1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Аденом на хипофиза, висок пролактин, достинекс ...

Дискусија во 'Канта' започната од helenamk, 1 март 2014.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. helenamk

  helenamk Нов член

  Се зачлени на:
  1 март 2014
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  Здраво на сите,

  Ја започнувам оваа тема за сите кои имаат проблем со висок пролактин, проблеми со хипофизата, проблеми со тироидната жлезда, нередовна менструација ... За лекарствата кои ги примате - Достинекс / Бромергон, Еутирокс, нивните дози, од каде ги набавувате ... Кај кој лекар одите, дали сте направиле Магнетна Резонанца, каде сте ја направиле, кои биле резултатите?

  Се надевам дека ќе има интерес па тука ќе се споделуваат реални проблеми, како тие да се решат, да се сподели некое искуство со понеискусните.

  Ве повикувам сите Вас кои ги имате овие проблеми да пишувате за Вашите искуства и се надевам дека редовно ќе го посетуваме овој пост и ќе дознаваме нови работи.

  Срдечен поздрав,
  Хелена
   
 2. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.895
  Допаѓања:
  65.933
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.