    35.978
    Пол:
    Женски
    Агресивноста во улога на машкост не е избор за добро однесување.
    Контролата над себе е битна во сите ситуации и мораш да ја поставиш. Кога знаеш кои се твоите карактерни маани што негативно ти се рефлектираат во средината треба да поработиш на себе додека е време. Првиот чекор е свесност за постоење на личниот проблем, а понатаму твоите постапки за "искоренување на злото' се на потег.
    Не заборавај дека секој го гради својот профил преку кој не перцепираат другите затоа што ние сме огледало за себе.
     
    На evangelina.ina и Barbie20 им се допаѓа ова.
  7. Someonespecial

    Someonespecial Free-minded aesthete

    Се зачлени на:
    17 ноември 2012
    Пораки:
    13.089
    Допаѓања:
    163.461
    Пол:
    Женски
    Која тема по ред ти е ова за истиов проблем? :D
    Имаше проблем со повозрасните (во училиште со службите), ги нервираше и врсниците, ете сега и со девојките... Додека не сфатиш дека недоличен речник и однесување, тепачки, навреди - во никој случај не те прават да изгледаш кул, фраерски, „опасно“ туку само невоспитано и иритантно, нема да созрееш и да им се допаѓаш на зрели личности. Е толку е едноставно...
    Се надевам конечно советите и ќе почнеш да ги читаш и да ги применуваш за промена, а не само и во оваа тема со иритантност да се обидуваш да привлечеш внимание.
     
    На Kukla994, Ketchup, crimson и 5 други им се допаѓа ова.
  8. JollyGirl

    JollyGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    6.108
    Допаѓања:
    75.389
    Пол:
    Женски
    Ко што те имам од порано читано мислам дека си средношколец, па сега вака ако се нервираш и ако си толку агресивен, тогаш што останува за понатака? Знаеш ли ти кои проблеми допрва ги има во животот? Факултет, па испити, па работа да бараш, па интервјуа, па газди и шефови, па жена, деца...сега ти се најубави години и не си ги троши во нервози.
    Медитирај, оди на јога, трчај, шетај, троши ја енергијата...
    Или пиј си по едно бедоксинче на ден некој период.
     
    На Мариаа. и Iva 94 им се допаѓа ова.
  9. AnaKlarc

    AnaKlarc Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 август 2014
    Пораки:
    214
    Допаѓања:
    156
    Пол:
    Женски
    Уште првата реченица кога а прочитав проценив дека ти немаш проблем со агресивноста. Ти имаш проблем со самодовербата, и со тоа што ти покажуваш агресивност, нервоза ти сакаш да им докажеш на другите дека неможат да те повредат а усвари ти само им докажуваш колку си несигурен во себе.
    Се ставаш у групата сељачки мафијаши btw, сите мафијаши се сељаци влезени во по некој филм али нмв сега тоа. Најпрво треба да сватиш како функционира светот. Треба да научиш да другаруваш. За да ти биде полесно медитирај, и сл. А најпрво од се порасни.
     
    На Barbie20 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. baba Rada

    baba Rada Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    4.526
    Допаѓања:
    25.582
    Пол:
    Женски
    Убаво што сам си го проценуваш однесувањето и се надевам дека со тек на времето ке ти се промени на подобро и покултурно...Гледај да биде тоа што побрзо додека некој не те истамбура па да ти промени личен опис:D
     
    На Petar80 и fallenangel им се допаѓа ова.
  11. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.582
    Допаѓања:
    155.746
    Пол:
    Женски
    Тебе те имам читано и имаме зборано и ти имам кажано. Џабе се себе анализираш ако не си спремен на промена. Велиш дека си, и по еден месец отвораш тема за истата работа во различен контекст.
    Застани зад себе и зборувај со домашните, буквално број до 10 и после лошо постапена ситуација размисли кај згреши и зошто и нареден пат обиди се да размислиш пред да реагираш и да се исправиш на грешките. Зборај со стручно лице.
     
  12. Mr.Awesome

    Mr.Awesome Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 септември 2016
    Пораки:
    383
    Допаѓања:
    1.653
    Пол:
    Машки
    Не ти треба агресивност друже, посебно ако никој не те предизвикува. Зашто таа лутина и бес да ја покажуваш без причина? Изгледаш лошо од страна знај тоа. Не осеќај потреба стално да покажуваш агресија за да видат другите колку си јак пошто спротивна слика ќе створиш. Подобро е да си мирен и со poker face повеќе ќе ти се плашат отколку да се расфрлаш со енергија.
    Мора да одиш во теретана или да си купиш боксерска вреќа и таму да го истураш сиот бес. Не би те советувал да продолжиш со агресивно и недолично однесување пошто не знаеш на кого можеш да налеташ. Некој нема да му ја мисли многу и бум бум ќе те “награди“ со олово. :D
    Anger management терапија ти препишува докторот @Mr.Awesome
     
  13. sonuvana

    sonuvana Популарен член

    Се зачлени на:
    8 август 2016
    Пораки:
    1.092
    Допаѓања:
    2.461
    Пол:
    Женски
    Edno momče koe go poznavam završi bez oko poradi slično odnesuvanje.
    Problemite koi gi imaše vo semejstvoto gi " lečese " so agresija,postojano sakajki da predizvikuva vnimanie,na bilo kakov način.
    Bese " avtoritet " za okolinata, go ispolnuvaše toa,duri i nekoi devojčinja mu se voodusevuvaa na den dva.
    Dušička negušnata bara svoi pateki,često pogrešni,mnogu često veke videni.....pobaraj nekogo koj ke ti podade raka,učitel,sosed,nekoe mirno drugarče,obidi se da gi slušaš sovetite koi ke ti gi dadat,pa neka ti izgledaat i nevozmožni i smešni.
    Štom si pišal ovde,svesen deka imaš problem,na pola rešenie za istiot si veke.
    Se nadevam i posakuvam eden den da ova bide samo edna neubava životna epizoda za tebe.
    Ona momce koe go spomnav,na potežok način uspea da trgne po vistinskiot pat.Sega e fin mlad čovek koj znae da ja ceni ubavinata na životot.
     
  14. Anon

    Anon Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2011
    Пораки:
    830
    Допаѓања:
    1.789
    Пол:
    Машки
    Батали стероидите.
     
  15. DeepBlue

    DeepBlue Популарен член

    Се зачлени на:
    21 мај 2011
    Пораки:
    758
    Допаѓања:
    1.097
    мачо мен
     
  16. Kukla994

    Kukla994 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    4.682
    Допаѓања:
    46.940
    A re mentol, kaj si, kazi nesto :D :D
     
  17. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    A kaj ti e taa drugata tema shto ja otvori denes :?: Sakav da dadam sovet
     
  18. Мариаа.

    Мариаа. Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2016
    Пораки:
    3.231
    Допаѓања:
    23.947
    Пол:
    Женски
    Oд агресивност до правење мангуп има разлика :D
    Така да немаш проблем со агресијата, туку најди си начини како да си ја трошиш вишокот енергија, убаво ти имаат кажано и другиве :)
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.