1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Аделина Тахири

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Klaudi, 12 април 2011.

 1. Klaudi

  Klaudi Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2011
  Пораки:
  89
  Допаѓања:
  39
  Ме интересира што мислите за албанската пејачка Аделина Тахири?Јас лично ја обожавам :inlove: Штета што е помалку застапена во Македонија.Едноставно ми е совршена,посебно ми се допаѓа нејзиниот стил на облекување,преубаво знае да искомбинира.Најсовршен стил на облекување ми е кога спортскиот стил ќе се искомбинира убаво и до израз ќе дојде женственоста и сексипилот баш како што умее таа.Не знам дали ја гледавте последната емисија од "Фаци"гостуваше Аделина,е во таа емисија ми беше преубаво облечена-Немам коментар за нејзиниот предобар стајлинг :clap: Еве неколку фотки од неа
   

  Прикачени фајлови:

 2. beached

  beached Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  624
  Допаѓања:
  1.697
  A нели е пејачка ??
  И мене , ко Касандра ми е.
  Ама е згодничка.
   
 3. Ashling

  Ashling Популарен член

  Се зачлени на:
  19 декември 2010
  Пораки:
  1.228
  Допаѓања:
  2.577
  Бугарски стил фура девојкава,на кој сум алергична.
   
  На Jordanovska-K, sweetgirl1106, I.love.your.lips и 5 други им се допаѓа ова.
 4. ehrgeizig123

  ehrgeizig123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2010
  Пораки:
  427
  Допаѓања:
  157
  Згодна е, али ми личи ко тешко курвиче :x
   
  На I.love.your.lips, JoxyTheFreak, TammyDeyn и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. Klaudi

  Klaudi Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2011
  Пораки:
  89
  Допаѓања:
  39
  Па добро сега темата не е наменета за чесноста на девојката :)Туку за нејзиниот стил.Но секој си има право на свое мислење на некој му се допаѓа на некој не тоа е нормално ;)
   
  На Ramante му/ѝ се допаѓа ова.
 6. ehrgeizig123

  ehrgeizig123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2010
  Пораки:
  427
  Допаѓања:
  157
  Па ја не кажав за чесноста туку за изгледот нејзин. :)
   
 7. Mini-Mouse

  Mini-Mouse Популарен член

  Се зачлени на:
  3 април 2011
  Пораки:
  530
  Допаѓања:
  1.439
  Пол:
  Женски
  Се согласувам дека е згодна и многу убава,али за останатото можам да кажам дека изглед лаже ;) Мојот комшија се познава со нејзиното семејство и со неа и стално вели дека девојчето е многу фино и воспитано,дека потекнува од добра фамилија и дека татко и се обидува строго да ја држи али колку му успева... :^) :) можеби тaков впечаток остава со нејзиниот имиџ али тоа немора да значи дека е 'ефтино' девојче! Штознам... вака од зборење повеќе позитивни коментари сум слушнала него негативни :)
   
  На prichina и Klaudi им се допаѓа ова.
 8. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.470
  Допаѓања:
  147.000
  Каролина те сакам! Лилит
  О боже...(смајлишосекрстиТимолиТ)
   
  На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Dgirlll

  Dgirlll Популарен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  953
  Допаѓања:
  7.286
  Пол:
  Женски
  Тело гром, сурат лом.

  За стилот од 2 слики неможам да кажам дали ме бендисва или не, бидејќи 3 од сликите му се од фотосесии, освен ако не се шета со толку гол стомак во секојдневието. :^)
   
 10. Butterfly-itgirl4s

  Butterfly-itgirl4s Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  414
  Допаѓања:
  285
  Мене стварно ми се допага девојката е гром па сеа каква е за неа си е апа и не ме интересира некој ја сака некој не секој си има право мене ли4но не ми е гајле дали е евтина или скапа да не ке ја купувам :D топ е а и стајлингот само сто во насата конзервативна средина... нема сто да зборам се е јасно
   
  На Klaudi му/ѝ се допаѓа ова.
 11. ketisk

  ketisk Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2010
  Пораки:
  201
  Допаѓања:
  148
  Искрено мене ми изгледа многу селски, покич здравје!
   
  На TammyDeyn му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  6.162
  Допаѓања:
  22.994
  Пол:
  Женски
  уффффф на првата фотка ми е преуба && пресекси облеченаа :inlove: :inlove: ;)
   
 13. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.286
  Tу мач!
  Не дека нема интересни парчиња, али на себе става се и сешто што има од плакар. Блуза на прерамки со кожни чизми до пола нога. Не ли и се вари ногата во таа кожна чизма бре на 40 степени во лето?
  Купачи, елече со реси, испокинати фармерки и чизма. Бљак.
  Сексипилот може да се искажува и на други начини не со ултра тесни и кратки памучни фустани и со блузи од 3 цм за да се види пирсот на стомакот.
  А мене ми е убавка, ама природната убавина ја убива со 10 килограмската шминка.


  Еве сликава фустан свечен со римјанки до коленици (што ич не ги сакам) и хелооооу луи витон ташна :D
   

  Прикачени фајлови:

  На Stam му/ѝ се допаѓа ова.
 14. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.456
  чика фотошоп ради док људи спавају :D :D :D
  ја имам видено неколку пати низ град!
  ја знам малава има некои интересни песнички, мада на албански си фура ;)
  баш за нејзе збореше бој фром таун или како му беше никот демек идела со македонец!
  како и да е, девојката некад знае да искомбинира
  ама далекууууу е од убава и згодна
  сум ја видела у ботони луце во лице!
  па тоа гуде дебело :D A јас се жалам дека сум дебела :D и уште тренерка со гол мев ставила, сало фрчи на сите страни!
  а за дупките на лицето на не правиме муабет :tmi: !
  далеку е од ова на сликиве, верувај ми!
  инаку, шала на страна знае некад да искомбинира,ама ми иде тоа крзното
  у г*з да и го набутам
  но како и да е, премногу бештијски стил ми фура, за една Aлбанка и пред се 19 годишна
   
  На anuskaNESTLE и dan1 им се допаѓа ова.
 15. kristii

  kristii Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  1.650
  Допаѓања:
  1.706
  За оваа пејачка прв пат слушнав на фаци,не ни знае дека постои.Не ми остави некој впечаток нејзиниот стил.Е интересен но некако глупо искомбинирано
   
 16. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.448
  Пол:
  Женски
  Мене девојкава ми е О.К.
  Сега ако сакаме ќе и најдеме 100 маани.
  Атрактивна е, згодна, секогаш насмеана, не пее лошо... што повеќе треба за една пеачка ? :)
   
  На la-chicka му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.588
  Мене ми е убава косата на Аделина Тахири.
  За стилот не би коментирала, важно е стегната и нецелулитна, особина која нашите пејачки некако ја забораваат.
  За на сцена треба да си стокмен, скоцкан и во топ форма.

  Инаку, ги следам тие неколку пејачки од албанска националност и за пофалба ми се, Туна и Нора Истрефи, Леонора Пољоска, секогаш убаво изгледаат и сите располагаат со убави гласови.
   
  На Jordanovska-K, MarchelineAmaru, Rock-a-Fella и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 18. milky-candy

  milky-candy Нов член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2010
  Пораки:
  703
  Допаѓања:
  713
  А, што бара тема за Аделина Тахири во категоријата мода и стил, не ми е јасно... :^) Или кичестава ново-печена "тренд-сетерка" e репер за добар аутфит...??? :tmi: Воопшто не ми се свиѓа како е облечена, а посебно оние чизмине високи до колeна, а доле како апостолки... :puke:
   
  На TammyDeyn му/ѝ се допаѓа ова.
 19. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.456
  дап, имаат убава музика :D ! Aма како викаат се што е злато не сјае!
  Aлбанска музика слушам ептен,ги знам певаљкиве озбилно се држат! Aма друго е слики и тв, друго е во живо кога ќе видиш некој, и тоа на 1метар од тебе!
  Mожеби ослабела и се стегнала сега, ама јас кога ја видов дефинитивно беше :x
  не дека ми пречи таа што е дебела, фала богу не е злочин да бидеш дебел!
  Aма тренерка со гол мев, а не ти стои :x E тоа е веќе друго!
  A искрено оваа ми е најубава Aлбанка (Elvana Gjata), и супер стил има!
  Kукла е девојкава!
  A Aделина е само една бледа копија на GENTA ISMAILI :)
   

  Прикачени фајлови:

 20. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.133
  Допаѓања:
  6.032
  Убава ми е, за стилот шо знам знае да се појави облечена топ, ама знае да нафрла на себе што ќе и се најде на патот и да изгледа тотално кич! А и згодна е :)