1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Административно управување

Дискусија во 'На работното место' започната од Mateo mark, 22 февруари 2022.

  1. Mateo mark

    Mateo mark Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 септември 2021
    Пораки:
    153
    Допаѓања:
    157
    Пол:
    Машки
    Здраво,


    Би сакал да ве прашам за искуства од полагањето на испитот за Административно управување при Агенцијата за администрација?

    Ќе полагам периодов, па се спремам.... им ѕвонев неколку пати во АА ама никој не крева, сакав да прашам зошто при пријавувањето ми дава опција за два термина односно прво и второ полагање? ако не го положам за колку време можам пак да полагам?
    Ако го положам за колку време ми трае?
     
  2. Mateo mark

    Mateo mark Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 септември 2021
    Пораки:
    153
    Допаѓања:
    157
    Пол:
    Машки
    Никој не ми одговорил....



    Па сам и да ви кажам.... се пријавив и појдов. Воопшто ништо не учев ниту пак детално ги разгледав прашањата....


    Од општо знаење си положив иако морам да признам дека беше тежок тестот. Првиот дел знаев дека ќе го положам секако зошто беа закони што постојано ги има низ медиумите. А додека за трите студии на случаи знаев дека ќе биде потешко..... посебно за финансискиот дел.


    Ама сепак без ништо да прочитам го положив.... женички постари што беа на тестирањето споменаа дека по неколку месеци го учеле (facepalm)
     
  3. Mamatatolazar

    Mamatatolazar Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јуни 2018
    Пораки:
    27
    Допаѓања:
    9
    Пол:
    Женски
    zdr
    dali moze da ve prasam za ispitot